konservatuvarlılar!!//denemiş olanlar!! bakar mısınız

Yeni başlık açmadan önce sorunuzla ilgili önceki mesajları gözden geçirin ya da önce arama yapın.
Kullanıcı avatarı
balçiçekk

konservatuvarlılar!!//denemiş olanlar!! bakar mısınız

Mesaj gönderen balçiçekk »

selamlar lise sona geçtim 2009 yetenek sınavlarına gireceğim(flüt) şimdiden gidip görüştüm uygun buldular beni ama orada heyecandan sormak istediğim bazı soruları unutmuşum :? :D
aranızda konservatuvarlı veya denemiş olan var mı birkaç sorum olacak..
1-ezbere mi çalmamız gerekiyor notayla çalmak bana ne kaybettirir ona göre ezberleyeceğim
2-temel müzik teorisi yazılı sınavında ne derece zor sorular gelebilir örnek verir misiniz
3-öğrenebilir olup olmadığımı nasıl anlayacaklar sonuçta 1 sene 3-4 parçaya çalışıp onları sunuyoruz??
beni aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim
don't let your dying dreams escape..
konservatuvarr

Re: konservatuvarlılar!!//denemiş olanlar!! bakar mısınız

Mesaj gönderen konservatuvarr »

arkadasım simdi senin calısından bir yıllıkmı beş yıllıkmı anlarlar bu birincisi demeye calıstığın ezberlemeye gelince zaten parcanı oyle calısmak zorundasın ki ister istemez ezberliceksin benim herzaman yaptığım gibi herkese tavsiye ederim calısmanı oyle yapcaksınki parcayı eseri hatta etütleri bile ezberliceksin bir yerde duyduğunda aaa bak bunu calmıstım soyle calısmıstım boyle yapmıstım diye...teori sınavının nasıl yapıldığına gelince pek bir bilgim yok ama agsl okuyosan mio sınavından farklı bişe olcağıını pek sanmam....
Kullanıcı avatarı
balçiçekk

benim sorum önüme nota koyup koymamakla ilgiliydi tabi ki çok çalışıyorum 1 seneden fazla var neredeyse ezberleyeceğim.. solfejini de yapıyorum eserlerimin
hem de öğrenebilir olmak sanırım yıllarla alakalı değil enstrümanist olma yetisiyle ilgili onu nasıl anlayacaklarını merak ettim..
yine de teşekkür ederim =)
Kullanıcı avatarı
mıcırr
Moderatör

Mesaj gönderen mıcırr »

tecrübe işi gibi gözüksede yetenek işi calgı becerisi kimi cok calısır yapar kimi az...
Kendisini idare edemeyen, başkasının emri altında yaşamaya mahkumdur...
Kullanıcı avatarı
balçiçekk

ben yeterince açık yazamadım sanırım :S
herkes başka cevaplar veriyor yahu.. soruyu mu anlamıyorlar acaba...........
Kullanıcı avatarı
gulenyus

Mesaj gönderen gulenyus »

1-önüne notanı koyacaksın elbet ama istersen ezberden çal farketmez...bazı üniversiteler ezberden istiyor bazıları notadan..
muhtemelen sen ezberlemiş olursun o zamana kadar..
2-temel müzik teorisi sınavlarına gelince bazı üniversitelerin yazılılarında genel müzik tarihi soruları da var sanırım ama teori kısmı çok da zor değil.ama aralıkları akorları,gürlük terimlerini,tonaliteyi bilmen gerekiyor...
3-öğrenebilir olup olmamaya gelince ona söyleyebilecek birşeyim yok çünkü nasıl dinlediklerini bilmiyorum...ama emin ol koca sene boyunca sadece 3 4 tane parça çalmayacaksın..tabii ki sınavda çalacaklarına ayrıca çalışırsın ama koca sene sadece 3 4 parça çalarsan öğrenebilir olup olmadığını sen de anlayamazsın...ayrıca zaten çoğu yer deşifre yaptırıyor.bu sayede nota okuyup okuyamadığını da öğrenmiş oluyor...
anladığım kadarıyla cevap vermeye çalıştım :)
Kullanıcı avatarı
balçiçekk

teşekkür ederim gulenyus :)
demek ki anlaşılır yazmışım :):D