bir gitar parçası

Çalgı eğitim/öğretimi ile ilgili görüş ve düşünceler...
didem19

bir gitar parçası

Mesaj gönderen didem19 »

merhaba,gazinin sınavındayken bir arkadaş gitarda bir vals çalıyordu.İsmini öğrenemeden gitmiş o kişi.Çağdaş bir eser olduğunu,bestecisinin hayatta olduğunu biliyorum.Armonik seslerle başlayan parçanın ara soloları çok hızlıylı,flemenko tarzındaydı ve zor bir eser olduğunu duydum.bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi..çok güzel bir eserdi
albeniz

Re: bir gitar parçası

Mesaj gönderen albeniz »

ahmetgitar

Mesaj gönderen ahmetgitar »

didem19 yazdı:merhaba,gazinin sınavındayken bir arkadaş gitarda bir vals çalıyordu.İsmini öğrenemeden gitmiş o kişi.Çağdaş bir eser olduğunu,bestecisinin hayatta olduğunu biliyorum.Armonik seslerle başlayan parçanın ara soloları çok hızlıylı,flemenko tarzındaydı ve zor bir eser olduğunu duydum.bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi..çok güzel bir eserdi
Tarifinizden o eserin Nikita Koshkin'in "User Vals" adlı yapıtı olduğunu düşünüyorum.
melodik_minör

Mesaj gönderen melodik_minör »

_
Sizlere çok teşekkür ederim.

Neden mi? Hiç tahmin edemeyeceğiniz bir nedenle :)

Açıklayayım: Forum konularında ne var, ne yok diye tararken, rastlantı eseri buraya da uğradım. Sorulan soru ve eserin tarif ediliş biçimi bende merak uyandırdı. Yürütülen tahminleri Youtube'da bulup, ne ölçüde sorulan eserle uyuştuğuna bakmaya çalıştım.

Bu arada, çok beğendiğim ve adını nasıl bulabileceğim konusunda ne zamandır kafa yorduğum bir gitar parçasının da "vals" ritminde olduğunu fark ediverdim.

Az önce açıkladığım gibi, yürütülen tahminler doğrultusunda Youtube'da gitar valslerine bakmakta olduğum için; sağ kenara da sitenin önerisi niteliğinde aynı türden eserler sıralanmıştı. Şansımı denedim ve BİR MUCİZE OLDU :)

O uzun zamandır aradığım eser karşımdaydı. Yani, artık adını biliyorum: Agustin Barrios Mangore - Vals No.3 Op.8 <<<

İşte bu yüzden çok teşekkürler :)

Aslında bu eserin piyano düzenlemesinin de çok hoş olacağını tahmin ediyorum. Ama galiba bugüne kadar deneyen olmamış. Youtube'da da göremedim. Neyse, böylesi de çok güzel :)
_