Eserin zorluğumu Yoksa Mükkemmel icrası mı önemli

Yeni başlık açmadan önce sorunuzla ilgili önceki mesajları gözden geçirin ya da önce arama yapın.
grycan

Eserin zorluğumu Yoksa Mükkemmel icrası mı önemli

Mesaj gönderen grycan »

Hocalarımız bizlere doğru çalın seviyesi önemli değil derdi fakat ben bu yıl gireceğim okullar için bach cello suiti hazırladım fakat sınavlara bir ay kalmasına ramen parçam mükkemmel olmadı sizce yeni bir parçaya mı geçmeliyim yoksa seviyesi yüksek olan suitimi çalmalıyım?
Kullanıcı avatarı
gulenyus

Re: Eserin zorluğumu Yoksa Mükkemmel icrası mı önemli

Mesaj gönderen gulenyus »

bence öncelikli olarak doğru çalmak önemli...çok zor bir eseri kafasına gözüne vura vura çalmaktansa daha rahat çalabileceğin seviyene uygun bir eseri akıcı ve en az hatayla çalman daha önemli diye düşünüyorum...
Kullanıcı avatarı
cagricinarer
İletişim:

Mesaj gönderen cagricinarer »

aslında her ikisi de önemli ama zor bir parçayla katılıp parçanın herhangi bir yerinde takılmak var bir de kolay bir parçayı mükemmel bir şekilde çalmak var zor parçada kendini riske atarsın kolay parçada da eseri rahatlıkla mükemmel bir şekilde çalarsın ama seçtiğin parçada %75 mükemmel çalman %25 ise parçanın zorluğu olsun derim.
Sanatsız bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
Kullanıcı avatarı
evanescence

Mesaj gönderen evanescence »

bence parçanın seviyesi önemli özellikle kendim için sölüyorum bir düz liseli olarak...agsl lilerin son sınıfta çaldığı eserlerden biraz daha üst bişey çalınmalı bence...çünki onlarda kaç yıl okudu ...tutupta birinci sınıfta çaldıkları düzeyde bir eserle girmicek yani ona göre yarışıoruz sonuçta....ve bence en önemlisi hiç takılmadan su gibi çalabilmek gözü kapalı...ister kolay olsun ister zor :wink:
En son evanescence tarafından 09 Tem Çrş, 23:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
show must go on
albeniz

Mesaj gönderen albeniz »

Doğru ve temiz çalma,teknik düzey,müziksel yorum,eserin düzeyi olarak puanlandırılır..
Eserin düzeyi en yüksek puan getirendir.
Derecesi yüksek ve güçlü olan bir eserin, teknik düzeyi de bir o kadar güçlüdür buna dikkat etmek gerekiyor.
Doğru ve temiz çalmaya ne kadar özen gösterirseniz müziksel yorumunuz da iyi olacaktır.
kolay gelsin..
Kullanıcı avatarı
sevinc

Mesaj gönderen sevinc »

mükemmel icrası önemli!!!