AGSL Yetenek Sınavları...!

Genelde tarihler dışında pek bir değişiklik olmaz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

AGSL Yetenek Sınavları...!

Mesaj gönderen Admin » 17 Tem Pzt, 19:59

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
Ortaöğretim Genel Müdürlüğü

Sayı : B.08.0.OGM.0.09.01.01.379
Konu : Anadolu Güzel Sanatlar Liselerine Öğrenci Alımı 24.05.2006 / 6455

GENELGE 2006/ 46

İlgi İ: Millî Eğitim Bakanlığı Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri Yönetmeliği

2006-2007 öğretim yılında Anadolu güzel sanatlar liselerine öğrenci alımları ile ilgili iş ve işlemler; ilgi yönetmelik, Ek-1’deki açıklamalar ve aşağıda belirtilen takvim doğrultusunda yürütülecektir.

1. Öğrenciler Anadolu güzel sanatlar liselerine ders yılı sonundan itibaren 31 Temmuz 2006 tarihi mesai bitimine kadar doğrudan veya posta ile müracaat edeceklerdir. Ancak, postadaki gecikmeler nedeniyle zamanında ulaşmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

2. Öğrencilerin yetenek sınavları; Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ve İzmir Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müdürlüğünce 07-09 Ağustos 2006, diğer Anadolu güzel sanatlar lisesi müdürlüklerince 14-16 Ağustos 2006 tarihlerinde ilgi yönetmeliğin 9’uncu maddesi çerçevesinde yapılacaktır.

3. Sınav sonuçları; Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ve İzmir Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde 11 Ağustos 2006, diğer Anadolu güzel sanatlar liselerinde 18 Ağustos 2006 tarihinde Resim ve Müzik alanları için ayrı ayrı olmak üzere kontenjan kadar asıl ve yedek listeler belirlenerek, 21 Ağustos 2006 tarihi mesai saati sonuna kadar okulda görülebilecek şekilde ilan edilecektir.

4. Öğrencilerin kesin kayıtları, tüm okullar için 22-25 Ağustos 2006 tarihleri arasında yapılacaktır.

5. Açık kontenjan bulunması durumunda; yedek listeden puan sırasına göre açık kontenjan kadar kesin kayıt yaptırmaya hak kazananlar tespit edilerek, 25 Ağustos 2006 tarihi mesai saati sonunda okul müdürlüklerince ilan edilecek ve durum öğrenci velilerine en seri şekilde duyurulacaktır.

6. Yedek listeden kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıtları, 04-05 Eylül 2006 tarihleri arasında yapılacaktır.

7. Belirlenen tarihler dışında öğrenci kayıt-kabulleri yapılmayacak ve açık kontenjan bulunması halinde yeni öğrenci alımına gidilmeyecektir.

8. Bu tarihten sonra açık kontenjanı bulunan okullar ile hiç yedek listesi bulunmayan okullar 08 Eylül 2006 tarihi mesai saati sonuna kadar ortaogrenci@meb.gov.tr adresine ve Bakanlığın 0312 418 07 39 nolu faksına bilgi vereceklerdir.

Başvuru belgeleri için:
http://www.muzikegitimcileri.net/agsl/basvuru.doc

Kilitli