Sakarya Ü. Devlet Konservatuvarı Giriş Sınavı

Genelde tarihler dışında pek bir değişiklik olmaz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
lilith
Mesajlar: 5
Kayıt: 05 Şub Pzr, 3:02
Konum: Sakarya Üniv. Devlet Konservatuvarı

Sakarya Ü. Devlet Konservatuvarı Giriş Sınavı

Mesaj gönderen lilith » 01 Ağu Sal, 2:41

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN
(Ön Kayıt-Özel Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alınacaktır)

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na 2006-2007 Eğitim ve Öğretim Yılı için, 2006 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ’nde belirtilen esaslar çerçevesinde “Ön Kayıt - Özel Yetenek Sınavı” ile öğrenci alınacaktır.

KONTENJANLAR


DEVLET KONSERVATUVARI

Bölümü Kontenjan

Temel Bilimler 15
Türk Müziği 15
Türk Halk Oyunları 15


GENEL MÜRACAAT ŞARTLARI

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
2- Lise veya dengi bir okuldan mezun olmak.
3- Güzel Sanatlar Fakültesi ve Devlet Konservatuvarı için adayların, 2006 Öğrenci Seçme Sınavı’nın puan türlerinden birinde (ÖSS-SÖZ-1 , ÖSS-SAY-1, ÖSS-EA-1, ÖSS-DİL) en az 160 puan almış olmaları,
4- Devlet Konservatuarı Türk Halk Oyunları bölümüne müracaat edecek olan adayların 1981 yılı veya daha sonraki yıllarda doğmuş olmaları gerekmektedir.


ÖN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- Nüfus Cüzdanı (aslı veya noter onaylı örneği )
2- 2006 ÖSS Sınav Sonuç Belgesi (aslı veya noter onaylı örneği )
3- Lise Diploması(aslı veya noter onaylı örneği )
4- 2 Adet Vesikalık Fotoğraf (Kızlar için başı açık, erkekler için sakalsız ve son altı ay içerisinde çekilmiş olacaktır.)
5- Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon ve Devlet Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümlerine başvuran adaylar için “Spor Yarışmalarına Girmesinde Sakınca Yoktur” kaydı konulmuş, illerdeki il hastanelerinden alınacak sağlık kurulu raporu veya Sakarya Üniversitesi Mediko Sosyal Sağlık Merkezi’nden alınacak sağlık raporu.
6- Ön kayıt ve sınav masrafları olarak, Güzel Sanatlar Fakültesi’nde bir anasanat dalına başvuru için 100 YTL., iki anasanat dalına başvuru için 130 YTL, üç anasanat dalına başvuru için 150 YTL’nın.; Devlet Konservatuvarı’nda bir bölüme başvuru için 100 YTL., iki bölüme başvuru için 130 YTL.’nın; Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Rekreasyon ve Spor Yöneticiliği Bölümlerinden bir bölüme başvuru için 100 YTL.’nın, bunun dışında tercih edilecek her bölüm ve/veya öğretim (I. ve II. Öğretim) için 20 YTL. farkın, T.C. Ziraat Bankası Adapazarı Şubesi neznindeki 29516353-5001 veya T.C. Garanti Bankası Adapazarı Şubesi 333-6299179 nolu Sakarya Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi hesaplarından birine yatırıldığını gösteren Önkayıt ve Sınav Ücreti Dekontu .
7- Ön kayıtlar, adayın bizzat kendisi veya bir yakını tarafından yapılabilir. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
8- Eksik belge ile başvuran adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
9- Kayıtta kullanılan noter tasdikli belgelerin asıllarına uymaması halinde belge sahibi sınavı kazanmış olsa dahi kesin kaydı yapılmayacak ve hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
10- Eğitim Fakültesi ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bölümleri sınavlarına başvuran milli sporculardan Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nden alınmış “Millilik” belgesi (Aslı veya Noter onaylı örneği)

ÖN KAYIT YERİ ve TARİHİ

DEVLET KONSERVATUVARI

Ön Kayıt Tarihi : 28 Ağustos - 8 Eylül 2006
Sınav Tarihi : 11 - 15 Eylül 2006
Ön Kayıt Yeri : Devlet Konservatuvarı Müdürlüğü, Esentepe Kampüsü,
Adapazarı /SAKARYA

Tel: 0 (264) 295 65 50-51 Fax: 0 (264) 295 65 52

Sınav kılavuzları ile sınav yer ve saatleri müracaat sırasında adaylara bildirilecektir.

Kilitli
cron