Sol klarnet

Çalgı eğitim/öğretimi ile ilgili görüş ve düşünceler...
Kullanıcı avatarı
Ertuğrul KILIÇ

Sol klarnet

Mesaj gönderen Ertuğrul KILIÇ »

Sol klarnete ilgi duymaya başladım ancak herkesin malumu bu tür klarnetin eğitimiyle ilgili çok fazla materyal yok.
Hangi marka ve hangi metotla başlamalıyım?
Saat dursada, akar zaman..
bilal

Mesaj gönderen bilal »

Güzel bir müzik aletine merak sallmışsın tebrik ederim öncelikle.İyi bir Klarnet metodu bulmak zor gibi.Nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama istanbul tünelde arştırmak gerekir.Orada bulabilirsin.
Sol klarnet türklerin kullandığı klarnettir.bizim müziğimizde kullanılan çeyrek sesler,komalı sesler ancak sol klarnette verilebiliyor. Bazı kaynaklarda türkish klarnet diyegeçiyor. ama klarnet ailesi içerisinde adı geçmiyor.Bu sebeptendir ki gerekli metod kitablarıda çok az.Olanlarda yeterli olarak görülmüyor.

http://www.8notes.com/ bu siteye bir uğrarsan gerekli yazılar bulacaksındır.

İyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
Ertuğrul KILIÇ

teşekkür

Mesaj gönderen Ertuğrul KILIÇ »

Bilgi için teşekkür ediyorum.
Saat dursada, akar zaman..
HICJAZZ
İletişim:

HICJAZZ Klarnet Atölyesi

Mesaj gönderen HICJAZZ »

Onur Sağlam Klarnet Atölyesi
Merhaba arkadaşım ,
bu site ;
http://www.hicjazz.blogcu.com

Onur SAĞLAM tarafindan hazırlanmış Sol klarnet hakkında bilgiler ve dersler olan bir site.
sasnırım işini görür....
asglbstnc
İletişim:

Re: Sol klarnet

Mesaj gönderen asglbstnc »

Evde klarnet öğrenmek zor olabilir çünkü birden fazla üfleme tekniği bulunmakta. Bunun yerine başlangıç eğitimi alsan ve nota okumayı öğrendikten sonra evde kendin devamını getirsen daha faydalı olabilir çünkü yanlış yerleşen bir şeyi değiştirmek sıfırdan öğrenmekten daha zor oluyor :)

Başlangıç için schobert marka klarnetler bir sene boyunca rahatlıkla işini görebilecek ürünler. Kendini geliştirirsen daha sonrasında zaten daha kaliteli bir ürüne geçmeyi düşünebilirsin :)