Denizli-Pamukkale Ü. Eğt.Fak. Giriş Sınavı

Genelde tarihler dışında pek bir değişiklik olmaz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Denizli-Pamukkale Ü. Eğt.Fak. Giriş Sınavı

Mesaj gönderen Admin » 25 Ağu Cum, 15:27

2006-2007 Öğretim yılında Üniversitemiz Eğitim Fakültesinin Müzik Öğretmenliği ile Resim İş Öğretmenliği programlarına ön kayıt ve özel yetenek sınavı sistemi ile öğrenci alınacaktır. Öğrenci alınacak programların kontenjanları, taban puanı, ön kayıt ve özel yetenek sınavı ve kesin kayıt tarihleri ile başvuru için gerekli bilgiler aşağıda belirtilmiştir.

Müzik Öğretmenliği
Kontenjan:30
ÖSS Puanı: 160/185
Ön Kayıt Tarihi: 28.08.2006-01.09.2006
Özel Yetenek Sınav Tarihi ve Saati: 04-07.09.2006, Saat: 09.00

ARANAN ŞARTLAR :
1-T.C. vatandaşı olmak.
2-2006 ÖSSÂ’ye girmiş olmak.
3-a) Liseler, Öğretmen Liseleri ve Güzel Sanatlar Liselerinin Müzik, Sanat (Müzik), Resim, Sanat (Resim) alan/kol/bölümlerinden mezun olan adaylardan, aynı alandaki eğitim programına başvuracakların en az birinden 160.000 ham puan (dört puan türünden biri) almış,
b) Liseler, Öğretmen Liseleri ve Güzel Sanatlar Liselerinin Müzik, Sanat (Müzik) Resim, Sanat (Resim) alan/kol bölüm mezunları dışında kalanlardan185.000 ham puan (dört puan türünden biri) almış T.C. vatandaşları ve K.K.T.C.vatandaşları,
4- Müzik ve Resim Öğretmenliği yapmaya engel halinin bulunmaması. (Aday Müzik ve Resim İş Öğretmenliği yapmaya engel halinin bulunmadığını kesin kayıt sırasında tam teşekküllü resmi veya özel hastanelerden alınacak Sağlık Kurulu Raporu ile belgelendiremediği takdirde kaydı yapılmayacak yerine yedek listeden kayıt yapılacaktır.)

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER :
1-Dilekçe ve başvuru formu. (Form ön kayıt sırasında verilecek ve eksiksiz doldurulacaktır)
2-2006 ÖSS Sonuç Belgesinin aslı ve fotokopisi. (Ön kayıt sırasında puan kartının aslı fotokopisi ile karşılaştırılarak kopyası alınacaktır.)
3-4.5x6 cm ebadında son üç ay içinde çekilmiş 4 adet fotoğraf. (Erkekler sakalsız ,kızlar baş açık)
4-Özel Yetenek Sınavı Ücret Dekontu. (Normal Öğretim ve İkinci Öğretim için ayrı ayrı ücret yatırılıp dekont alınacaktır.)
(Garanti Bankası Denizli ŞubesiÂ’nin ilgili hesabına yatırılan 100 YTL ön kayıt ücreti dekontu. (birden fazla programa müracaat eden aday her program için ayrı ayrı 100 YTL yatıracaktır) Ön kayıt ücreti hiçbir şekilde iade edilmez.
5-Resim İş Öğretmenliği Normal Öğretim ve İkinci Öğretim için başvurular ayrı ayrı yapılacaktır.
6-Fotoğraflı ve onaylı Nüfus Cüzdanı örneği.
7-Mezuniyet belgesi ya da diplomasının aslı ve fotokopisi. (Ön kayıt sırasında fotokopi aslı ile karşılaştırılarak kopyası alınacaktır.)

MEKTUPLA ÖNKAYIT YAPILMAZ, BAŞVURULAR ŞAHSEN YAPILACAKTIR
BAŞVURU ADRESİ: Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı Öğrenci İşleri Bürosu-20020 İncilipınar Kampusu-DENİZLİ
Tel: 0258-212 55 55/195-206 veya 205

KESİN KAYIT İÇİN İSTENEN BELGELER :
1- Adayın ÖSS Sonuç Belgesi aslı.
2- Adayın mezun olduğu okuldan aldığı Lise Diplomasının aslı ya da yeni tarihli Mezuniyet Belgesi aslı. (Başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılmaz)
3- T.C. Nüfus Hüviyet Cüzdanının onaylı örneği ve fotokopisi.
4- İkametgah Belgesi.
5- 6 adet 4.5x6 cm boyutlarında vesikalık fotoğraf.
6- Erkek adayların askerlikle ilişkisi olmadığını gösterir belge. (1984 ve daha önceki yıllarda doğanlardan istenir)
7- Tam teşekküllü resmi veya özel hastanelerden alınacak Sağlık Kurulu Raporu.
8- 2006-2007 Eğitim-Öğretim Yılı 1.Yarıyıla ait Katkı Payı banka dekontu.
9- Kesin kayıtlar, Rektörlük Öğrenci İşleri Daire BaşkanlığıÂ’na şahsen müracaat edilerek yapılacaktır.

Detaylı Bilgi:
http://obim.pamukkale.edu.tr/Downloads/ ... ekIlan.doc

Kilitli