okul öncesi dönemde piyano eğitimi

Çalgı eğitim/öğretimi ile ilgili görüş ve düşünceler...
ümitözdemirdinç

okul öncesi dönemde piyano eğitimi

Mesaj gönderen ümitözdemirdinç »

11 yıllık öğretmenim bir çok öğrenciye keman ve piyano öğretttim ama hepsi büyük yaşta idi fakat 5 yaşındaki oğluma piyano eğitimine nasıl başlamam gerektiği hakkında fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Re: okul öncesi dönemde piyano eğitimi

Mesaj gönderen Admin »

Eylül ayında ona piyano öğretebilecek mümkünse tecrübeli bir piyano hocası bulun. Eğer kendiniz ilgilenmek istiyorsanız (ki bunu pek tavsiye etmem) bu yaştaki çocuklarlar için piyanoya başlamada kullanabileceğiniz bazı kitaplar önereyim size. Bu kitaplar Türkiye'de en çok kullanılan yabancı kitaplardır. Eğer başka bir hocayla çalışırsa; sizin ona ödevlerini çalışırken yardımcı olmanız daha doğru olur.

1. İlk Piyano Kitabım
2. Learning to Play Piano
3. Thompson Easiest Piano Book I

bu kitapları MuzikKitaplari.com adresinde bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

Kolay gelsin. :wink:
ümitözdemirdinç

çok teşekkür ederim. learning to play piano benimen çok kullandığım metot fakat oğlum okuma yazma bilmiyor henüz . o yüzden pek kullanamam gibi geliyor diğer önerdiğiniz metotları en kısa zamanda alıcam. yalnız neden benim ders vermemi önermediğinizi açıklarsanız sevinirim . tekrar teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

1. Deneyimler, müzisyen anne babaların kendi çocuklarına ders verirken; diğer öğrencilere gösterdikleri toleransı kendi çocuklarına göstermediklerini ve daha çabuk sinirlendilerini ortaya koyuyor.
2. Başka bir öğretmenin verdiği ödev; sizin verdiğiniz ödevden daha çok önemseniyor. Çocuğunuz siz ödev verdiğinizde çalışmasa da/yetiştiremese de bir şey olmaz diye düşünürken, bir başka öğretmenin verdiği ödevi yapmakta/yetiştirmekte kendini daha zorunlu hissediyor.

Tabii ki tercih yine de sizin. Başarılar...
ümitözdemirdinç

vakit ayırdığınız için çok teşekkürler. benim için çok aydınlatıcı oldu. ilk fırsatta farklı bir öğretmenle derslere başlıyacağım.
chopinist

Mesaj gönderen chopinist »

meraba Ümit Bey, ben İstanbul'da yaşayan bir piyano öğretmeniyim. Bugün, taze taze, bu anlamlı, değerli siteye üye oldum. Aslen Bursa'lıyım. 10 yıldır piyano dersi veriyorum.Okul öncesi dönem müzik eğitimi ve Orff- Schulwerk disiplininde eğitim aldım ve bunu miniklerimizle paylaşıyorum. Bu alanda da Yüksek Lisans'a hazırlanıyorum. Piyasada, birçok yayın mevcut. Benim gözlemim, çocuğunuzla oyun oynayabilecek, resim yapabilecek, onu gözlemleyebilecek, onunla şarkı söyleyebilecek, çocukları seven bir eğitmen olması.. Gündelik hayatla, sevdiği bir yemekle, bir canlıyla iletişim kurarak bunu piyanoya aktarabilmesi.. yoksa, yüzlerce kitap ve eğitmen var.. sonra da kitaplardan derleme yapıp, bunları, çocuğunuzun diğer yetenekleri ve hoşlandığı alanlarla kombine etmesi..Şu anda, Fransız Piyano Pedagogları, Charles Hervé ve Jacquiline Poullard'ın metodlarını çalışıyorum. 5 yaş ve devamı baz alınmış.. 'www.henry-lemoine.com' sitesinden incelemek mümkün.. Müzikli Günler.. Zaman ayırıp okuduysanız, çok teşekkür ederim.. :D
joy9393

Mesaj gönderen joy9393 »

çocukları seven bir eğitmen olması.. Gündelik hayatla, sevdiği bir yemekle, bir canlıyla iletişim kurarak bunu piyanoya aktarabilmesi.. yoksa, yüzlerce kitap ve eğitmen var.. sonra da kitaplardan derleme yapıp, bunları, çocuğunuzun diğer yetenekleri ve hoşlandığı alanlarla kombine etmesi..Şu anda, Fransız Piyano Pedagogları, Charles Hervé ve Jacquiline Poullard'ın metodlarını çalışıyorum. 5 yaş ve devamı baz alınmış..
Get fast success in Braindumps.com We offer up-to-dated VMWARE latest resource Albany State University We offer up-to-dated University of Oxford dumps exam by using Principia College