KKTC-Doğu Akdeniz Ü. Fen Ed. ve Eğt. Fak. Giriş Sınavları

Genelde tarihler dışında pek bir değişiklik olmaz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

KKTC-Doğu Akdeniz Ü. Fen Ed. ve Eğt. Fak. Giriş Sınavları

Mesaj gönderen Admin » 25 Ağu Cum, 15:47

Kontenjanlar:
Fen ve Edebiyat Fakültesi / Müzik : 10
Eğitim Fakültesi / Müzik Öğretmenliği: 20

Sınav Başvuru Koşulları?

2006 ÖSS Sonuçlarına göre herhangi bir puan türünde en az 160.000 puan alan öğrenci adayları başvuru yapabilirler.

Sınava Nasıl Başvuracaksınız?

DAÜ Türkiye Tanıtım, İrtibat ve Kayıt Bürolarına veya DAÜ Öğrenci İşleri Müdürlüğüne şahsen başvurabilirsiniz.

Başvuruda neler gerekir?

1. 2006 ÖSS sınav sonuç belgesinin aslı ve fotokopisi

2. Adayın durumunu gösteren son 6 ay içerisinde başı açık, sakalsız, önden
çekilmiş 2 adet fotoğraf

3. Sınav harcının yatırıldığını gösteren banka dekontu. Yatırılan harç yalnızca bir
sınav merkezi (il) için geçerlidir. (TC. İş Bankası Gazimagusa Şubesi Hesap
No: 6820 -182940)

4. Sınav Giriş formu DAÜ Türkiye Tanıtım, İrtibat ve Kayıt Bürolarına veya
DAÜ Öğrenci İşleri Müdürlüğüne şahsen alınacaktır.

Başvuru Tarihleri Nedir?

Ankara Özel Yetenek Sınavı Merkezi:

Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümü salonları.

AnkaraÂ’da yapılacak olan Müzik ve Müzik Öğretmenliği programları için son başvuru tarihi :
11 / 08 / 2006

Sınav Tarihleri Nedir?

AnkaraÂ’da yapılacak olan Müzik ve Müzik Öğretmenliği programları için sınav tarihleri :14-16 / 08 / 2006

Not: Adayların sınav günü belirtilen sınav merkezlerinde sınav saatinden en geç 30 dakika önce hazır bulunmaları gerekmektedir.

Sınav Ücreti Nekadardır?
Her bir merkezde yapılacak sınav için sınav başvuru ücreti 50 YTL dir.

Önemli not:

Sınav sonuçları doğrultusunda oluşacak asıl ve yedek listeler web sitesinden (http://www.emu.edu.tr) duyurulacaktır.

MÜZİK ÖZEL YETENEK SINAVLARI VE KOŞULLARI

ÖZEL YETENEK SINAVI:
Doğu Akdeniz Üniversitesi müzik programlarında öğrenim görmek isteyen öğrenciler özel yetenek sınavına girmek zorundadırlar. Bu sınav aşağıda belirtilen aşamalardan oluşmaktadır:

Performans (icraat) aday öğrencileri

Performans ( / 60%)

Adayın birinci enstrümanında iki farklı (tezat) parça çalması beklenmektedir.

2006-2007 akademik yılında her enstrümandan beklentiler aşağıda gösterilmiştir.

Gitar : (i) J.S.BachÂ’tan bir parça veya bir kısım

(ii) 1900Â’lerden sonra bestelenmiş bir parça

Piyano : İki farklı (tezat) parçanın toplam 6 dakikalık süre içinde icrası

Şan : Eski bir arya ve bir Lied (Almanca, Türkçe, İtalyanca veya Fransızca)

Flüt : İki farklı (tezat) parça

Keman : İki farklı (tezat) parça

Viyolonsel : İki farklı (tezat) parça

Beste yapımcılığı aday öğrencileri

Beste ( / 60%)

Beste yapımcılığı aday öğrecnileri özel yetenek sımavı aşamasında iki bestenin bir partitür veya kaydını vermek veya icra etmek zorundadırlar. Partitür veya kayıt teslim edilecekse, bunun özel yetenek sınavından en geç bir hafta önce Müzik Bölümü sekreterliğine teslim edilmesi gerekmektedir.

Müzik eğitimi aday öğrencileri

Performans ( / 60%)

1. Daha önceden hazırlanmış bir şarkının söylenmesi (okul şarkısı, halk türküsü, vb.)

2. Adayın birinci enstrümanında bir eseri icrası

Tüm adaylar aşağıda belirtilen sınavlara girmekle yükümlüdür:

Müzik işitme becerileri ( / 15%)

(i) Bir melodiyi tekrar etme. Klavyede çalınan kısa bir parçayı öğrencinin söylemesi beklenir.

(ii) Eşzamanlı olarak söylemek. Öğrenciye 2, 3, ve 4 ses eşzamanlı olarak çalınır ve bunları tek tek söylemesi beklenir.

(iii) Ritim tekrarı. Öğrenciye kısa bir ritim çalınır ve tekrar etmesi beklenir.

Ön hazırlıksız çalma ( / 10%)

Tüm öğrencilerin birinci enstrümanlarında kısa bir parçayı ön hazırlıksız çalmaları istenir.

.Klavye Testi

Bu test adayın Müzik Bölümüne aday öğrenci olabilmesi için yapılan değerlendirme testlerinin bir parçasını oluşturmamaktadır. Amacı adayı tanımlayabilmek içindir.

Öngörüşme ( / 15%)

Adaya eğitimi, müzik geçmişi ve ilgi alanları ile ilgili sorular yöneltilebilir.

Performans (icraat) ve Beste (kompozisyon) adaylarını değerlendirme formları bu belgenin sonuna eklenmiştir.

Öğrencilerin dikkatineÂ…

Adaylar özel yetenek sınavına girdikleri zaman birinci ve ikinci tercihlerini (icraat, beste yapımcılığı, müzik eğitimi gibi) belirtmek zorundadır.

Aday yetenek sınavında birisinin kendisine eşlik etmesini isterse (i) bu kişiyi kendisi ayarlayacak ve müzüik bölümüne önceden haber verecek, veya (ii) bölümden kendisine eşlik edebilecek kişiyi isteyecek. Bölümden istenmesi durumunda çalınacak parçanın notalarının Bölüm sekreterliğine sınavdan en geç bir hafta önce teslim edilmesi gerekmektedir.

Programa kabul edilen öğrenciler birlikte çalışmak istedikleri öğretim elemanını belirliyebilirler. Ancak, Müzik Bölümünün de öğretim elemanlarına öğrenci tayin etme hakkı saklıdır.

Gerekli Belgeler:

a. Başvuru dilekçesi

b. ÖSS puan kartı (en düşük 160 puan)

c. Kimlik kartı (aslı ve fotokopisi) ve diploma

d. Banka makbuzu (50 YTL.)

Ayrıntılı bilgi Müzik Bölümü sekreterliğinden alınabilir.

Tel.: 0090 392 630 2401
E-mail: music@emu.edu.tr

Detaylı Bilgi için:
http://www.dau.edu.tr/osym2006/ozelyet.htm

Kilitli