2009 ÖSS VE ÖYSP...... imdat!

Yeni başlık açmadan önce sorunuzla ilgili önceki mesajları gözden geçirin ya da önce arama yapın.
Kullanıcı avatarı
balçiçekk

2009 ÖSS VE ÖYSP...... imdat!

Mesaj gönderen balçiçekk »

arkadaşlar selamlar..
4 senelik enstrüman ve 2 senelik solfej ve kulak eğitimim var.. dersanedeki denemelerde 240 250 alırdım ama össde bambaşka sorularla karşılaşınca 235 hesapladım :( 2. bölüm puanım da 230 geliyor yani tercih yapsam kazanabilirim ama ben müzik okumak istedim hep :( çok iddialıydım gazi için hocalarla da görüştüm beni küçük sınavlara aldılar uygunsun dediler herkes bana güvenirken bu puan beni çok üzdü... acaba düz liseden böyle bi puanla gaziye girmiş olan var mı??
bu sene herkesin 5 10 puan düşük geliyor(290 alan arkadaşım 280 hesapladı.. yetiştiremedi kimse vs.) size de soruyorum bi tek benim çevrem mi böyle yoksa hepiniz zorlandınız mı ?? bu puan ve eğitimle başka şehirde müzik öğretmenliğine girebileceğimi biliyorum ama kaç senem gazide geçti benim, artık kalıcı olarak yerleşeceğime o kadar emindim ki..
don't let your dying dreams escape..
the_Loner

Re: 2009 ÖSS VE ÖYSP...... imdat!

Mesaj gönderen the_Loner »

Benim çalıştırdığım arkadaşlarımın da össleri kötü geçti. Bence 230 puan geçen senenin 240 250 si gibi çünkü gerek memleketteki çevrem olsun gerek internetteki çevrem olsun gerek sivastaki çevrem olsun hepsinin kötü geçmiş. Üzülmeye, sıkıntı yapmaya gerek yok. Bence toparlanıp çalışmalara hız verme zamanı. Düz lise olman yada Agsl olman bir şeyi değiştirmiyor herkese aynı şeyleri soruyorlar. puanlamada biraz farklılık var sanırım ama gazideki hocalar size iyi demişse sizin de yapacak bişeyleriniz vardır diye düşünüyorum :)

Sıkıntı yapmaya gerek yok. Sadece çalışmak lazım. Başarılar :)
Kullanıcı avatarı
balçiçekk

çok teşekkür ederim bunları duymaya o kadar ihtiyacım var ki..
delirmek üzereyim ne olacağını bilememek berbat.. :(
the_Loner

balçiçekk yazdı:çok teşekkür ederim bunları duymaya o kadar ihtiyacım var ki..
delirmek üzereyim ne olacağını bilememek berbat.. :(
Sıkıntılarınızı anlayabiliyorum. Aynı dönemleri, aynı sıkıntıları biz de çektik. Allah yolunu açık etsin... Hiçbir emek karşılıksız kalmaz arkadaşlar yeter ki emek edin, çalışın, sorulacak her soruya verilecek bir cevabınız olsun.

Başarılar :)
Kullanıcı avatarı
balçiçekk

teşekkürler ((:
Kullanıcı avatarı
cagricinarer
İletişim:

Mesaj gönderen cagricinarer »

kısaca şöyle bi izah edeyim isterseniz:
şimdi arkadaşlar öss puanı 220 ve üzeri olan bir düz lise mezunu öğrenci öysp (özel yetenek sınav puanı) ndan ortalama 50-60 alırsa öss puanı burda devreye giriyor fakat öss puanı 185-220 arası puan alan bir düz lise mezunu öğrenci öysp puanından ortalama 80-90 aldığında diğer öğrenciye eşit oluyor ve bunlar birbirini dengeliyor. yani durum:

öss ve aobp yüksek, öysp düşük = öss ve aobp düşük, öysp yüksek

not: yukardaki anlatmış olduğum olayın aynısı sadece AGSL mezunu arkadaşlar içinde geçerli. (düz lise mezunu ile AGSL mezunu arkadaşları karıştırmayın!!!) çünkü ben böyle kazandım. eğer açıklama yeterli olmuşsa ne mutlu bana...
Sanatsız bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
Kullanıcı avatarı
balçiçekk

evet görmüştüm bu msjını.. tercih falan da yapmışsın hatta.. tebrik ederim (:
the_Loner

Çağrı bu konuda ihtisas yaptı arkadaşlar :) tercihini yaptı geldi bnm sınıfıma hem sınıfın başkanı oldu hem başımın belası oldu :)
Kullanıcı avatarı
balçiçekk

nasıl yani bi şehirden sonra başkasına geçmekten mi bahsediyoruz????? offf şu 2 ay nasıl geçer kafama nası taktıysam bayıldım yerde buldular sabah :S :(
the_Loner

balçiçekk yazdı:nasıl yani bi şehirden sonra başkasına geçmekten mi bahsediyoruz????? offf şu 2 ay nasıl geçer kafama nası taktıysam bayıldım yerde buldular sabah :S :(
Yok kardeşim ikimizde aynı anda aynı yeri kazandık (: bi sakin ol arkadaşım... Bu işler sıkıntılı işler arkadaşlar bunun bilincinde olarak zamanınızı geçirmeniz gerek. Kendinize dikkat edin hayatın sonu değil bu. Bayılmalar, kendini kaybetmeler... Böyle olmaz!!!
Kullanıcı avatarı
balçiçekk

:oops:
the_Loner

Arkadaşlar bana İzmir Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliğinde okuyan bir arkadaş lazım :)

Geçen sene bölüm yatay geçiş için kontenjan açtı mı bilen var mı ? Bu sene açar mı ? bunlarla ilgili sorular sormak için çok önemli yani benim için.

MSN adresim: halilbulca@da-se.com eklerseniz sevinirim arkadaşlar...

Özel yetenek sınavına girecek arkadaşlara başarılar ayrıca :)