Erzurum-Atatürk Ü. GSF. Giriş Sınavı

Genelde tarihler dışında pek bir değişiklik olmaz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
SeRhAt

Erzurum-Atatürk Ü. GSF. Giriş Sınavı

Mesaj gönderen SeRhAt » 27 Tem Prş, 0:16

ATATÜRK ÜNİVERSTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

2006-2007 öğretim yılında Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi’ne Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alınacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI
1. Adayların 2006 ÖSS’ye girmiş ve her hangi bir puan türünden en az 160.000 puan almış olmaları şarttır.Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ile herhangi bir Yükseköğretim Kurumuna kayıt hakkı kazanan adaylar veya diğer Üniversitelerin yaptığı özel yetenek sınavlarına katılan adaylar da başvuru yapabilirler.

2- Sahne Sanatları-Oyunculuk Sanat Dalına başvuran adayların doğum tarihinin 1984 ve daha yukarı, Dramatik Yazarlık Sanat Dalına başvuran adayların ise doğum tarihinin 1981 ve daha yukarı olması şarttır.

ÖĞRENCİ ALINACAK PROGRAMLAR VE KONTENJANLAR:

Resim 20, Resim (ikinci öğretim) 20, Grafik 20, Heykel 10, Geleneksel Türk El Sanatları 40, Müzik 20, Sahne Sanatları 20.

BAŞVURU YERİ VE TARİHİ

a. Resim, Grafik, Heykel ve Geleneksel Türk El Sanatları Bölümlerine başvurular; 14 Ağustos-25 Ağustos 2006 tarihleri arasında Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde yapılacaktır.

b. Müzik Bilimleri ve Sahne Sanatları (Oyunculuk, Dramatik Yazarlık ve Sahne Tasarımı) Bölümlerine başvurular; 14 Ağustos-01 Eylül 2006 tarihleri arasında Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde yapılacaktır.

SINAV TARİHLERİ VE YERİ :

1- Resim Bölümü,Grafik Bölümü, Heykel Bölümü ve Geleneksel Türk El Sanatları bölümlerine başvuran adayların sınavları; 28 Ağustos – 01 Eylül 2006 tarihleri arasında Atatürk Üniversitesi (Öğrenci yemekhanesinde) yapılacaktır.

2- Sahne Sanatları (Oyunculuk,Sahne Tasarımı ve Dramatik Yazarlık Sanat Dalları) ve Müzik Bilimleri Bölümüne başvuran adayların Sınavları; 04-07 Eylül 2006 tarihleri arasında Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde yapılacaktır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
a) Form dilekçe (kayıt sırasında adaya matbu olarak verilecektir).

b) 2006 yılı ÖSS Sınav sonuç belgesinin onaylı fotokopisi (Noter tasdikli).

c) Lise diploması fotokopisi

d) 2 Adet 4,5x6 ebadında fotoğraf (Kılık-Kıyafet Yönetmeliğine uygun ve son altı ay içinde çekilmiş olması gerekmektedir).

e) Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi .

f) İkametgah İlmühaberi

g) T.C. Ziraat Bankası Erzurum (Merkez) Şubesi nezdindeki Güzel Sanatlar Fakültesi’nin 34940661-5001 No’lu hesabına sınav ücreti olarak 125.00 YTL (Yüzyirmibeş) yatırıldığına dair dekont alınacaktır. Adaylar üç bölüme başvurabilirler. Başvurdukları her program içinde sınav ücreti yatırırlar (Birinci program dışında adayın başvurduğu her program için ayrıca 30.00 YTL (otuz) yatırmaları gerekmektedir.

h) Başvuruyu adayın kendisi veya bir temsilcisi yapabilir. Posta ile başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

NOT : Adaylar sınava girerken resimli kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı, Ehliyet, Pasaport) ile sınav giriş belgesini göstermek zorundadırlar..

KESİN KAYITLAR :

1) Asıl listeden kazananların ilgili akademik birimlere kesin kayıtları 11-12 Eylül 2006 tarihlerinde Erzurum’da Atatürk Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Kayıt Merkezinde(Güzel Sanatlar Fakültesinde) yapılacaktır. Bu tarihler arasında Sağlık mazereti nedeniyle kayıt yaptırmaya gelemeyen adayların yerine, bu adayların durumlarını belgeleyen devlet hastanesinden alınmış rapor ile kanuni vekili kayıt yaptırır. Bunun haricinde belirlenen tarihlerde kayıtlarını yaptırmamış adayların hiçbir mazereti kabul edilmez. Asıl listeden kayıtlarını yaptırmayan aday ve adayların yerine yedek listeden yerleştirme yapılır. Yedek listedeki adaylar, açık kalan kontenjanlar için bizzat Atatürk Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na dilekçe ile müracaat ederler, adayların müracaatları 13-14 Eylül 2006 günü mesai bitimine kadar kabul edilir. Bunlardan kesin kayıt yaptırmaya hak kazananların kayıtları 15 Eylül 2006 günü mesai bitimine kadar yapılır.

2) Bu tarihten sonra boş kontenjan kalsa dahi kayıt yapılmaz.

3) Sınav sonucunda adaylar kendi durumlarını takip etmek zorundadırlar. Sınav sonuçları adaylara ayrıca bildirilmez.

Kullanıcı avatarı
sevinc

Mesaj gönderen sevinc » 27 Tem Prş, 21:38

atatürk üniversitesinde müzik eğitim fakültesi yok mu?bu acıklanan güzel sanatlar fakültesi. ben eğitim fak. var sanıyordum ama??????????

kare_kedi

Mesaj gönderen kare_kedi » 28 Tem Cum, 14:14

bende öyle biliyordum şaşırdım kaldım açıkçası..
SANATÇININ EN BÜYÜK ESERİ YAŞADIĞI HAYATTIR...

Kullanıcı avatarı
SeRhAt

dikkat

Mesaj gönderen SeRhAt » 28 Tem Cum, 20:14

arkadaşlar bu güzel sanatlar fakültesi,eğitim fakültesi müzik öğretmenliği bölümü de var onun bilgilerini şimdi veriyorum.

Kullanıcı avatarı
cagricinarer
İletişim:

Mesaj gönderen cagricinarer » 31 Tem Pzt, 21:29

burası konservatuar bazında mı yoksa müzik öğretmenliği mi?

Kullanıcı avatarı
SeRhAt

Mesaj gönderen SeRhAt » 31 Tem Pzt, 21:49

KONSERVATUAR SAYILIR .GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

Kilitli