Türk felsefecilerine ilişkin yazılarım silinmiş!

Hangi başlığa yazacağınıza karar veremediğiniz ve müzikle ilgili olmayan görüşler...
Kilitli
Kullanıcı avatarı
Semra Fayez

Türk felsefecilerine ilişkin yazılarım silinmiş!

Mesaj gönderen Semra Fayez »

Sayın admin!
Nietzsche, Platon, Kierkegaard gibi DÜNYA FİLOZOFLARInın düşünceleriyle ilgili yazılarımı silmemişsiniz de Türk felsefecilere ilişkin yazılarımı silmişsiniz. Buradaki felsefeyi anlayamadım sayın site yöneticisi. Daha önce nasıl ki bestecilerle ilgili yazıları kilitlediğinizi anlayamadıysam, bunu da anlayamadım!!!

Yunus Emre insanı nasıl rahatsız edebilirki adamın tek söylediği
"BİZ GELMEDİK DAVA İÇUN ; BİZİM İŞİMİZ SEVGİ İÇÜN"

Mevlana nasıl rahatsız edebilirki insanı sildiniz. Onunda ANA FELSEFESİ "Sevgi ye davet" "Aşka davet"

"Gel, gel, her kim olursan ol.
İster Hıristian, ister putperest ol yine gel.
Bu dergah umutsuzluk dergahı değil,
Yeminini bin kere bozduysan yine gel."

Diyen bir filozof kimi nasıl rahatsız eder, doğrusu bunu algılayamıyorum. Mevlanayla ve Yunusla ilgili tüm yazılarım silinmiş. Doğrusu bunu HİİÇ algılayamıyorum.....

Kendi değerlerimizi bilmezsek, önce kendimizi tanımazsak , VE KENDİMİZİ SEVMEZSEK , diğerlerini nasıl bileceğiz. ve nasıl SEVECEĞİZ !?
İllede bazı yazılarımı silmeniz gerekirse bana haber verin ben silerim!

bitimsiz sevgimle.....
FAYEZ
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Sizin "sevgi ve aşk" konulu felsefeniz artık bıkkınlık verdi. MÜMKÜNSE SEVGİ VE AŞK ÜZERİNE OLAN FELSEFELERİNİZİ BAŞKA BİR PLATFORUMDA TARTIŞIN. Bu forum müzik eğitimiyle ilgili konuların tartışılması için oluşturulmuştur. Sürekli başkalarından yapılan alıntıları buraya yazmak için değil!

FAYEZ'E Uyarı:Bu konularda yazmaya devam ederseniz foruma girişiniz engellenecektir. Bir de lütfen kimsenin okumaya katlanamayacağı kadar uzun yazmayın...

(Ayrıca birşeyleri de silmiş değilim. Ancak bazı başlıklar taşındı.)
Kullanıcı avatarı
Semra Fayez

!!!

BİZ GELMEDİK DAVA İÇİN

BİZİM İŞİMİZ SEVİ İÇİN

DOSTUN EVİ GÖNÜLLERDİR

GÖNÜLLER YAPMAYA GELDİK !:)

Yunus Emre
FAYEZ
Kullanıcı avatarı
Semra Fayez

İLHAM KANATLARI

Sonra bir öğretmen, "Bize eğitimden bahset." dedi.

Ve o cevap verdi:

"Hiç kimse size, içinizdeki bilginin şafağında halen yarı uykuda olandan bir zerre fazlasını açıklayamaz.Takipçileri arasında mabedin gölgesinde yürüyen bir öğretmen, size bilgeliğini değil sadece İNANCINI ve SEVGİSİNİ verebilir.Eğer gerçek bir bilgeyse,bilgeliğinin evine davet etmek yerine,SİZİ KENDİ AKLINIZIN EŞİĞİNE DOĞRU YÖNLENDİRİR!

Bir astronomi bilgini,size uzayla ilgili anlayışından bahsedebilir ama anlayışını size veremez.Bir müzisyen her yerde var olan ritimlerle bir şarkı söyleyebilir;ancak ne ritmi yakalayan kulağı,ne de onu ekolayan sesi size sunabilir. Ve semboller ilminde usta biri,size simgesel alanlardan söz eder,ama sizi oralara taşıyamaz.Çünkü bir kişinin sahip olduğu ilham,kanatlarını başka birine ödünç veremez.Ve nasıl her biriniz Tanrı'nın bilgisinde özgün bir yere sahipseniz, sizin de Tanrı'yı kavrayışınız ve dünyayı anlayışınız tek başınıza ve size özel olacaktır."

Halil Cibran

Buyurun bir alıntı daha. Ben yazsam bundan daha iyi olmıycaktı:) Önemli olan farkındalığı sağlamak. Kim olduğunuz değil!

bitmeyen sevgimle.....:)
FAYEZ
Kullanıcı avatarı
serra
İletişim:

Mesaj gönderen serra »

Semra hanım sizi kırmak istemem ama sanırım ADMİN birazda olsa haklı değilmi sizce..
SERRA.
Kullanıcı avatarı
Semra Fayez

AYDINLIK SAVAŞÇILARI

"Sıradan toplum,; doğamıza uygun kendimiz gibi olmamıza izin vermez, daha çok ötekilere uyum sağlama uğruna büzülmeye, hatta kendimizi deforme etmeye zorlar. Düşünsel zenginlik taşıyan konuşmalar sıradan toplumlarda nefretle karşılanır. Çünkü sıradan insanın hoşuna gitmek için; kesinlikle sığ ve bön olmak gerekir"

Schopenhaure

Yani sizin sıradan düşünceniz beni hiç ilgilendirmiyor:)

Sığ ve bön olmaya hiç niyetim yok çünkü!

sevgiyle:)
FAYEZ
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Anlaşılan o ki bütün uyarılara karşın Fayez bildiğini okuyor. Bu durumda size güle güle demekten başka çarem kalmadı. Bunu siz istediniz. Artık bu foruma mesaj bırakamayacaksınız...
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

:!: YETER ARTIK! SİZİNLE DAHA FAZLA UĞRAŞMAK İSTEMİYORUM.

LÜTFEN ARTIK BU FORUMA MESAJ BIRAKMAYIN...
:!:
ömer osmanoğlu

Mesaj gönderen ömer osmanoğlu »

selamlar.
semra hanım'ın site yönetimi tarafından site dışında bırakılmasını (buna atmak mı diyorsunuz bilmiyorum) çok yadırgadım. Sebebi her ne olursa olsun böyle bir davranış hiç de demokratik değil. Velev ki onun bahsettiği konular Müzik dışı konular bölümünde yer alıyor. Müzik dışında insanın düşünmesi gereken konular olabileceği herkesin muhakkak kabulüdür. Müzik tek başına bir şey değildir. Varlık'a ilişkindir müzik. İnsan oluşumuzla yakından ilgilidir. Müzik bir gönül işidir, sevgi işidir. Sevmeyen, gönül vermeyen, derinliklere inmeyen kişiler müzik yapsa ne olur yapmasa ne olur.
Siz bu siteyi insanlar sadece müzikle ilgili teknik konular girsinler, başka bir şeyle ilgilenmesinler, klasik bir öğretmen gibi her şeyi papağan gibi tekrarlasınlar, dostlar alışverişte görsün, al gülüm ver gülüm ya da afedersiniz ama iş olsun diye mi açtınız. Neden insanlara tahammül edemiyorsunuz. Bu yaptığımız işle ne kadar bağdaşır. Velev ki semra hanım (mesele semra hanım ya da bir başkası değil elbette) çok alakasız bir konudan bahsetmiş olsun. Bu, onu "dışta tutmanız" için haklı bir gerekçe olabilir mi? Yahu sevgiden bahsediyordu. Aşktan bahsediyordu. Yunus'tan, Mevlana'dan bahsediyordu. Bu neden rahatsız etsin ki bizleri. Okumayı verir geçersiniz en fazla. "Amaaaan, bu konular da sıktı artık" falan diyerek konuya yaklaşmanız çok insafsız, gülünç. Katlanılmaz bulduğunuz nedir anlamadım. İnsanların yazılarını , konularını silmek, yerini değiştirmek de ne demek. Küfür mü ediyor birilerine semra hanım. Ya da birilerine haksızlık mı ediyor. Birilerinin ekmeğine mi mani oluyor. Olayı fazla dallandırıp budaklandırmaya gerek yok. Ben bu durumu şiddetle kınıyorum. Buna hakkınız yoktu. Siz anti-demokratik yönetim biçimlerine fazla alışmışsınız galiba. Bunlara hepimiz karşı çıkmalıyız. Sizler eğitimcisiniz. İnsanları, zavallı öğrencileri sınıftan atar gibi atamazsınız. Eğitimciler sitesi sözüm ona. Böyle mi eğiteceksiniz çocukları. Ne verebilirisiniz ki onlara. İnsanları atarak, dışlayarak, sevgiye tahammülsüzlük göstererek. Onun ne anlatmak istediği çok açık konular. Ve ben yazdıklarını gayet iyi anlıyor ve sevgiyel takip ediyorum. Bu ülkenin yetiştirdiği bir müzik insanı o ve yerel bir duruşa sahip. Batı'yı kavramış, doğunun inceliklerini anlamaya kendini adamış, müziğin derinlikli felsefesini anlamak için çırpınan bir gönül eri görebildiğim kadarıyla. Onun incelik dolu ruhu, yazdığı satırlardan belli. Böyle bir inceliğe nasıl bu şekilde davranıyorsunuz anlayabilmiş değilim.

Umarım hatanızı anlarsınız ve yaptığınız bu çirkin davranıştan vaz geçersiniz. Ya da üçüncü bir yol kalıyor size ki bu daha çok yakışır genel tutum ve davranışlarınıza: Beni de engellersiniz olur biter. Böylece al gülüm ver gülüm devam edersiniz.
Sevgiyle kalın hepiniz.
ömer osmanoğlu
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Sayın Osmanoğlu,

Yeni olduğunuz için Semra Hanım'ı fazla tanıdığınızı düşünmüyorum. Ayrıca demokrat olmasam 2 senedir ilgili şahsın müzik yerine dahaçok sevgi-aşk konulu (artık bıkkınlık veren) felsefeleri üzerine okuduğu kitapların yazarlarının görüşlerini buraya bırakmasına izin vermezdim.

Forumun adından da anlaşılacağı üzere müzik eğitimiyle ilgili konulara hizmet vermek amacını taşımaktadır. Kimseyi buraya yazın diye zorlamıyorum. Sadece belirlemiş olduğum çerçeve içinde kalınmasına çalışıyorum.

Aramıza hoş geldiniz...
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

kayraalp yazdı:Size kesinlikle katılıyorum sevgili admin.Ben bu siteyi uzun süredir takip eden bir müzik eğitimcisi olarak semra hanımın şahsına karşı bir tavır takınmadığınızı biliyorum.Felsefeyle herkes ilgilenmek zoruda değil.Ayrıca bir sürü felsefe siteleri var.Neden müzik eğitimcileri sitesinde felsefeyle ilgili devamlı yazılar olsun ki.Gerçi semra hanım bana şimdi sığ ve bön diyecektir ama önemli değil.Aman o devam etsin, mümkünse başka sitede...
Kullanıcı avatarı
zeynep

Mesaj gönderen zeynep »

Semra Fayez değerli bir müzisyendir. Bu şekilde engellemeler hiç demokratik değildir. Okunabilecek ve kültürel olarak geniş ufuklar yaratan yazılar yazan bir kişinin engellenmesini hiç hoş bulmuyorum. Onu tanımak ya da tanımamak önemli değildir. Önemli olan içerikli yazılar yazması ve bu yazılardan yararlanılmasıdır. Kültürel olarak kendimizi geliştirebileceğimiz yazılarla karşı karşıya kaldığımızı düşünüyorum. Bir çok güzel bilgiye ulaştığımı biliyorum.
Daha demokrat olalım lütfen!
zeynep
Kullanıcı avatarı
kayraalp

yanlış taraflara çekmeyelim lütfen..

Mesaj gönderen kayraalp »

arkadaşlar semra hanım çok değerli bir insan.Ona sadece felsefe konusunda uyarılarda bulunulmuştu ama o hep yanlış tarafa çekti bence.Burası müzik eğitimi ile ilgili bir site.Lütfen unutmayalım..Herşeyide yanlış taraflara çekmeyelim lütfen..
kayraalp...
Kilitli