Tecavüze Verilen Ödül..İnsan kılığındaki Canlılara Duyurulur

Hangi başlığa yazacağınıza karar veremediğiniz ve müzikle ilgili olmayan görüşler...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
montales
Mesajlar: 36
Kayıt: 14 Tem Cum, 8:43
Konum: istanbul
İletişim:

Tecavüze Verilen Ödül..İnsan kılığındaki Canlılara Duyurulur

Mesaj gönderen montales » 22 Kas Prş, 14:21

Silahlı altı erkeğin tecavüzüne uğrayan genç kız, 200 kırbaç ve 6 ay hapis cezasına çarptırıldı

SUUDİ Arabistan’da toplu silahlı tecavüze uğrayan bir genç kız, 200 kırbaç ve altı ay hapis cezasına çarptırıldı. 19 yaşındaki kız, "akrabası olmayan altı erkekle aynı araç içinde bulunduğu" gerekçesiyle önce 90 kırbaç cezasına çarptırıldı. Üst mahkeme cezayı artırırken, tecavüzcü erkekler ise serbest bırakıldı. Arab News Gazetesi’nin haberinde, ülkenin doğusundaki El Katif şehrindeki Yüksek Mahkeme tarafından yeniden ele alınan davada, tecavüze uğrayan kadına verilen cezanın iki mislinden fazla artmasına dikkat çekildi. Cezanın katlanma nedeninin, haksız yere mahkum edildiğini söyleyen tecavüz mağdurunun medyayı kullanarak mahkemeyi etki altına almaya çalışması olduğu öne sürüldü.

Ülkede geçen yıl altı Suudi erkek, bir kadına tecavüz etmiş ve yine tecavüz mağduru kırbaçla cezalandırılmıştı. Mağdurun avukatının itirazlarına rağmen, ölüm cezası da öngören tecavüz suçundan erkekler kısa süreli hapis cezalarıyla kurtulmuştu. Mağdurun Şii, tecavüzcülerin ise Sünni oluşu, Şii azınlıktan gelen tepkileri de artırıyor.

Sıkı şeriat yasalarının uygulandığı Vahabi hukuku, akrabalık ilişkisi olmayan kadınlarla erkeklerin bir araya gelmesine izin vermiyor. Araba kullanmaları yasak olan kadınlar, kamu alanlarda baştan aşağı kapanmak zorunda. Kral Abdullah’ın geçen yılki vaadine rağmen adalet sisteminde reform yapılmadı.

Orada kırbaç Mısır’da maç
S.Arabistan’da bir genç kız tecavüzün üstüne bir de kırbaçla cezalandırılırken, vatandaşı olan hemcinsleri Mısır’daki Pan Arap Oyunları’nda Suudi Arabistan-Sudan milli maçını seyrediyorlardı.

Alıntı..Vatan Gazetesi
Montales
gitarist bestekar

Cevapla
cron