Prof. Gülşen Şimşek Hocamız vefat etti.

Evlenme, hastalık, vefat, emeklilik, yer değiştirme vb. hertürlü kişisel haberler..
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Prof. Gülşen Şimşek Hocamız vefat etti.

Mesaj gönderen Admin »

Sevgili öğretmenimizi rahmetle anıyoruz. Bugün (09.02.2013) Datça'da toprağa veriliyor.

Prof.Gülşen Şimşek

1940 yılında Muğla'nın Datça ilçesinde doğdu. İlkokulu orada bitirip 1952'de Bolu Kız Öğretmen Okulu'na başladı. 1959'da Öğretmen Okulunu, 1962'de ise Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümü'nü bitirdi. Bir dönem Mardin Kız Öğretmen Okulu'nda müzik öğretmenliği yaptı. 1963'de Gazi Eğitim Enstitüsü'nün asistanlık sınavını kazanarak Müzik Bölümü'nde Şan Asistanı oldu. 1963-1965 yıllarında Ankara Radyosu Çoksesli Korosu'nda korist olarak görev yaptı.

Şan eğitimi alanında ihtisas yapmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı'nca 1965 yılında İspanya'ya gönderildi. 1967'de "Barcelona Conservatoaria Superior Municipal de Musica" da iki yıllık uzmanlık eğitimini tamamlayarak yurda döndü. 1968 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümü Şan Öğretmenliği'ne atandı.

1979-1982 yılları arasında TRT Ankara Radyosu ve Televizyon Çocuk Koroları'nın kuruluş aşamalarında görev aldı. Eğitimciliğini ve yöneticiliğini yaparak bu korolarla sayısız konserler gerçekleştirdi. 1985'de Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müzik Eğitimi Ana Sanat Dalı'nda Doktora'ya eş değer "Sanatta Yeterlilik" derecesini aldı ve 1987'de Doçent, 1997'de Profesörlük unvanlarını aldı.

1990-1994 yıllarında Müzik Eğitimi Bölümü Ses Eğitimi Anabilim/Anasanat Dalı Başkanlığı yaptı.

Tüm meslek hayatı boyunca sayısız Şan Resitalleri ve Koro Konserleri gerçekleştirdi. Bütün operalarımıza, devlet korolarına sanatçılar, üniversitelerimize ses eğitimcisi sanatçı öğretmenler yetiştirdi.

Evli ve iki oğul annesi olan Prof. Gülşen Şimşek, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümü'nden 2001 yılında emekli olmuştur.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.