Türk müziği ile ilgilenenlerin dikkatine!!!

Doğrudan müzikle ilgili olan konulara yer veriniz.
Kullanıcı avatarı
burju

Türk müziği ile ilgilenenlerin dikkatine!!!

Mesaj gönderen burju »

Kanuni Bestekar ve ktu fef gseb Öğretim Üyesi Özdemir Hafızoğlu ; Eğitimde Türk Müziği Müfredatı’nın nasıl olması gerektiğini anlatan yüce insan!
turkiye onu Trt ’nin Alaturka Yarışması’ndaki guftesi İsmail Hakkı Altıntaş, bestesi şahsı Özdemir Hafızoğlu'na ait 'Önsar' rumuzlu eseri ile aldığı 3.lüğüylede tanımış oldu..
bu mukemmel insan turk muziği için çalışmalar yapmakta ve tam 1 tsm sevdalısı..
turk muziğinin batı muziği kadar bilinmemesinden sikayetçi!
bende hocamı haklı bulmaktayım!
ben guzel sanatlar lisesi mezunuyum ve neyazıkki okulumuzdaki eğitim batı müziği üzerineydi bu yaşımda daha yeni öğrenmeye başladım turk muziğini!
trt trabzon tsm gençlik korosundayım ve hocam özdemir hafızoğluyla turk muziğini öğreniyorum!kanunu ile eşlik ettiği parçaları okumaktanda buyuk zevk alıorum! hocam sizi cok seviyorum turkiyenin sizin gibi insanlara ihtiyacı var!!!!
turk müziği destekçileri siteye göz atın memnun kalacağınıza eminim!!
http://www.ozdemirhafizoglu.com/index.html
En son burju tarafından 21 Nis Cmt, 22:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
"Bütün mesele iyi ve büyük görünmek değil, Gerçekten iyi ve büyük olmaktır."
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Sevgili Burcu,

Bu sana Türkçe'mizin kullanımı konusunda yapılan ikinci uyarıdır. Müzik Eğitimcileri Sitesi forumlarına mesaj yazmaya devam etmek istiyorsan lütfen Türkçe'yi doğru kullan. Başka bir deyişle şu "w" harfini kullanmaktan vazgeçmeni rica ediyorum. Yinelenmesi durumunda forumdan -üzülerek- uzaklaştırılacağını bildirmek isterim.
Kullanıcı avatarı
burju

Mesaj gönderen burju »

pardon hocam alışkanlık olmuş.. :roll: bundan sonra daha dikkatli olacağım
"Bütün mesele iyi ve büyük görünmek değil, Gerçekten iyi ve büyük olmaktır."
Kullanıcı avatarı
bariton
İletişim:

Kanunu dinlerken edebiyatı unutmayın lütfen

Mesaj gönderen bariton »

Sevgili Burcu kardeşim;

hocanızın size Türk Müziği'ni sevdirmesi çok güzel ancak sanırım sizin katılamadığınız konferansta hocanızın da belirttiği gibi; Türk Müziği ve Türk Edebiyatı içiçedir. Size önerim Türkçe dilbilgisi ve yazım kurallarını açıklayan kaynak kitaplardan yararlanmanız ve tabii ki Türk yazarlar başta olmak üzere bol bol kitap okumanızdır.
Eğer kısa süre içinde yazım kurallarını uygulamazsanız Süleyman hoca sizi forumdan atacak he he :D

KANUNLA EDEBİYAT DERSİ
Haber Tarihi : 2006-06-28

AKÇAABAT- Fatih Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Görevlisi Özdemir Hafızoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencilerine müzikle edebiyatın bağlılığını anlatan konferans verdi.
Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencilerine müzikle edebiyatın birlikteliği anlatıldı. Fatih Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Görevlisi Özdemir Hafızoğlu, müzikte kullanılan sözlerin armonisinin çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Müzikle sözlerin uyumu çok önemlidir. Müzik yapan kişilerin şair veya edebiyatla ilgilerinin olması yapılan eserdeki uyumu gösterir. Tarihten bu yana Türk müziğini incelersek dönemlerdeki incelikleri görebiliriz" dedi.
Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi bölümündeki konferans sonunda Fakülte Dekanı Prof. Dr. Kenan İnan, Özdemir Hafızoğlu’na bir belge takdim etti.

Bu yazı hocanızın web adresinden alınmıştır:

http://www.ozdemirhafizoglu.com/basn9.html
"Meclis'te çalındı yine tanbur ile neyler; aşık-ı biçarelerin gönlünü eyler"