Finale Türk Müziği Fontları

Finale'yle ilgili hertürlü sorun ve çözümleri buradan paylaşalım
ayarce

Re: Finale Türk Müziği Fontları

Mesaj gönderen ayarce »

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM
evren1971

Mesaj gönderen evren1971 »

merhabalar

ben finale 2010 yükledim yalnız tsm 2000 fontlarım bu versiyona uymadı. Biri bana tsm fontlarını gönderebilir mi acaba. Teşekkür ederim
cdmcdm

Mesaj gönderen cdmcdm »

2011 ve 2012 verisyonlarında sorunsuz olarak çalışmakta.
melodik_minör

Mesaj gönderen melodik_minör »

Paylaşım için çok teşekkürler.
qesben

Re:

Mesaj gönderen qesben »

Admin yazdı:Ekteki Türkçe font dosyalarını windows denetim masasından ayarlar / yazı tipleri menüsüne girerek windows font klasörüne yükleyin. Daha sonra bu fontları finale içinden çağırarak Türk Müziği fontlarını kullanabilirsiniz. Bu fontlar playback özelliklerini desteklemez.

Admin bu soruma cevap gelirse beni çok memnn edeceksinz bütün işlemleri yaptım yükledim heşeyi yalnız finale ye çağıramıyorum ''nonlinear key signature'' seçiyorum komalar gelmiyo ?
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

On
qesben yazdı:''nonlinear key signature'' seçiyorum komalar gelmiyo ?
Bunları yani komaları normal diyez ve bemoller gibi çağıramazsınız non lineardan çağıramazsınız. Non linear kullanarak yapabileceğiniz tek şey örneğin mibemol ve fadiyezi peşpeşe eklemek ve her satırın başında standart olarak çıkmasını sağlamaktır. Ancak sözgelimi normal bemol yerine 2 koma bemolü orada çıkaramazsınız.

Ayrıca komaları seslendiremezsiniz de...

Size tavsiyem şudur: Eğer standart donanımda koma var ise parçayı hiç arızasız gibi yazın ve her satırın başına ihtiyacınız olan komalı işaretleri artikülasyon tool'dan kendiniz ekleyin. Görsel olarak aynı sonucu elde edersiniz.
neyzen_6677

Mesaj gönderen neyzen_6677 »

Merhaba Finale 2012 kullanacağım. Nonstandart key signature yok ve türk müziği fontlarını kullanamıyorum.daha önceki sürümlerde yapıyordum ama olmadı..yardımcı olabilirmisiniz.
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Key signature yani ton belirleme butonunda majör key yazan seçeneğin en altında, minör key ve sonra da nonstandart seçeneği bulunmaktadır. Aynı işlemleri buradan yapabilirsiniz. Yani nontandart var ama siz bulamamışınız...
neyzen_6677

Sevgili admin.Kurduğum finalenin tam adı: Finale song writer 2012 0.4.3 R3 diye yazıyor.Ama non standart seçeneği çıkmıyor.finale 2010 da tsm fontlarını kopyalıyorum.Windows font un içine.Ama programda bir türlü açılmıyor.Acaba windows 7 kabulmu etmiyor.Bir türlü çözemedim.finale 2014 ü macbook air'e kurdum burda da türk müziği fontlarını yazamıyorum.Hiçbirşey anlamadım ben.Yardımcı olursanız sevinirim,. :roll:
neyzen_6677

Arkadaşlar.finale 2012 yi kurdum fakat TSM fontları uyumlu değil heralde.ne olur yardımcı olun.Non standart menüsüne giriyorum.Step level ve Amount değerlerini yazıyorum ama tsm fontları çıkmıyor hep normal bemol ve diyez çıkıyor.derdi nedir bu programın.bilen varsa saklamasın.Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Öncelikle kullandığınız programın Finale olmadığını kendiniz belirtmişiniz zaten.

Finale Song Writer programında bu özellik olmayabilir. Bu finale ailesinin başlangıç programıdır.
Burada yazılan ve paylaşılan bilgiler Finale Nota Yazım Programı için geçerlidir. Sizin ihtiyacınızı karşılayacak program Finale programıdır. Programla ilgili bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.muzikkitaplari.com/finale-20 ... m-programi
neyzen_6677

Admin yazdı:Öncelikle kullandığınız programın Finale olmadığını kendiniz belirtmişiniz zaten.

Finale Song Writer programında bu özellik olmayabilir. Bu finale ailesinin başlangıç programıdır.
Burada yazılan ve paylaşılan bilgiler Finale Nota Yazım Programı için geçerlidir. Sizin ihtiyacınızı karşılayacak program Finale programıdır. Programla ilgili bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.muzikkitaplari.com/product_i ... cts_id/219
Haklısınız.Şimdi Yenisini yükledim.nonstandart key sig. seçeneği var.Ama fontları hala yazamıyorum. Fontlarmı eski.Windows 7 ve 8 e uyumlu değil mi.bilemedim artık.bunada bir yardımcı olursanız.çok duacınız olurum.
borabilgic

Mesaj gönderen borabilgic »

iyi günler
windowsta tsm ve thm fontlarını çok kullandım fakat aynı fontları macbook ta kullanamadım.bunun bi yolu varmı yoksa mac için ayrı fontlar mı var.varsa link verebilirmisiniz. teşekürler
Melodikacim

Mesaj gönderen Melodikacim »

Aynı sorun bende de var maalesef. bi çözüm bulabildinizmi acaba
Melodikacim

Mesaj gönderen Melodikacim »

Finale 2014 kullanıyorum ama Türk müziği fontlarını maalesef kullanamıyorum. 2009 ve 2010 da kullanıyordum.
kesin bir çözümü olan varmı acaba. yetkililer Make music ile görüşüp şu işi kökten halletseler ne güzel olur