koro egzersizi

Bireysel ve toplu ses eğitimiyle ilgili görüş ve düşünceler.
Kullanıcı avatarı
serra
İletişim:

koro egzersizi

Mesaj gönderen serra »

çok üzgünüm.üzgünüm çünkü benim Ata'mın kurduğu ülkede çalışan bir müzik öğretmeni olarak gördüklerim, duyduklarım ve yaşadıklarım utanç verici.Önce bir piyanonun kırılmasını görüyorum sonra da koronun prensiplerine! aykırı olduğunu söyleyen aslında ne söylediğini kendi de bilmeyen bir müdürle! muhatap oluyorum!!Sadece çocuklarımıza acıyorum.YAZIK! :(
SERRA.
Kullanıcı avatarı
serra
İletişim:

Mesaj gönderen serra »

herşey bir kısır döngünün içine giriyor sanki! şarkılar bile susuyor içimde.ta ki çocukluğumdan beri içimde olan... ve hiç susmayacak gibi beynimde çınlayan... Çocukluğumu, gençliğimi ve nihayet yetişkinliğimi alıyorlar benden ve bizden..Ve ben susuyorum..içim haykırıyor ama bir şey yapamıyorum..derste çocuklara döküyorum içimi, sadece onlar anlıyor beni.. Ben sustum, şarkılarım sustu..
sakın yanlış anlamayın, depresyonda falan değilim.Sadece bir koro şefinin üç seneden beri , bir müzik düşmanı tarafından izin verilmeyen korosu için duyduğu üzüntüyü ve hissettiklerini dizelere dökmeye çalıştım o kadar!....
SERRA.
andromeda
İletişim:

yılmamak lazım

Mesaj gönderen andromeda »

Sevgili Serra Kardeş...

Bu ülke daha nelere tanık oldu... Çoksesli müziğin anlaşılamamasının pek çok nedeni var elbet... Ancak bütün bu nedenlerin ötesinde 600 yıllık teksesli geçmişe ve gelenekselliğe karşı cumhuriyetin ilk yıllarında atılan temellerin üzerine doğru dürüst gidilmemiş olması ve meydanın boş bıraklıması en başı çekmekte...

Bizlere düşen, güzel şeyler için mücadele etmenin belkide değişik yollarını aramak olmalı... İmkansız diye birşey yoktur bence.. Bunu düşün ve amacına doğru yürümeye devam et... Metod değiştirmek gerekirse bunuda yap... Ama onların yani yoz düşünceli insanların kazanmasına izin vermemelisin... Buna bir kere izin verdin mi, hayatında her zaman kaybetme olasılığını güçlendirmiş olursun...

Hala bu ülkede akıllı ve eğitime açık körpe beyinler var... Onları yalnız bırakma ve asla cehalete teslim etme...
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Kimmiş bu piyanoyu kıran merak ettim. Müzik eğitimcisi bir müdür mü yoksa bu işi bildiğini sana biri mi? Çünkü bir çok yönetici herşeyi çok iyi bildiğini sanır?
Kullanıcı avatarı
kayraalp

Mesaj gönderen kayraalp »

Piyano, kültür bakanlğı tarafından,çocuk korosu için kültür müdürlüğüne gönderilmişti.(kasım- 2002) Mayıs-2003 de kim olduğu bilinmeyen kişi ve ya kişilerce kırılmış ve ya kırdırtılmıştır!
NOT:zamanın kültür müdürü( şimdi vali yardımcı vekili!)koronun çalışmalarını destekler bir politika izlememiş, tam tersi olumsuz davranışlarda bulunmuştur.
kayraalp....
kayraalp...
mustafalp

Mesaj gönderen mustafalp »

izmitin göbeğinde ilk görev yaptığım okul ve göreve başlamama 15 gün kala 2001 eylülünün sonlarına doğru tamamlanan yazlık tadilat.. yetişemedim yıllarca bodrum katında ilgi beklerken bir işe yaramıyor diye kırılıp çöpe atılan piyanonun parçalarına.. dedim ya, yıl:2001, yer:izmit merkez...
kalakaldık piyanonun bakımını üstlenen belediye konservatuvarı müdürüyle.. hala daha içim yanar..
muzikalite
İletişim:

Mesaj gönderen muzikalite »

ÇOK SESLİ MÜZİK SONUNA KADAR DEVAMLILIĞINI SÜRDÜRECEKTİR.İLERLEMEMİZİ ENGELLEMEYE KALKAN ZİHNİYETLER OLSA DA BİZLER BİRBİRİMİZE EL UZATTIKÇA VE DESTEK OLDUĞUMUZ SÜRECE BU ZİHNİYETLER ÖLECEKTİR.
dadaist

Mesaj gönderen dadaist »

Siz merak etmeyin çokseslilik siz istesenizde ölmez zaten:) Ve iyi ki var ve sonsuza dek yaşasın... Ama bu aydın olmaya ,aydınlık olmaya yetmez.
Aydınlanma kendi içinde olmalıdır. Başkalarının içinde aranmaz.Kendindedir aydınlık. Başka hiçkimsede değil...Başkalarının güzelliklerini görüp bununla gözlerimizi kör edersek, kendi güzelliklerimizi asla göremeyiz ve bulamayız....Şu an olduğu gibi.....
Dadaist