şan parçalarımızı nasıl seçmeliyiz

Yeni başlık açmadan önce sorunuzla ilgili önceki mesajları gözden geçirin ya da önce arama yapın.
waxmusic

Vokal

Mesaj gönderen waxmusic »

Merhabalar, Hala sınava girmek icin sarkı secmedim ve duragan bir donemdeyim bazı nedenlerden dolayı. Su dakikadan itibaren hangi konuda calısmam gerekiyor onu bilmiyorum. itu tsm ya da thm bolumu sınavına girmeyi dusunuyorum ama ona da karar veremedim. itu'nun belirttigim bolumunde piyanodan tek ses, iki ses, uc ses sınavı yapılmıyor mu? zira diger bolumlerin acıklamasında bu sınavların yapılacagı yazılıyor ama thm ve tsm sınavı icin piyano ile muzik hafızası sorulacagı yazıyor. bu celiskiden sıyrılmayı ve itu ses egitimi bolumu ile bilinen herhangi bilgiyi buraya sunarsanız meraklarımdan kurtulmayı diliyorum vereceginiz cevaplarla...
SenyoR

Mesaj gönderen SenyoR »

Waxmusic arkadaşım ; İTÜ ses eğitimi bölümlerine öğrenci alırken detaylı bir işitme sınavı yapmıyor.Sadece pianodan verilecek bir ezgi (20 puan) ve ritm (10 puan).Bölüm ses eğitimi bölümü olduğundan sesinin genişliği,rengi,gürlüğü vs..özelliklerine daha çok önem veriliyor.(40 puan)ve alanında seslendireceğin eser çeşitli kritlerlere göre değerlendiriliyor(30 puan).Bu sınavın birinci aşaması.'.aşama da alanına göre piano veya kanun eşlikli eserini söylüyorsun(60 puan) daha sonra da yine bir ezgi bir ritm (40 puan).Bu şekilde lütfedilip 90 dan 70 e çekilen barajı geçebilirsen her ikisinden de daha sonra sıralamaya konuluyorsun.thm için 10 tsm için 10 kişi.Ama bana kalırsa İTÜ yü değil de Sakaryayı veyahut da dikteyi yapabiliyorsan Kocaelini dene.Neden dersen İTÜ nün sınavı Ağustos'ta olmasına rağmen ben şimdiden kazanan birkaç kişiyle beraber çalıyorum.Saygılarımla:)))

Not:İTÜ temel bilimler kontenjanı ise çoktan dolmuştur:)))
Olmazsa,bana ne olur?
Kullanıcı avatarı
sefa

san parcası

Mesaj gönderen sefa »

san parcasının duzeyı bence hıc onemlı degıl onemlı olan onu gercekten ıyı san uslubuyla solemek yanı bır seyler hıssettırebılmek karsı tarafa
bodylisten

Mesaj gönderen bodylisten »

ses aralığı geniş olsun,kendi sesine uygun olsun...eee birazda zor olsun.. bu kadarı fazlasıyla yeter sana :)

Daha Üstünü Olamaz. Müzik Yoluyla Tanrı'ya Yaklaşmak ve Oradan İnsanlığa Seslenmek
(Ludwig Van Beethoven).
causam aequat effectum...
Kullanıcı avatarı
badcat44

Mesaj gönderen badcat44 »

bodylisten çok şey istemişsin bee :D şaka bir tarafa arkadaşlar şan parçası seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur sesinize uygunluğudur.
iyilik yap denize at demişler balık bilmezse Halik bilir....
Kullanıcı avatarı
kadir40

baritonlar icin san parcasi ismi bilen varmi?

Mesaj gönderen kadir40 »

arkadaslar acil baritonlar icin san parcasi ismi bilen varsa ismin yazabilirmi simdiden tskler!!!!1
hepimiz kandırılmıs bırer yalancıyız;hepimiz sahte birer gercegiz ve gercekligimiz gecerliligimiz kadar...
Kullanıcı avatarı
badcat44

Mesaj gönderen badcat44 »

DOSTUM ÖYLE ISMARLAMA ŞAN PARÇASI BELİRLENMEZ. BULUNDUĞUN İLDE ŞAN ALANINDA UZMAN BİRİSİNİ BULUP ONUNLA PARÇA BELİRLEMEN VE ONUNLA BERABER ÇALIŞMAN GEREK. SINAVLARDA SON DERECE ÖNEMLİ OLAN ŞAN PARÇASI BÖLÜMÜNÜ BU ŞEKİLDE ÇÖZEMEZSİN BENCE. SANA TAVSİYEM MUTLAKA ŞAN ALANINDA UZMAN BİRİLERİYLE YÜZYÜZE VE PİYANO BULUNAN BİR ORTAMDA GÖRÜŞ ISMARLAMA ŞAN PARÇASI BELİRLENMEZ.
ŞİMDİDEN KOLAY GELSİN BAŞARILAR............... :idea:
iyilik yap denize at demişler balık bilmezse Halik bilir....