Erzurum-Atatürk Ü. Eğt.Fak.Giriş Sınavı

Genelde tarihler dışında pek bir değişiklik olmaz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
SeRhAt
Mesajlar: 35
Kayıt: 08 Tem Cmt, 15:29
Konum: edirne-İZMİR

Erzurum-Atatürk Ü. Eğt.Fak.Giriş Sınavı

Mesaj gönderen SeRhAt » 28 Tem Cum, 20:17

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

2006-2007 öğretim yılında Üniversitemiz Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi, Ağrı Eğitim Fakültesi ile Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümlerine "Özel Yetenek Sınavı" ile öğrenci alınacaktır. Bütün adayların ön kayıt işlemleri ve sınavları Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Dekanlığı tarafından yapılacaktır.

ÖĞRENCİ ALINACAK PROGRAMLAR VE KONTENJANLARI

FAKÜLTESİ
PROGRAMIN ADI
KONTENJAN
Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi
Müzik Öğretmenliği
30

Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi
Müzik Öğretmenliği
20

Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi
Resim-İş Öğretmenliği
30

Ağrı Eğitim Fakültesi
Resim-İş Öğretmenliği
30

ÖN KAYIT VE SINAV TARİHLERİ

FAKÜLTESİ
PROGRAMIN ADI
ÖN KAYITLAR
SINAVLAR

Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi
Müzik Öğretmenliği
21 Ağustos -01 Eylül 2006
04 Eylül 2006

Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi
Müzik Öğretmenliği
21 Ağustos -01 Eylül 2006
04 Eylül 2006

Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi
Resim-İş Öğretmenliği
21 Ağustos -01 Eylül 2006
04 Eylül 2006

Ağrı Eğitim Fakültesi
Resim-İş Öğretmenliği
21 Ağustos -01 Eylül 2006
04 Eylül 2006

Ön Kayıtlar :Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Dekanlık Binası (Atatürk Üniversitesi Merkez Yerleşkesi) Özel Yetenek Sınavları Kayıt Bürosu'nda yapılacaktır.

Sınavlar : Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Şehir Binasında (Yoncalık Yerleşkesi) yapılacaktır


BAŞVURU İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR VE BELGELER

a) Ön Kayıt Dosyası : Adaylar Kayıt Bürosundan 30 YTL. Karşılığında alacaklardır.

b) Başvuru Dilekçesi: Ön Kayıt Dosyası'nda verilecek matbu dilekçe aday tarafından doldurulacaktır.

c) 2006-ÖSS Sonuç Belgesi: Adaylar; 2006 ÖSS belgesinin aslını ve fotokopisini birlikte getirecekler ve bu belgenin fotokopisi ön kayıt bürosunda onaylanarak kabul edilecektir.

Liselerin, Öğretmen Liselerinin ve Güzel Sanatlar Liselerinin müzik, sanat, sanat (müzik), resim, sanat (resim) bölümlerinden mezun olan adaylardan aynı alanlardaki eğitim programlarına başvuracakların 2006-ÖSSÂ’de ÖSS-SÖZ–1, ÖSS-SAY–1 ve ÖSS-EA–1 puan türlerinin herhangi birinden en az 160,000 veya daha fazla ÖSS puanı alanlar Özel Yetenek Sınavı'na müracaat edebilirler.

Yukarıda sözü edilen alan/kol/bölümler dışındaki bir alan/kol/bölümden mezun adaylardan, 2006-ÖSSÂ’de ÖSS-SÖZ-1, ÖSS-SAY-1 ve ÖSS-EA-1 puan türlerinin herhangi birinden en az 185,000 veya daha fazla ÖSS puanı alanlar Özel Yetenek Sınavı'na müracaat edebilirler.

d) Nüfus Cüzdanı: Adaylar; nüfus cüzdanının aslını ve fotokopisini birlikte getirecekler ve bu belgenin fotokopisi ön kayıt bürosunda onaylanarak kabul edilecektir. Ön kayıt esnasında, adayın fotoğrafı çekileceğinden, fotoğraflı nüfus cüzdanını mutlaka yanında bulunduracaktır.

e) Özel Yetenek Sınavları Başvuru Formu: Ön Kayıt Dosyası'nda verilecektir. Adaylar; bu formda yerleşmek istedikleri fakülte programlarının tercih sırasını belirteceklerdir. Adayların ön kayıt başvurusu sırasında tercih etmedikleri bir programa yerleştirme işlemlerinin yapılması kesinlikle mümkün değildir. Ön kayıtların devam ettiği süre içerisinde tercih değişikliği yapılabilir. Ancak; ön kayıt süresinin bitiminden sonra tercih değişikliği yapılamaz (Bkz: 2006 Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu).

f) Özel Yetenek Sınavı Giriş Kartı: Ön Kayıt esnasında, adayın fotoğrafı çekilerek hazırlanacak olan belge adayın kendisine verilecektir.

g) Özel Yetenek Sınav Harcı Dekontu : Adayların sınav harcı olarak, Atatürk Üniversitesi Döner Sermaye Saymanlık Müdürlüğünün Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi adına ait alt hesap olan Ziraat Bankası (Erzurum Gürcü Kapı Merkez Şube) 34897319/5001 nolu hesap numarasına 125 YTL. Yatırmaları gerekmektedir. Yatırılan sınav harcı, her ne sebeple olursa olsun iade edilmez.

h) Adayların, ön kayıtları esnasında fotoğrafları çekileceğinden dolayı, bizzat kendilerinin müracaat etmeleri gerekmektedir. Başka birileri veya posta aracılığıyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

ı) Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ile herhangi bir yükseköğretim programına kesin kayıt hakkı kazanmış olan adaylar da bu programlara başvurabilirler.

i) Liselerin, Öğretmen Liselerinin, Konservatuar ve Güzel Sanatlar Liselerinin müzik, sanat, sanat (müzik), resim, sanat (resim) alan/kol/bölümlerinden mezun olan adaylar diplomalarının aslını ve fotokopisini birlikte getirecekler ve bu belgenin fotokopisi ön kayıt bürosunda onaylanarak kabul edilecektir. Adayların başvuru bilgi ve belgelerinde gerçeği yansıtmayan herhangi bir durum görüldüğünde, aday sınavı kazanmış olsa dahi, sınavı iptal edilerek hakkında kanunî işlem yapılması yoluna gidilecektir.

Kilitli
cron