160-185 Ö.S.S Barajı

Yeni başlık açmadan önce sorunuzla ilgili önceki mesajları gözden geçirin ya da önce arama yapın.
Kullanıcı avatarı
E.KAPUSUZ

160-185 Ö.S.S Barajı

Mesaj gönderen E.KAPUSUZ »

Ben geniş bir yayın kuruluşunda bunları okudum;

"Merkezi yerleştirme işleminin başında kalan özel yetenek sınavıyla seçme yönteminde,özel yetenek sınavlarına girebilmek için 2006-öss'de,lisede ilgili alandan olunmuşsa 160,olunmamışsa 185 puan alınması gerekmektedir."

Diye bir yazıyla karşılaştım.

Ege Üniversitesi Devlet konservatuarının internet sitesinde okuduğum;"2006 yılında herhangi bir puan türünden en az 160 puan alan adaylar başvurabilirler."diye bir yazı okudum.

Öğrenmek istediğim öss-öys sınavıyla birbirlerine bağlı olan şey nedir,en az 160 mı yoksa 185 mi? :?:

TEŞEKKÜRLER.

Resim
ERDEM KAPUSUZ
Kullanıcı avatarı
m.dağdeviren

Mesaj gönderen m.dağdeviren »

özel yetenek sınavlarına girebilmek için 2006-öss'de,lisede ilgili alandan mezun olunmuşsa 160,başka alandan mezun olunmuşsa 185 puan alınması gerekmektedir." bu ifade müzik öğretmenliği bölümleri yetenek sınavlarının hemen hepsini kapsar. Ancak konservatuarlarda durum farklı olabilir. birde bazı üniversiteler seneto kararlarıyla bu puanların daha üstünde bir sınır belirleyebiliyor
Kullanıcı avatarı
cagricinarer
İletişim:

arkadaşlar lütfen yardımcı olun!!!!!!!!! öss puanıyla ilgili

Mesaj gönderen cagricinarer »

merhaba arkadaşlar benim bi sorum olacak bu sene niğdenin sınavına girdim 1. aşama 50 2. aşama 72 puandı fakata öss 203.894 olduğu için giremedim yani niğdede öss %80 etkili hatta hatta adamlar virtiöz arıyorlar diyebilirim peki diğer üniversitelerde de mi öss etkili mi etkiliyse ne kadar etkili sivasın sınavına gircem orda da mı etkili yoksa her üniversite senato kararıyla mı össnin etkili olup olmadığını söylüyo lütfen yardımcı olun cevaplarınız için çok teşekkür ederim
Sanatsız bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
Kullanıcı avatarı
badcat44

Mesaj gönderen badcat44 »

dostum öss konusu bu sınavlarda bir kabusa dönüşmüş durumda.203 öss puanı normal lise mezunları için kötü bir puan. ama yetenek konusunda iyiysen tabiki kazanabilirsin.össnin önemli olmadığı hiçbir eğitim fak. yok o yüzden bunu aklında tut. güzel sanatlar fak. ve konservatuarlara ( yetenek üst düzeyde ise ) girebilirsin. aldığın bu puan seni eğitim fakültelerinde zorlar. şansın ve yolun açık olsun. başarılar...........
iyilik yap denize at demişler balık bilmezse Halik bilir....
Kullanıcı avatarı
cagricinarer
İletişim:

arkadaşlar benim dediğimi anlamadınız biliyorum 185 puanı aşınca özel yetenek sınavlarına gireceğimi fakat 185 yetmiyor işte öss puanı her üniversitede çok büyük bir bölümü mü kapsıyo elbetteki öss puanı önemli fakat yetenekli adam napcak onu çok merak ediyorum ve ben bu puanla eğitim fakültesine giremez miyim lütfen söyleyin...
romanticviolins
İletişim:

Mesaj gönderen romanticviolins »

arkadaşım seni çok iii anlıyrum ama işte malesef! Adam yetenksiz öss si 260 gryr. Ama yetenekli adam öss düşük diye giremiyor.Yani öss puanı çok etkili ama yinede şansın var. BAŞARILAR!!!
Kullanıcı avatarı
violin melike

Mesaj gönderen violin melike »

olaya müdahele etmem gerekecek sanırım cagrıcım egitim fakültelerinde ögretmen arıyorlar benim ögretmenimde bilgili olacak demek istiyorlar senin düz liseli olman avantaj ama össn düşük yalnız söyle bi durum var yine normal liseli öss si senden düşük bir bayan var senden yukarda neden çünki hem yetenek puanı hemde aobp senden yüksek öss ye bu kadar yüklenmeyin 240 almıs bir agsl mezunu yedeklerde 250 alıp yerleşemeyen düz liseliler vra öss si iyi diye adam almıyorlar tabikide
GECENİN EN KARANLIK OLDUGU AN SABAHIN EN ÇOK YAKLAŞTIGI ZAMANDIR...
Kullanıcı avatarı
violin melike

yani 260 alıp yeteneksiz birini almazlar kesinlikle

herkeste var bu kazanmayınca ya torpil deyip yükleniyoruz yada öss ye

torpil illaki var ama torpille girmediklerine emin oldugum benim çok arkadasım kazandı
Kullanıcı avatarı
violin melike

sana örnek cagrı 211 le gizem girdi senden 5 puan aşagıda seninde bildiğin yetenekli olan össden de 232 alan elyesa yedeklerde girme sansı zor öss ye yüklenme sen farkında olmasan heyecan yaptın yada tartımdan kaybettin sen sivası kazanacakssın ben biliyorum takma bu kadar öss yi
Kullanıcı avatarı
cagricinarer
İletişim:

sağol melikecim ya gerçekten ilaç gibi geldin valla teşekkür ederim... :-)