sizce müzik bölümü yetenek sınavı ne kadar hak edeni alıyor

Yeni başlık açmadan önce sorunuzla ilgili önceki mesajları gözden geçirin ya da önce arama yapın.

sizce müzik yetenek sınavları ne kadar hak edeni alıyor ve ne kadar adil? sizce bu sistem değişmeli mi yoksa devam mı etmeli

a)adil olmadığını düşünüyorum sistem değişmeli
25
71%
b)adil değil ama sistem değişmemeli
10
29%

Toplam oy: 35

merve

sizce müzik bölümü yetenek sınavı ne kadar hak edeni alıyor

Mesaj gönderen merve »

geçtiğimiz yetenek sınavları boyunca giren arkadaşlarımca aldığım bilgilerden ve bu yılki kendi deneyimimden elde ettiğim bilgilere göre yanlış giden olaylar var örneğin kimi üniversite öss puanını yüksek ölçüde önemli tutarken kimi üniversite için bu o kadar da önemli olmuyor örneğin bir kişi gaziyi aynı yetenek ve öss puanı ile kaybederken izmiri kazanailiyor yani burdan doğacak sonuç izmir gazi kadar öss'ye önem vermiyorburdan doğacak sonuçta her sınavın eşit olmadığıdır örneğin konya selçuk üniversitesi buna en yatkın kanıttır yani önemli ölçüde öss puanı yer almaktadır baraj 50 olmasına rağmen 40 ile öğrenci alabilmektedir örneğin öss puanı 260 olupta yanlış tercih sonucu müzik yetenek sınavlarına başvuran aday 40 puan ile kazanabilmektedir bu da güzel sanatlar mezunlarının önünü kapatmak demektir yani 2 adayı örnek vermek gerekirseanadolu lisei mezunu adayın öss puanı yüksek olup yetenek puanı barajın altında olsa dahi öss puanı ona avantaj sağlamaktadır ve öss puanı daha düşük olupta yetenek puanı ii olan güzel sanatlar mezunu kazanamamaktadır sizce bu ne kadar adil? Böyle bile bile yanlış sistemi uygulayan hocalarımız daha ne kadar bu durumu görmemezlikten gelecek açıkçası bu da merak konusu...
gönüllerin açık oldu muhabbeti sefada sorunlarımızı halletmeye çalışalım
Kullanıcı avatarı
aozpek
İletişim:

Mesaj gönderen aozpek »

AŞKIM BOŞ VER YETENEK SINAVINI FİLAN. KISMET MESELESİ. NE ÖSS NE YETENEK SINAVI HİÇBİRŞEY LAZIM DEĞİL. İLK ÖNCE KISMET OLMASI LAZIM. BU ARADA SANA BİŞEY SÖYLEMEYİ UNUTTUM. SENİ ÇOK SEVİYORUM. :D
S.Ü. Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı G.T.S.M. Bölümü / KONYA
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Sevgili Gençler,

Belki de reklam gibi algılanacak ama yetenek sınavları, yeteneğin ne olduğu ve nasıl ölçüleceğine ilişkin bilimsel saptamaları<b> Müzik Eğitiminin Temelleri</b> adlı kitabımda bulabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
fatihermete

Mesaj gönderen fatihermete »

Hocam belki yeri değil ama kitabınızı aradım ve bulamadım. Acaba nereden edinebilirim ?
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Yukarıdaki linke (kitap adına) tıklayın. Açılan sayfadaki "sipariş formunu" doldurarak kitap isteyebilirsiniz...
melusa

Mesaj gönderen melusa »

ya sana hak weriyorum bende bir agsl mezunuyum senin yaşadıklarını bende yaşıyorum :cry: dışarıdaki insana davulun sesi hoş geliyo ama agsli olmuyanda anlıyamıyo şu anki aklım olsaydı agsl'yi tercih edermiydim bunuda bilmiyorum ama galiba etmezdim. düz lisede okurdum paşalar gibi öss puanım yüksek gelirdi sonrada yetenek sınavına girerdim ohh kebap olurdu allah agslilere yardım etsinn :evil:
Kullanıcı avatarı
fatihermete

melusa yazdı:ya sana hak weriyorum bende bir agsl mezunuyum senin yaşadıklarını bende yaşıyorum :cry: dışarıdaki insana davulun sesi hoş geliyo ama agsli olmuyanda anlıyamıyo şu anki aklım olsaydı agsl'yi tercih edermiydim bunuda bilmiyorum ama galiba etmezdim. düz lisede okurdum paşalar gibi öss puanım yüksek gelirdi sonrada yetenek sınavına girerdim ohh kebap olurdu allah agslilere yardım etsinn :evil:
AGSL mezunu olmak bu sınavda avantaj değil mi ? öss puanınız daha yüksek bir katsayı ile çarpılıyor. Üstelik sizler komisyon önünde sınava girmeye alışkınsınız :)
kurzweil

Mesaj gönderen kurzweil »

ÖSS puan özel yetenek puanı ile ilişkilendirilmesin bence.ÖSS barajı olsun, bir de öys bağımsız bir barajı olsun, ikisi birleştirilip karıştırılıyor, bu da önemli ölçüde öss puanını öne çıkarıyor bazen neredeyse öys puanı anlamsız kalıyor, ayrıca agsl ve gayri-agsl mezunları arasındaki katsayı uçurumu daha mantıklı bir şekilde olmalı ki 2000de Çomü sınavına girdim, 70-80 inci yedekte kaldım, 20 gün sonra çağırdılar gel kazandın başla diye ama çok geçti artık 2005te mezun olduğum okula girmiştim bile...
Kullanıcı avatarı
bloodypeace

Mesaj gönderen bloodypeace »

saçmalık ötesi resmen. sen 4 yıl güzel sanatlar lisesini oku sonra üniversite sınavında %65 öss %35 yetenek al sizce bu adalet mi? sanki fen lisesi eğitimi veriliyor! bizim okulda geometri yoktu ve matematik dersi seçmeli dersti.Böyle bi eğitimden geçiyosun ve sende 240 ın üzerinde puan isteniyor.E ne oluyor diğer liselerden mezun öğrenci çektiği puanla önümüze geçiyor yetenekte barajı geçmesi yeterli zaten BU ADALET Mİ ??
ellectro
Kullanıcı avatarı
E.KAPUSUZ

Mesaj gönderen E.KAPUSUZ »

bloodypeace yazdı:saçmalık ötesi resmen. sen 4 yıl güzel sanatlar lisesini oku sonra üniversite sınavında %65 öss %35 yetenek al sizce bu adalet mi? sanki fen lisesi eğitimi veriliyor! bizim okulda geometri yoktu ve matematik dersi seçmeli dersti.Böyle bi eğitimden geçiyosun ve sende 240 ın üzerinde puan isteniyor.E ne oluyor diğer liselerden mezun öğrenci çektiği puanla önümüze geçiyor yetenekte barajı geçmesi yeterli zaten BU ADALET Mİ ??

zaten 20 puan onde basliyor ags cikislilar 20 puan demek oyle siradan bir puan da degildir

isteyen adam onu da yapar ags de olsa bile

ankara ags deki arkadasim 256 puan aliyor o nasil yapti bunu?Bence osym nin verdigi hesaplama sistemi mantikli
ERDEM KAPUSUZ
Kullanıcı avatarı
E.KAPUSUZ

Mesaj gönderen E.KAPUSUZ »

bir de zaten saglam muzisyensen ezip gececeksindir duz lise cikislilari tabi lise de iyi calisildiysa :?
ERDEM KAPUSUZ
Kullanıcı avatarı
fatihermete

bloodypeace yazdı:saçmalık ötesi resmen. sen 4 yıl güzel sanatlar lisesini oku sonra üniversite sınavında %65 öss %35 yetenek al sizce bu adalet mi? sanki fen lisesi eğitimi veriliyor! bizim okulda geometri yoktu ve matematik dersi seçmeli dersti.Böyle bi eğitimden geçiyosun ve sende 240 ın üzerinde puan isteniyor.E ne oluyor diğer liselerden mezun öğrenci çektiği puanla önümüze geçiyor yetenekte barajı geçmesi yeterli zaten BU ADALET Mİ ??
Arkadaşım, ÖSS'de yapmamız gereken puan türü her okulda bölüm ortak dersleri içerir. Yani AGSL'li ile düz lise ya da meslek liseli farketmez, herkes ÖSS-1'in derslerini okulunda görmüştür (Senin okulunda matematik seçmeliymiş ama diğer AGSL'lerin çoğunda böyle değil) . Zaten bizim düz lisede 2. ve 3. sınıfta gördüğümüz matematik ÖSS'de 2. bölümü kapsar. Ayrıca şu yetenek puanı ve össlerin oranı yarıyarıyadır. O kadar kolay değil Müzik öğretmeni olmak kusra bakmayın dostlar.. Bu arada 240 almadanda eğitim fakültelerine girilebilinir. 210'la 215'le girenler var arkadaşlar yapmayın...
xhenhobia

Mesaj gönderen xhenhobia »

bence de agsk cıkıslı ogrencıler kesınlıkle magdur degıl..bıkere katsayılarınız farklı ve 4 yıl boyu aldıgınız egıtım var bole bır ogrencının duzlıse veya meslek okulu ogrencılerınden korkmamalı dıye dusunuyorum.boyle dıyenlerde zaten kesınlıkle 200 altı almıs olanlardır..ayrıca her okula baktıgımzda agsl cıkıslılar dısında en fazla 2-3 kısı oldugunu gorursunuz demekkı onlarda hakedıpte orda olanlar.....
Kullanıcı avatarı
stratocaster

bahane bunlar

Mesaj gönderen stratocaster »

bende düz lise çıkışlıyım 212 puan aldım çok düşük hatta geçen senede başka bi bölüme yerleştirildim orta öğretim puanım yarı yarıya düşüyor ve bu sene yetenek sınavına gircem...düşünsenize eğer bi agsl ile ben aynı sınava girsek ben kazansam o kazanamasa hatta ikimizde kazansak ne düşünürsün..bide şöyle bişiy var agsl ne insanlar var..ben geçen senede girdim hiç çalışmadım sayılır agsl li olan biçok kişiyi puan olarak geçtim :)
Ben hayatı seçmemeyi seçtim.
Ben başka bir şey seçtim.

Neden mi?
Hiçbir nedeni yok.
Kullanıcı avatarı
balçiçekk

Re: sizce müzik bölümü yetenek sınavı ne kadar hak edeni alıyor

Mesaj gönderen balçiçekk »

arkadaşlar bu konu hep tartışılır ama ben gayet de adil ve hak edenin kazandığını düşünüyorum
ayrıca düz lisedeyim bu sene sona geçtim 2009da yetenek sınavına gireceğim kendime güveniyorum ama gördüğünüz gibi riskli gruptayım..
tek diyeceğim şu
İYİ OLAN KAZANSIN..
don't let your dying dreams escape..