Yaş sınırlaması...

Yeni başlık açmadan önce sorunuzla ilgili önceki mesajları gözden geçirin ya da önce arama yapın.
sevgice

Yaş sınırlaması...

Mesaj gönderen sevgice »

Marmara ünv.Atatürk Eğitim fakültesi sınavlarına gireceğim. Öğrenmek istediğim eğitim fakültelerinde yaş sınırlaması oluyormu?
33 yaşındayım, çok çalışıyorum ve çok istiyorum bu bölümü okumayı, yaştan dolayı kabul edilmemekten korkuyorum. Beni aydınlatırsanız sevinirim.
Başkasından üstün olmamız önemli değildir. Önemli olan şey, dünkü halimizden üstün olmamızdır.(hint atasözü)
viola

Mesaj gönderen viola »

merhaba.Çoğu üniversitede 1980,den büyük olmamak ibaresi yer alıyor.marmarayı bilmiyorum.Moralini bozmak gibi olmasın ama,işallah girersin bol şans.
albeniz

Mesaj gönderen albeniz »

efendim bildiğim ve bilemediğim kadarıyla eğitim fakültelerinde yaş sınırı yoktur..yaş sınırını Devlet konservatuarların sahne sanatları va çalgı bölümleri koymaktadır... ben 2 defa yaştan kaybetmiştim..:))
saygılar..
kurzweil

Mesaj gönderen kurzweil »

Türk Müziği Konservatuarlarında giriş yaş haddi var ama bu çok esnek, canları isterse alabiliyorlar benim girdiğimde 25ti ama birkaç sene sonra 45-50 yaşında birini aldılar, daha küçük yaşları da alıyorlar..
Kullanıcı avatarı
aozpek
İletişim:

Mesaj gönderen aozpek »

eğitim fakültelerinde yaş sınırlaması yoktur. Sadece konservatuarlarda yaş sınırlaması oluyo. Tecrübelerime dayanarak söylüyorum.
S.Ü. Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı G.T.S.M. Bölümü / KONYA
Kullanıcı avatarı
kontrpuan

Mesaj gönderen kontrpuan »

Müzik bölümüne girseniz dahi mezun olduğunuz zaman öğretmen olma ihtimaliniz yok bildiğim kadarıyla. Milli Eğitim Bakanlığı yaş sınırı olarak 35 yaşını aşmamak koşulunu koyuyor.Çok iyi araştırmadan sonra sınavlara girmenizi öneririm. başarılar