Balıkesir Ü. Eğt. Fak.Müzik Böl.Giriş Sınavı

Genelde tarihler dışında pek bir değişiklik olmaz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
Mesajlar: 592
Kayıt: 03 Haz Cum, 22:00
Konum: Ank/Aksaray
İletişim:

Balıkesir Ü. Eğt. Fak.Müzik Böl.Giriş Sınavı

Mesaj gönderen Admin » 25 Ağu Cum, 15:33

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

NECATİBEY EĞİTİM FAKÜLTESİ GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ BÖLÜMÜ MÜZİK EĞİTİMİ ANABİLİM DALI 2006-2007 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖNKAYIT VE ÖZEL YETENEK SINAVLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Müzik Öğretmenliği Kontenjanı: 30 öğrenci + 2 Yabancı Uyruklu Öğrenci

Özel Yetenek Sınavı
Ön Kayıt Tarihleri : 31 Temmuz-08 Ağustos 2006
Sınav Tarihleri : 14 Ağustos-18 Ağustos 2006

SINAV BAŞVURUSU İLE İLGİLİ BİLGİLER

Adayların Müzik Öğretmenliği Programına başvurabilmeleri için 2006 ÖSSÂ’ye girmiş olmaları gerekmektedir.
2006 ÖSSÂ’ye giren adayların;

a. Liseler, Meslek Liseleri, Öğretmen Liseleri ve Güzel Sanatlar Liselerinin Müzik, Sanat(müzik) Alan/Kol/Bölümlerinden mezun olan adaylardan 2006 ÖSS puan türlerinden en az birinden 160 ve daha fazla puan almaları gerekmektedir.

b. Yukarıda sözü edilen Alan/Kol/Bölümler dışındaki bir Alan/Kol/Bölümden başvuracak adayların 2006 ÖSS puan türlerinin en az birinden 185 ve daha fazla ÖSS puanı almaları gerekmektedir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Başvuru formu. (Ön kayıt esnasında verilecektir.)

2006 ÖSS Sonuç Belgesinin onaylı fotokopisi (Adayların ÖSS Sonuç Belgesi aslı gösterilerek ilgili fakülte dekanlığına onaylatılabilir.)

Nüfus Cüzdanının onaylı fotokopisi (Adayların Nüfus Cüzdanı aslı gösterilerek ilgili fakülte dekanlığına onaylatılabilir.)

4.5 x 6 ebadında son iki ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf (sakalsız ve başı açık)

Diploma, mezuniyet belgesi, öğrenim belgesinin onaylı fotokopisi. (Adayların diploma, mezuniyet belgesi yada öğrenim belgesi aslı gösterilerek ilgili fakülte dekanlığına onaylatılabilir.)

İşitme, görme, el, kol gibi müzik yapmaya engel olabilecek bir durum olmadığını gösterir resmi kurumlardan alınacak sağlık raporu. (Sağlık ocaklarından alınacak sağlık raporları da kabul edilmektedir.)

Başvuru için Balıkesir Ziraat Bankası Merkez Şubesindeki 37285142-5001 noÂ’lu döner sermaye hesabına Müzik Eğitimi Anabilim Dalı belirtilerek 130 YTL (yüz otuz lira) sınav ücreti yatırılacaktır. Aday sınava girmediği takdirde mazereti ne olursa olsun yatırdığı para iade edilmeyecektir.

Yabancı Öğrenciler, 2006 YÖS Temel Becerileri Testinden en az 40 standart puan aldığını gösterir belge

ÖNEMLİ NOTLAR

Eksik belge ve ilan edilen süre dışında ve posta ile kesinlikle yetenek sınavına başvuru kabul edilmeyecektir. Adayın kendisi veya bir yakını başvuruda bulunabilecektir.

Giriş sınavları Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim dalında yapılacaktır.

Adayların sınava girecekleri gün ve saat, başvuru sırasında kendilerine verilecek olan SINAVA GİRİŞ BELGESİÂ’nde yazılı olacaktır. Belgesi olmayan ve zamanında sınava gelmeyen adaylar, mazeretleri ne olursa olsun sınava alınmayacaktır.

Sınav sonucunda 30 asil, 30 yedek olmak üzer, 60 kişilik öğrenci aday listesi ilan edilir. Kesin kayıtlar, üniversitenin ilan ettiği tarihten itibaren, önce asil listedeki öğrenciler, kontenjan olmadığı takdirde yedek listeden sırayla öğrenci alınarak yapılır. Başarılı olup da, süresi içerisinde kayıt yaptırmayan asil listedeki adayların yerine, puan sıralamasına göre ilan edilecek yedek listeden yerleştirme yapılacaktır.

Sınav sonuçları telefonla sorulmamalıdır, yanıt verilmeyecektir. Adayların bizzat kendileri bölüme gelerek listelere veya Üniversite Web sayfasına bakmaları gerekmektedir. http://www.balikesir.edu.tr.

Kilitli
cron