kaynak önerisi

Yeni başlık açmadan önce sorunuzla ilgili önceki mesajları gözden geçirin ya da önce arama yapın.
hasannha

kaynak önerisi

Mesaj gönderen hasannha »

Merhaba arkadaşlar ben düz lise mezunuyum müzik Öğretmenliği sınavına girmek istiyorum daha önce 2 3 ay kadar Kurs aldım 2 3 4 sesleri duyma ritim tekrarı ezgi tekrarı birde ritim diktesi dersi aldım muammersun ve lavignacdan biraz solfej okudum o sene 3 4 yerde sınava girdim sadece bir yerde yedekleme girebildim yani oldukça vasatım ama kararlıyım şu An hemşirelik okuyorum 1.sınıfın okulu bırakıp adam akıllı bir sene çalışmayı düşünüyorum.
Yani anlayacağınız müzikle ilgili bunlardan başka hiçbir bilgim yok bana bu yetenek sınavlarına hazırlanmak için kaynak önerebilir misiniz? Mesela 4 sesler neler olabilir ezgi tekrarında Tonal ve makamsal diyor bunlar nedir bunların örneklerini çokça gösteren sınava yönelik hazırlanmış parçaları olan 4 ölçülük 8 ölçülük hepsini teker teker ezberlemek istiyorum bu bastığımız 3 seslere örnekler neler olabilir bu ritim örnekleri sonra bunları aşağı yukarı oturttuktan sonra dikteye geçmeyi düşünüyorum bunuda tek başıma mesela elimdeki dikte örnekleri olan kitaptan 20 tane parçayı kendim çalıp kaydettikten sonra bir süre vakit geçirip unuttuktan sonra bu ezgileri kayıt ettiğim cihazdan dinleyerek dikte yaparım diye düşünüyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim Ha tabiki yine kurs almayı düşünüyorum fakat çok az olacak önce kendimi bu şekilde iyice geliştirip en azından aldığım derste bana faydalı olmasından açısından öncelikle kendimi bu şekilde geliştirmeliyim .
Solfejlerini midi kayıtlarını buldum muammer sun LA lavignacdan onla rı da sürekli müziği açıp tekrar ederek çalışıyorum bazen gerçekten ondan bile zorlanıyorum notaları rı altına yazarak çalışıyo rum bu şekilde çalışmamın kötü bir yöntem olduğunu biliyorum fakat diğer türlü birtürlü o hazır çalınmış parçalara ayak ıyduramıyorum kaçırıyorum.
Birde deşifre varmış en çok korktuğum şeylerden biride bu nasıl çalışmamı önerisiniz?
Birde ben gitar çalıyorum fakat hiç kursa gitmedim arkadaşlardan ve internetten akar öğrendim tab öğrendim o şekil çalıyorum yani hiç Nota bilgim filan yok ama gitar 7 seneye yakındır elimde olduğu için el yatkınlığı var o konuda çok zorlanacağımı sanmıyorum yetenek sınavlarında çalabileceğim Nota şeklinde yazılmış biraz başlangıç seviyesi olan çünkü hiç Nota ile gitar çalmayı hiç bilmiyorum bir kaynak önerisiniz çok mutlu olurum.
Daha önce girdiğim yetenek sınavlarında internetten öğrendiğim tab şeklinde romance yi öğrenmiştim videoları izleyerek filan onu çalmıştım sınavda.

Evet arkadaşlar hocalarım bana lütfen kendimi bu şekilde geliştirebilir sınavlara hazırlanabileciğim bütün kitapları Kaynakları hatta pc programları Android programları her türlü kaynak önerisine muhtacım lütfen ilgilenirseniz cevaplarsanız beni çok mutlu edersiniz.
(Devrik cümleler ve yazım yanlışları için özür diliyorum)
hasannha

Re: kaynak önerisi

Mesaj gönderen hasannha »

http://www.muzikkitaplari.com/muziksel- ... ve-kuram-1

Biraz araştırdım ve şu şekilde 3 serilik bir kitap buldum ne dersiniz benim işimi görürüm bana ağır gelebilir mi?