Eskişehir-Anadolu Ü. Devlet Konservatuvarı Giriş Sınavı

Genelde tarihler dışında pek bir değişiklik olmaz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
nilay

Eskişehir-Anadolu Ü. Devlet Konservatuvarı Giriş Sınavı

Mesaj gönderen nilay » 21 Tem Cum, 12:54

DEVLET KONSERVATUVARI

SAHNE SANATLARI İLE MÜZİK VE ÇALGI YAPIM BÖLÜMLERİNE

ÖNKAYIT VE YETENEK SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALINACAKTIR

Üniversitemiz DEVLET KONSERVATUVARI SAHNE SANATLARI BÖLÜMÜ’nün Tiyatro Anasanat Dalına ve Opera Anasanat Dalına, ÇALGI YAPIM BÖLÜMÜ Yaylı Çalgılar Yapımı Anasanat Dalına, 2006 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı, ÖSS-SÖZ-1, ÖSS-SAY-1, ÖSS-EA-1, ÖSS-DİL puan türlerinin (dört puan türünden en yükseği kullanılacaktır) en az birinden 185.000 (ağırlıklı orta öğretim başarı puanı eklenmeden) veya daha fazla puan alan adaylar arasından, MÜZİK BÖLÜMÜNE ise Konservatuvar Lise Devresinden mezun olanlar ile Konservatuvar dışından lise veya dengi okul mezunlarından, 2006 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı, ÖSS-SÖZ-1, ÖSS-SAY-1, ÖSS-EA-1, ÖSS-DİL puan türlerinin (dört puan türünden en yükseği kullanılacaktır) en az birisinden 185.000 (ağırlıklı orta öğretim başarı puanı eklenmeden) veya daha fazla puan alan adaylar arasından ön kayıt ve özel yetenek sınavıyla öğrenci alınacaktır.

· Ön kayıtlar 07-18 Ağustos 2006 tarihleri arasında
(Cumartesi-Pazar günleri hariç) Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü
Devlet Konservatuvarında yapılacaktır.
· Yetenek Sınavları; Tiyatro Anasanat Dalı; 24 Ağustos-29 Ağustos 2006,

Opera Anasanat Dalı; 21-23 Ağustos 2006,
Yaylı Çalgılar Yapım Anasanat Dalı; 21-23 Ağustos 2006,
Müzik Bölümü 23-25 Ağustos 2006 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde yapılacaktır.

· Sınavla ilgili ayrıntılı bilgiler ÖN KAYIT sırasında aday öğrencilere verilecektir.
· Başka bir yükseköğretim kurumundan disiplin nedeniyle çıkarılmış bulunanlar ön kayıt yaptıramazlar.
· Posta ile ön kayıt yapılmayacaktır.
· Kesin Kayıtlar 04-08 Eylül 2006 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde yapılacaktır.

Ön kayıt İçin Gerekli Belgeler
· 2006 ÖSS Sonuç Belgesinin aslı ve fotokopisi
· 2 adet vesikalık fotoğraf (Fotoğraflar 4.5x6 cm ebadında, son altı ay içinde önden başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır).
· Başvuru Dilekçesi (Dilekçe formu ön kayıt sırasında Konservatuvardan alınacaktır.)
· Yetenek Sınavına katılmak isteyen adaylardan 100,00 YTL.’sı (KDV Dahil) sınav ücreti alınacaktır. Ücret başvuru sırasında Konservatuvara makbuz karşılığı ödenecektir. (Başvuru ücretleri iade edilmez)
· Adaylar ön kayıt ve yetenek sınavları esnasında kılık-kıyafetle ilgili olarak yüksek yargı organları tarafından verilmiş kararlarla oluşmuş bulunan hukuki mevzuata uymak zorundadırlar.
· 2005 ÖSYS’de, ÖSS puanı veya özel yetenek sınavı sonucu ile örgün yükseköğretim programına yerleştirilmiş adayların ağırlıklı ortaöğretim başarı puanları ile ilgili katsayıları yarıya düşürülecektir. Bu kural açıköğretimin kontenjanlı programları için de uygulanacaktır. Sınavsız geçiş ile meslek yüksekokulları veya açıköğretim kontenjanı bulunmayan programlarına 2005 ÖSYS’de yerleştirilen adaylara bu kural uygulanmayacaktır.
· Adayların orta öğretim başarı puanları Konservatuvarımız tarafından ÖSYM’den Ağustos ayının son haftasında temin edilecektir. (Orta öğretim başarı puanı diploma notu değildir)

Kilitli