daha önce yetenek sınavlarına girmiş olanlar...

Yeni başlık açmadan önce sorunuzla ilgili önceki mesajları gözden geçirin ya da önce arama yapın.
Kullanıcı avatarı
burju

Mesaj gönderen burju »

ciddiye alınmadan girilen sınavdan zaten hayır gelmez!
tartışmaya gerek yok
kolay gelsin..
"Bütün mesele iyi ve büyük görünmek değil, Gerçekten iyi ve büyük olmaktır."
Kullanıcı avatarı
badcat44

özel yetenek sınavlarına ilişkin önemli bilgiler

Mesaj gönderen badcat44 »

öncelikle bütün arkadaşlara müzik eğitimciliği yolunda başarılar dilerim. dostlar !! bu önemli yolda alacağınız kararlar hayatınızda en az 4 yıllık bir süreci ve daha fazlasını yani hayatınızın tümün etkileyecektir. bu nedenle bu işle yıllarca uğraşmış ve sonunda başarıya ulaşmış bir kişi olarak sizlere bu sitede elimden gelen yardımı yapmaya hazırım. kendi hazırlandığım süre içerisinde yol gösterici anlamında neredeyse hiç kimseyi bulamamış ve az kalsın bütün emeklerimi boşa çıkaracaktım. o yüzden tavsiyelerime kulak kabartmanızı öneririm. umarım umutla çıktığınız bu yol size güzellikler getirir.aklınıza takılan her şeyi sorabilirsiniz gerek email gerek msn yoluyla. saygılarımla...
iyilik yap denize at demişler balık bilmezse Halik bilir....
Kullanıcı avatarı
PoDoPaRiS
İletişim:

"Tecrübelerinize İhtiyacım Var"

Mesaj gönderen PoDoPaRiS »

Herkeze Selamlar!

Benim Merak Ettiğim Tek Soru Şu:
Özel Yetenek Sınavına İlk Defa Hazırlanıyorum Ve Hazırlanma Sürecim Sadece 1 Ay. Daha Önceden Nota Haricinde HiçbirŞeye Çalışmamıştım

Kursa Başlayalı 4 Gün Olmasına Rağmen çift,3lü,4lü Seslerde Hiçbir Sorun Yaşamıyorum, Solfej Ve Ritimlerde Öyle. Şu Anda 4/4'lük 2 ölçü alıştırmaları yapıyoruz Hocamla Beraber.

Ezgi Tekrarında İse Tek Sıkıntım Konsantre olamamam. Hadi Diyelim 1 Ay İçerisinde Onuda Hallettiğim Düşünülürse , Dikte yi Hiç yapamıyorum

zaten 8-10 Aylık Çalışma Süreci Gerektiren Bir Konu Olduğu İçin Okadar vaktim Yok Yapabilmek İçin

Eğer Sınavda Dikteyi Hiç yapamazsam yani 50 Puanı Kafadan Silersek

Bunun Bana Çok ama Çok Kaybı olurmu ? Diktede Hemen Hemen Herkezin Sıkıntı Yaşayacağı Söyleniyor.

Saygılarımla...
SenyoR

Mesaj gönderen SenyoR »

Üstadım sen neymişsin yahu!

İlk dört günden 3 ses , 4 ses hiç zorlanma yok.Senin gibisinin eli öpülür.Öpülür o eller tekrar söylüyorum.Ee solfejde ritmde de hiçbir zorlukla karşılaşmıyosun.Ne kaldı geriye;dikte.

Sıkma canını yahu,ben de,bir derdin var zannettim.Marmara tek aşamalı bir sınav mesela ama yine de 3 bölüme ayırmışlar.İlk bölümde müizikal işitmede dikte sorusu topu topu 20 puan.Geri kalan 80 puanlık kısımda da senin hiç zorlanmadığını varsayarsak...Koskoca bir 80 puan.Bunun %50 si hesaplamaya giriyor.Daha sonra çalgı ve ses in puanlarının da %25 i hesaplamaya giriyor.Bak gördünmü,Marmara kollarını açmış seni bekliyor.Tek derdin dikte olsun yahu.

Öpülür o eller,öpülür.
Olmazsa,bana ne olur?
Kullanıcı avatarı
KIWO
Konum: eskişehir A.Ü Devlet konservatuarı Sahne sanatları opera

Mesaj gönderen KIWO »

SenyoR çok doğru söylüyor söylediği herşeye katılıyorum el öpmenin haricinde tabi :D ancak bükemediğim eli öperim çift sesli dikte yazabiliyorumda :D :D neyse şaka bi yana ben sana balıkesirin sınavına girmeni öneririm dünyanın en basit sınavı oldugunu iddaa ediyor giren arkadaşlarım yani o sınavda daha önce hiç dikte yazmamış insanların bile sorulan dikteyi yazabilecekleri tarzında rivayetler var :D tabi moral olsun diye biraz abarttım anladın sen :D ama şöylede bi durum var solfejim iyi diyosun balıkesirde de solfej yokmuş..ayrıca sen sadece dikte konusunda sorunun oldugunu yazmışsın umarım şan parçan hazırdır hadi o neyse 2 günde hazırlanırda enstrümanın öneminide göz ardı etmemek gerekiyor..BAŞARILAR DİLİYORUM
eğer kalbin dogruysa ellerinde dogruyu çalar...
Kullanıcı avatarı
PoDoPaRiS
İletişim:

Mesaj gönderen PoDoPaRiS »

Her İkinizede Açıklamalarınızdan Dolayı Teşekkür Ediyorum..

Hem İçimi rahatlattınız Hemde Çalışmalarımın Boşa Gitmeyeceğini Anladım

El Öpme Konusuna Gelince :D Estafurullah Diyebiliyorum Ancak

Gerçekten Çok İstediğim Bir bölüm..
Bazıları Gibi öss Puanı Düşük Gelipte Tercih Veren Kitlelerden Değilim..
Şan Parçamı Henüz Seçmedim Ama O Halledilir ..

Çalışmalara Devam Ozaman :D
Kullanıcı avatarı
KIWO
Konum: eskişehir A.Ü Devlet konservatuarı Sahne sanatları opera

Mesaj gönderen KIWO »

Devam et tabiki herşey inanmayla başlar ...

YANLIZ ÖNEMLİ BİR NOKTA VAR;

öss Puanı Düşük Gelipte Tercih Veren Kitleler'DEN ZATEN Bİ NUMARA ÇIKMAZ rahat ol sen :D ***müzik bölümleri kazanması olduğu kadar okumasıda çok zor bir bölümdür***

buda demek oluyorki öss puanı yeteneğin önüne geçiyor bi yerde yani öss paunıda çok önemli bu konuyu zaten diger forum başlıklarında detaylı işlemiş arkadaşlarım hocalarım o yüzden bitiriyorum..

ama bu konuyla ilgili ufak bişey paylaşmak isterim;

ben güzel sanatlar mezunuyum girdiğim sene çok düşüp bi öss puanı aldım ama agsl çıkışlı oldgum için yetenegime güveniyordum bi şekilde kazanırız işte ya diyordum içimden :D yetenek konusunda haklı çıktım 100 üzerinden 90 civarı bi puan aldım ilk 20 nin içindeydim sonra öss puanını bi eklediler akşam listeye baktığımda kendimi yedekler sırasında buldum:D:D tabi bu söylediğim eğitim fakülteleri için geçerli konservatuarda hiç önemi yok..yani konservatuarda hocam ben 250 ham paun aldım ama desen one ya derler:D:D:D
eğer kalbin dogruysa ellerinde dogruyu çalar...
mcsino

Mesaj gönderen mcsino »

:PoDoPaRiS:Arkadaşım senin ile hiçbir farkım yok:ben de bu sene ilk defa gireceğim yetenek sınavlarına (dikte)hariç diğer bütün hepsini yapıyorum.çalışmaya başladığım sürede sadece 2 ay ve ben düz lise mezunuyum..bunları yapmamı sağlayan noktada 7 yaşından buyana klavye ile uğraşmam...mükemmel bir müzik aşkım var..sadece bir yerlere terçih yapıp yerleşemeyecek düşüncesinde olan kişilerdende değilim...peşini bırakmak istemiyorum..bütün herşeyi göze alıp başarmak istiyorum...sevgi ve saygılarımı sunar...bütün arkadaşlarıma başarılar dilerim.....
Kullanıcı avatarı
gitarist68

Mesaj gönderen gitarist68 »

arkadslar bende 2 senedır gırıorum sınavlara duz lıse mezunuyum 225 oss puanım var gsf gırmeyı dusunuorum dıkte ve solfejın olmadgını bılıorum sızce durumum nedır bıde ben hep jurinın karsısına cıktıgım an bıldgımıde unutuorum normal zamanda kesın grcek bı ogrencıyım san hocamın dedgıne gore sız ce ne yapmayalıyım tesskur ederım...
Müzik bilgelik ve felsefeden çok daha yukarılarda bir yerdedir...LUDWİG VAN BEETHOVEN
helios_0

merhaba

Mesaj gönderen helios_0 »

foruma yeni üye oldum. bende konservatuar sınavlarına girmek istiyorum.daha önce hiç denemedim ve epey bilgiye ihtiyacım var.ben türk halk müziği bölümünde okumak istiyorum.bunu için neler gerekli?.bazı yerlerde okudum kiminde notaya ve müzik bilgisine ihtiyac var demiş kimi yerde sesine ve kulagına güvenen bu bölümü deneyebilir demiş.benim nota bilgim yok.fakat kulağıma aşırı güvenirim.bağlama çalıyorum çok iyi değil ama rahatlıkla her parcayı çalabilyorum,fakat nota ile değil kulaktan.
bu bölümde okuyanlardan yardımcı olmalarını istiyorum
teşekkürler
Kullanıcı avatarı
violin melike

Mesaj gönderen violin melike »

dikteden bu kadar korkmayalım arkadaşlar diktesiz sınav olmasın zaten adam kazanmış bir şekilde tesadüfen 1. sınıf dikte ne diye soruyor

1 yapamassın 2 yapamassın belli bir müzikaliten varsa zaten kim korkar dikteden solfejden :wink: :wink:
GECENİN EN KARANLIK OLDUGU AN SABAHIN EN ÇOK YAKLAŞTIGI ZAMANDIR...
bodylisten

Mesaj gönderen bodylisten »

doğudaki her sınavla ilgili bilgim var.. bu yolların adamıyım.isteyene seve seve yardımcı olurum, sanada badcat44

Daha Üstünü Olamaz. Müzik Yoluyla Tanrı'ya Yaklaşmak ve Oradan İnsanlığa Seslenmek
(Ludwig Van Beethoven).
causam aequat effectum...
Kullanıcı avatarı
badcat44

Mesaj gönderen badcat44 »

kelin ilacı olsa başına sürer bodylisten 8) . internette gezeceğine otur solfej çalış. o verdiğim ödevler haftaya bitmezse seni cezalandırmak zorunda kalacağım :lol:
iyilik yap denize at demişler balık bilmezse Halik bilir....
xhenhobia

Mesaj gönderen xhenhobia »

merhaba arkadaslar..
bende bırsürü arkadaş gibi gsf hazırlananlardanım..özel olarak dersler alıyorum.bu yıl ılk defa denıycem ama mutlaka kazanıcam bunu belırteyım..deneyımlı ve tecrubelı arkadaslara sormak ıstedıgım bırkac sey var..10 yıldır baglama çalıyorum.4 yıldır gitar calıyorum.2 yıllık da bı pıano bılgım var..en prof oldugum brans baglama..sızce hangı enstrmanla sınava girmelıyım..ve hangi okulları tavsıye edersınız..hepınıze selamlar :) :)
Kullanıcı avatarı
violin melike

Mesaj gönderen violin melike »

kendini hangisinde daha rahat ifade edebiliyorsan ondan gir bence önemli olanlardan bir taneside kendini katabilmek enstrumanına sahip olmak :wink:
GECENİN EN KARANLIK OLDUGU AN SABAHIN EN ÇOK YAKLAŞTIGI ZAMANDIR...