Bolu-AİBÜ- Eğt.Fak. Giriş Sınavı

Genelde tarihler dışında pek bir değişiklik olmaz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
sevinc

Bolu-AİBÜ- Eğt.Fak. Giriş Sınavı

Mesaj gönderen sevinc » 20 Tem Prş, 23:44

ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Resim-İş Öğretmenliği Programı ve Müzik Öğretmenliği Programı ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi Bölümü ve Spor Yöneticiliği Bölümü’ne 2006–2007 Eğitim Öğretim Yılında Özel Yetenek Sınavı ile alınacak öğrencilerle ilgili koşullar aşağıya çıkarılmıştır.

A-Özel Yetenek Giriş Sınavı Ön Kayıtları :

Resim-İş Öğretmenliği Programı : 01–25 Ağustos 2006

Resim-İş Öğretmenliği Programı (İ.Ö.) : 01 Ağustos–08 Eylül 2006

Müzik Öğretmenliği Programı : 01 Ağustos–01 Eylül 2006

Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü : 07–27 Ağustos 2006

Antrenörlük Eğitimi Bölümü : 07–27 Ağustos 2006

Antrenörlük Eğitimi Bölümü (İ.Ö.) : 07–27 Ağustos 2006

Spor Yöneticiliği Bölümü : 07–27 Ağustos 2006

B-Ön Kayıt Yaptıracak Adaylardan :

Resim-İş Öğretmenliği Programı ve Müzik Öğretmenliği Programı İçin;

a) Liseler, meslek liseleri, Öğretmen Liseleri ve Güzel Sanatlar Liselerinin El Sanatları, Grafik, Müzik, Sanat, Sanat (Müzik), Nakış, Resim, Sanat (Resim) ve Seramik alan/kol/bölümlerinden mezun olan adaylardan, aynı alanlardaki eğitim programlarına başvuracakların 2006-ÖSS’ de puan türlerinden birinden en az 175,000,

b) Yukarıda (a) maddesinde sözü edilen alan/kol/bölümler dışındaki bir alan/kol/bölümden başvuracak adayların 2006-ÖSS puan türlerinin en az birinden 185,000 veya daha fazla ÖSS puanı almaları gerekmektedir.

Beden Eğitimi Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi ve Spor Yöneticiliği Bölümleri İçin;

2006 ÖSS sınavında herhangi bir puan türünden ( Yabancı Dil Hariç ) en az 185.000 puan almış olmaları gerekmektedir.

C- Hazırlık Sınıfı:

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu; Spor Yöneticiliği Bölümü, Antrenörlük Eğitimi birinci ve ikinci öğretim bölümlerinde zorunlu İngilizce hazırlık programı bulunmaktadır.

D- Özel Yetenek Sınav Tarihleri :

Resim-İş Öğretmenliği Programı : 1. Aşama 26 Ağustos 2006

Resim-İş Öğretmenliği Programı : 2. Aşama 27 Ağustos 2006

Resim-İş Öğretmenliği Programı (İ.Ö.) : 1. Aşama 09 Eylül 2006

Resim-İş Öğretmenliği Programı (İ.Ö.) : 2. Aşama 10 Eylül 2006

Müzik Öğretmenliği Programı : 04 Eylül 2006’da başlayacaktır.

Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü : 29–31 Ağustos 2006

Antrenörlük Eğitimi Bölümü : 01–03 Eylül 2006

Antrenörlük Eğitimi Bölümü (İ.Ö.) : 04–06 Eylül 2006

Spor Yöneticiliği Bölümü (Yazılı Sınav Tarihi) : 07–08 Eylül 2006

Not : (Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürlüğü) Detaylı sınav programı 28.08.2006 tarihinde ilan edilecektir. Başvuru sayılarına göre bu süreler değişebilir.

Resim-İş Öğretmenliği Programı ve Müzik Öğretmenliği Programı:

Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Programı ve Müzik Öğretmenliği Programlarına müracaat edecek adaylar, müracaat edilen her program için 100 YTL sınav ücretini T.C. Ziraat Bankası Bolu Şubesi nezdindeki 45610574–5004 no’lu Eğitim Fakültesi Özel Yetenek sınav giderleri hesabına 100 YTL, girmek istenilen her program için ayrı ayrı yatırmaları gerekmektedir.

Beden Eğitimi Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi ve Spor Yöneticiliği Bölümleri İçin:

Beden Eğitimi Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi ve Spor Yöneticiliği Bölümlerine müracaat edecek adaylar, müracaat edilen her program için 100 YTL sınav ücretini T.C. Ziraat Bankası Bolu Şubesi nezdindeki 45610574–5005 no’lu BESYO Özel Yetenek sınav giderleri hesabına 100 YTL, girmek istenilen her program için ayrı ayrı yatırmaları gerekmektedir.

F-Öğrenci Kontenjanları :

Resim – İş Öğretmenliği Programı : 40 Öğrenci

Resim – İş Öğretmenliği Programı (İ.Ö.) : 40 Öğrenci

Müzik Öğretmenliği Programı : 40 Öğrenci

Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü : 40 Öğrenci ( 25 Erkek, 15 Bayan )

Antrenörlük Eğitimi Bölümü : 40 Öğrenci ( 25 Erkek, 15 Bayan )

Antrenörlük Eğitimi Bölümü (İ.Ö.) : 40 Öğrenci ( 25 Erkek, 15 Bayan )

Spor Yöneticiliği : 40 Öğrenci

G-Başvuru İçin Gerekli Belgeler :

1-Başvuru Dilekçesi.

2–2006 yılına ait ÖSS Sonuç Belgesi,

3–3 adet fotoğraf (Son 6 ay içinde ön cepheden çekilmiş, kılık kıyafet yönetmeliğine uygun olacak.)

4-Nüfus Cüzdanı Sureti.

5-Mezuniyet Belgesi Örneği

6- Zorunlu giderler için belirtilen hesap numaralarına para yatırıldığına dair banka dekontu.

7- Müzik Öğretmenliği Programına başvuracak adayların,

a-Çalgı çalmaya engel fiziksel özrü bulunmayacaktır.

b-Ön kayıt sırasında (kayıt sırasına göre) sınava giriş tarihi giriş kartına yazılacaktır. (Eğitim Fakültesi; günde 60 aday sınava alınacaktır.)

c-Müzik Öğretmenliği Programına başvurarak girmeye hak kazanan adaylar kesin kayıtlar sırasında A.İ.B.Ü. Tıp Fakültesi Hastanesinden veya diğer Resmi Kurum hastanelerinin Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bölümlerinden normal larinks (ses telleri) muayene bulgularını gösteren sağlık raporu alacaktır ve raporda “her iki aritenoid, vocal cord ve hareketleri normaldir “ ibaresi bulunacak ve söz konusu rapor kayıt esnasında teslim edilecektir.

8-Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Antrenörlük Eğitimi Bölümleri ile Spor Yöneticiliği Bölümüne müracaat edecek öğrencilerden Devlet Hastanesi veya Sağlık Ocağından üzerinde “Sportif Yarışmalara Katılmasında Bedenen Bir Sakınca Yoktur” ifadesi bulunan sağlık raporu.

9-Başvurular şahsen yapılacaktır.

BİLGİ ALMAK İÇİN TELEFONLAR :

WEB Adresi : http://www.ibu.edu.tr

Eğitim Fakültesi : 0.374.2541000 dan 1694. 1693. 1702

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu : 0.374.2541000 dan 2001, 2020, 2017

birol74

Mesaj gönderen birol74 » 05 Ağu Cmt, 14:13

emeğiniz için çok teşekkürler... :roll:

birol74

Mesaj gönderen birol74 » 06 Ağu Pzr, 15:39

teşekkürler sevinç...emeğine sağlık...sınav tarihlerini de bekliyoruz...kolay gelsin arkadaş... :P

Kullanıcı avatarı
sevinc

Mesaj gönderen sevinc » 07 Ağu Pzt, 0:21

nedemek sanada kolay geldin basarılar

birol74

Mesaj gönderen birol74 » 07 Ağu Pzt, 13:26

ben sınava girmiyorum sevinç...ben müzik öğretmeniyim...öğrencilerimi hazırlıyorum...yine de teşekkürler... :)

Kilitli