2018 KONSERVATUVAR YETENEK SINAVLARINDA DEĞİŞİKLİK OLUCAKMI

Yeni başlık açmadan önce sorunuzla ilgili önceki mesajları gözden geçirin ya da önce arama yapın.
keremaltunbay

2018 KONSERVATUVAR YETENEK SINAVLARINDA DEĞİŞİKLİK OLUCAKMI

Mesaj gönderen keremaltunbay »

MERHABALAR SAYIN HOCALARIM BU SENE ESKİ TABİRİYLE YGS SINAVI TYT OLDU VE BU SINAV MART AYINDA YAPILIYORDU VE SONUÇLAR NİSAN DA AÇIKLANIYORDU VE SINAVA GİRİŞ YAPAN ÖĞRENCİLER PUANLARINA GÖRE KONSERVATUVARI TERCİH EDİP ONUN ÜZERİNE YOĞUNLUK VERİP ÇALIŞIYORLARDI VE ÇALIŞMAK İÇİN 3.5 AYLIK BİR VAKİTLERİ OLUYORDU ŞİMDİ İSE BU SENE TYT SINAVI (1.OTURUM) 23 HAZİRAN OLDUĞU İÇİN SONUÇLARDA 31 TEMMUZDA AÇIKLANACAK VE YETENEK SINAVLARI AĞUSTOS VE TEMMUZDA BAŞLIYOR ÖĞRENCİLERİN ÇALIŞMAK İÇİN 1 HAFTASI BİLE VAKTİ YOK BU KONUDA YETENEK SINAVLARI YÖNETMELİKTE BİR DEĞİŞİKLİĞE GİDECEK Mİ ??
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Re: 2018 KONSERVATUVAR YETENEK SINAVLARINDA DEĞİŞİKLİK OLUCAKMI

Mesaj gönderen Admin »

Üniversite sınav tarihleri ile yetenek sınavlarındaki yönetmelik değişikliği arasındaki ilişkiyi kuramadım. Öncelikle;

1)Yetenek sınavlarının yapılabilmesi için sizin TYT puanlarınızın belli olması gerekiyor. Bu nedenle üniversitelerin mesleki müzik okulları yetenek sınavlarını ancak sizin puanlarınızın ilan edilmesinde sonra yapabilir.

2) Siz çalışmaya başlamak için tarih bekliyorsanız veya sadece bir ayda hazırlanacaksanız sınava zaten girmeyin... Bu hazırlık zamana yayılmış uzun bir hazırlık olmalıdır. Son dakikada yapılacak hazırlıklarla sınav kazanmak zor olur. Bu nedenle planlı programlı olarak şimdiden çalışmaya başlamalısınız.

3) Müzik öğretmenliği düşünenlerin asıl endişe etmesi gereken konu ise bu eğitim fakültesi müzik öğretmenliği programının başvuru taban puanının yaklaşık 300-320 olacağı (240.000 sıra) konusudur. YÖK bir değişiklik kararı almadığı sürece bu puanı alamayanlar eğitim fak. sınavlarına başvuramayacaklar (geçen sene bu puan 180 idi). Bu nedenle sınavdan yüksek almaya çalışmalısınız..

Sınavlara girecek bütün adaylara başarılar.

Prof.Dr. Süleyman Tarman
Admin.
keremaltunbay

Re: 2018 KONSERVATUVAR YETENEK SINAVLARINDA DEĞİŞİKLİK OLUCAKMI

Mesaj gönderen keremaltunbay »

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM MÜZİK ÖĞRETMELİĞİ İÇİN 240 BİN BARAJI YOK DİYE BİLİYORUM YÖK AYNI ŞEKİLDE KALACAK DEDİ?