müzikoloji sınavları nasıl yapılıyor

Yeni başlık açmadan önce sorunuzla ilgili önceki mesajları gözden geçirin ya da önce arama yapın.
birkarcicegi

Re: müzikoloji sınavları nasıl yapılıyor

Mesaj gönderen birkarcicegi »

merhaba ben dokuz eylül ünv müzik bilimleri müzikoloji 3.aşama sınavında mülakat yani neler sorulduğunu bilmek istiyorum yardımcı olur musunuz
anilatak

Re: müzikoloji sınavları nasıl yapılıyor

Mesaj gönderen anilatak »

birkarcicegi yazdı: 08 Tem Çrş, 12:24 merhaba ben dokuz eylül ünv müzik bilimleri müzikoloji 3.aşama sınavında mülakat yani neler sorulduğunu bilmek istiyorum yardımcı olur musunuz
3. basamak genelde jüri karşısında bir sohbet havasında geçiyor sana bölümü ne kadar istediğini anlayacakları sorular soruyorlar , bir önceki basamakta yazmış olduğun kompozisyonun çekiştirilecek bir yanı varsa bunun üzerinden bayağı sohbet dönüyor bazı kişilere çok az müziksel terimler hakkında sorular sorulmuş dikkat etmek gerek. bunların haricinde o basamağa kadar başarıyla gelmişsen rahatlamanı öneririm dertleri sadece mizikolojiye uygun olup olmaman. solfej ya da dikte bilmediğinden müzik öğretmenliği kazanamayan öğrencilerin müzikolojinin kelime anlamını bile bilmeden , sırf daha basit bir işitme sınavı var diye gelip kazanmasının önüne geçilmesi olarak düşünüyorum ben bu 3. basamağı ... şimdiden başarılar