Diyarbakır- Dicle Ü. Devlet Konservatuarı

Genelde tarihler dışında pek bir değişiklik olmaz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
nilay
Mesajlar: 17
Kayıt: 05 Kas Cmt, 20:23
Konum: bandırma-tokat gaziosmanpaşa üniversitesi

Diyarbakır- Dicle Ü. Devlet Konservatuarı

Mesaj gönderen nilay » 19 Tem Çrş, 11:35

Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler ve Ses Eğititmi Bölümü Özel Yetenek Sınavı Basın İlan Formu

2006-2007 Eğitim öğretim yılı için Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler ve Ses Eğitimi Bölümü Lisans Programına, özel yetenek (Müzik) sınavı ile öğrenci alınacaktır.
Alınacak öğrenci sayıları aşağıda belirtilmiştir.

Temel Bilimler Bölümü Lisans Programı ....................... 20 kişi
Ses Eğitimi Bölümü Lisans Programı ......................... 10 kişi
A-BAŞVURU ŞARTLARI
Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) uyruklu olanlardan durumu aşağıda belirtilen şartlara uyanlar başvuru yapabilirler.

5. Lise veya dengi okullar veya açık öğretim lisesinden 2005–2006 öğretim yılı veya daha önce mezun durumda olmak
6. 2006 yılında Yükseköğretim Öğrenci Seçme Sınavına (ÖSS) girmiş olmak,
7. Liselerin; Müzik , Sanat(Müzik), Alan/Kol/Bölümlerinden mezun olmuş adaylar için 2006 ÖSS’de puan türlerinden (ÖSS-SAY, ÖSS-SÖZ, ÖSS-EA veya ÖSS-DİL) herhangi birinden en az 160.000 ÖSS puanı almış olmak,
8. Liselerin; Müzik , Sanat (Müzik ) Alan/Kol/Bölümleri dışındaki bir Alan/Kol/Bölümünden mezun olmuş adaylar için 2006 ÖSS’de puan türlerinden (ÖSS-SAY, ÖSS-SÖZ, ÖSS-EA veya ÖSS-DİL) herhangi birinden en az 185.000 ÖSS puanı almış olmak,

B-BAŞVURU YERİ VE TARİHİ
Başvurular 07 Ağustos – 11 Ağustos 2006 tarihleri arasında Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı ŞEHİTLİK semtindeki binasında (GİMA’nın karşısı) Aday Kayıt Bürosuna mesai saatleri içinde yapılacaktır. Sınav kılavuzu ve aday başvuru formu bu bürodan temin edilecektir.

C- SINAV YERİ VE TARİHİ
Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü özel Yetenek Sınavı 14 Ağustos 2006 tarihinde Saat l0.00 da Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı Binasında 2 aşamalı olarak,
Ses Eğitimi Bölümü Özel Yetenek Sınavı l4 Ağustos 2006 tarihinde Saat l0.00 da D.Ü.Devlet Konservatuarı binasında 2 aşamalı olarak yapılacaktır.

D-BAŞVURU İÇİN GEREKEN BELGELER
7. Alan (Alan/Kol/Bölüm) belirtilen mezuniyet belgesi’nin (Diploma) aslı ve okunaklı çekilmiş bir adet fotokopisi (Aslı, fotokopisi ile karşılaştırılıp adaya iade edilecektir.) (Mezuniyet belgesinde Alan/Kol/Bölüm belirtilmemiş ise, Müzik , Sanat (Müzik), alanlarının dışında mezun olmuş gibi kabul edilerek sınav sonucu değerlendirilecektir).
8. 2006 ÖSS Sonuç Belgesinin aslı ve okunaklı çekilmiş bir adet fotokopisi (Aslı, fotokopisi ile karşılaştırılıp adaya iade edilecektir.)
9. Üç (3) adet başvuru formu (Bu formlar silinti ve kazıntı olmadan eksiksiz olarak doldurulacak ve adayın Bölüm Aday Kayıt Bürosunda çekilecek Kılık-Kıyafet Yönetmeliğine uygun, başı açık ve ön cepheden çekilmiş, birer fotoğrafı yapıştırılacaktır).
10. Nüfus Cüzdan aslı ve okunaklı çekilmiş bir adet fotokopisi (Aslı, fotokopisi ile karşılaştırılıp adaya iade edilecektir.)
11. Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler veya Ses Eğitimi Bölümü programlarından birine başvuracak adaylar 120 YTL (Yüzyirmi YTL) Her 2 bölümede başvuracak adaylar 200 YTL (İkiyüz YTL) yi Diyarbakır Yapı ve Kredi Bankası Üniversite Şubesindeki Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuarı Özel Yetenek (Müzik) sınavının 100046-3 nolu hesabına yatırdıklarına dai birinci veya ikinci öğretim programlarından biri veya her ikisi için başvuran adaylar 120 (Yüzyirmi) YTL’yi dair banka dekontu.
12. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek ve işleme konulmayacaktır.

Not: Başvurusu geçersiz sayılan, sınava girmeyen veya giremeyen, sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarısız olan veya sınavı geçersiz sayılan, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran veya aynı işlem için birden fazla ödeme yapmış olan adayların ödedikleri ücretler iade edilmeyecektir.

Kullanıcı avatarı
SeRhAt
Mesajlar: 35
Kayıt: 08 Tem Cmt, 15:29
Konum: edirne-İZMİR

Mesaj gönderen SeRhAt » 19 Tem Çrş, 11:43

güzel çalışma. :!:

Kilitli
cron