Malatya-İnönü Ünv. Müzik Eğitimi ABD.Giriş Yetenek Sınavı

Genelde tarihler dışında pek bir değişiklik olmaz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Malatya-İnönü Ünv. Müzik Eğitimi ABD.Giriş Yetenek Sınavı

Mesaj gönderen Admin » 20 Haz Sal, 23:15

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜÂ’NDEN

2006-2007 Eğitim Öğretim Yılı için Özel Yetenek Sınavı ile Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği Programı, Müzik Öğretmenliği Programı ile Beden Eğitimi ve Spor Bölümüne öğrenci alınacaktır. Kontenjanlar, başvuru ve sınav tarihleri ile ilgili özel koşullar aşağıda belirtilmiştir.

Müzik Öğretmenliği Pogramı
Başvurular: 14-18 Ağustos 2006
Sınavlar: 21-25 Ağustos 2006
Kontenjan: I. Öğretim 40 kişi, II.Öğretim: 40 kişi

BÜTÜN BÖLÜMLERE BAŞVURACAK ADAYLARDAN İSTENECEK BELGELER
1. Başvuru dilekçesi.
2. Üç adet vesikalık fotoğraf (Son üç ayda çekilmiş ve kılık kıyafet yönetmeliğine uygun, baş ve boyun açık olacaktır.) .
3. Nüfus cüzdanı aslı veya kayıt sırasında onaylanmak üzere fotokopisi.
4. Başvuracak adayların;
a) Liseler, meslek liseleri, öğretmen liseleri ve güzel sanatlar liselerinin El Sanatları, Grafik, Müzik, Sanat (Müzik), Nakış, Resim, Sanat (Resim), Seramik, Spor ve Tasarım ve Teknolojisi alan/kol/bölümlerinden mezun olan adayların 2006 ÖSSÂ’den herhangi bir puan türünden en az 160,000
b) Yukarıdaki (a) maddesinde sözü edilen alan/kol/bölümler dışındaki bir alan/kol/bölümden başvuracak adayların ise 2006 ÖSS puan türlerinden herhangi birinden en az 185 puan almaları gerekmektedir.
5. 2006 Yılına ait ÖSS sonuç belgesi veya kayıt sırasında onaylanacak fotokopisi.
6. Onaylı diploma fotokopisi, çıkış belgesi veya öğrenci olduklarına dair yazı (Diploma aslı kayıt sırasında ibraz edilecektir.).
7. İnönü Üniversitesi Döner Sermaye Saymanlığının T.C. Ziraat Bankası Malatya Merkez Şubesi nezdindeki 35032992 NoÂ’lu hesaba
Sadece I. Öğretime Başvuranlar için : 120.00 (Yüz Yirmi YTL.)
Sadece II. Öğretime Başvuranlar için : 120.00 (Yüz Yirmi YTL.)
Her iki öğretime birden Başvuranlar için: 150.00 (Yüz Elli YTL.)
yatırıldığını gösterir banka dekontunun aslı.
8. Beden Eğitimi ve Spor Bölümüne başvuracak adayların;
a) 1981 ve daha küçük doğumlu olmaları,
b) Herhangi bir sağlık kuruluşundan, yapılacak olan yetenek sınavına girmelerinde tıbbi bir sakınca olmadığına dair rapor almaları gerekir. Ayrıca kazanan adaylar İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp MerkeziÂ’nden spor yapmasına fiziksel engel olmadığına ve kekemelik gibi konuşma özrünün bulunmadığına dair rapor alacaklardır. Raporu getirmeyenlerin hakları kaybolacaktır.
c) Milli Sporcuların resmi onaylı millilik belgesi getirmeleri gerekir.
9. 3-5 ve 6. maddelerde asıllarının ibraz edilmesi gerekli olduğu bildirilen (ÖSS 2006 Sınav Sonuç Belgesi, Nüfus Cüzdanı ve diploma) belgelerinin herhangi birinin, fotokopi ve asıllarının birbirine uymaması halinde bu belge sahibinin sınavı kazanmış olsa dahi kaydı yapılmayacak ve hakkında yasal işlem yapılacaktır.
10.Başvurular Eğitim Fakültesi Kayıt Bürosuna elden yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir

Detaylı Bilgi:
http://www.inonu.edu.tr/gunluk/?p=287

Kilitli