lütfen bana yardımcı olun!!!

Doğrudan müzikle ilgili olan konulara yer veriniz.
Cevapla
seçil müge
Mesajlar: 2
Kayıt: 12 Şub Pzr, 0:01
Konum: izmit

lütfen bana yardımcı olun!!!

Mesaj gönderen seçil müge »

Ben bu yıl öss ye hazırlanıyorum.istediğim bölüm müzik öğretmenliği ancak sınava nasıl hazırlanacağımı bilmiyorum.birkaç fakültenin sınav i.eriğini öğrenebildim sadece.üstelik çevremdeki herkes yetenek sınavlarının çok zor olduğunundan bahsediyo.lütfen bana bu konuda yardımcı olun!sınava nasıl hazırlanmam gerektiği konusunda ya da sınavların içeriği konusunda beni bilgillendirirseniz çok sevinirim.hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.....
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
Mesajlar: 543
Kayıt: 03 Haz Cum, 22:00
Konum: Ank/Aksaray
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Merhaba,

Sınavlar üç aşamada yapılır: Kulak (müziksel işitme-algılama) sınavı, çalgı sınavı ve şarkı söyleme sınavı. Birinci aşama kulak sınavıdır ve bunu geçemeyenler diğer aşamalara alınmaz.

Sınavlara hazırlanmak için öncelikle kulak eğitimine ihtiyacınız var. Bunun için ya bir müzik dershanesine ya da özel öğretmene başvurmanız gerekir. Bütün sınavların içeri hemen hemen aynı diyebiliriz. Birçok kurum sınavlarda deşifre solfej ve dikte de sormakta. Bu da ileri düzey nota bilgisi ve solfej eğitimi gerektirir. Bir çalgı çalıyor olmanız puanınızı fazla etkilemez. Bu da sınavlarda çalgı çalmasanızda olur demek aslında. Çünkü çoğu kişi sınavdan iki ay önce bir çalgı çalmaya başlamakta ve bu da sınavlarda belli olduğu için neredeyse aksi etki yapmakta. Çünkü iki ayda birçoğu teknik hatalarla dolu davranışlar kazanılıyor bu da ileriki çalgı seçimini ve eğitimini güçleştiriyor.

Size başarılar diliyorum.
ünal imik
Mesajlar: 5
Kayıt: 04 Oca Çrş, 18:11

Mesaj gönderen ünal imik »

Öncelikle öss yi geçmelisiniz. Müzik yetenek sınavına gelince;Mutlaka bu konudaki bir uzmandan yardım almalısınız. Çünki ne kadar yetenekli olursanız olun, mutlaka bunu sınavda nasıl yansıtacağınızı bilmeniz gerekir. Bunun yanında artık sınavlar sadece yetenek ile öğrenci almıyor, solfej ve dikte konusunda bilgi sahibi olmanızda gerekir.Başarılar dileğiyle..
Martin01
Mesajlar: 1
Kayıt: 02 Nis Prş, 12:57

Re: lütfen bana yardımcı olun!!!

Mesaj gönderen Martin01 »

Google'da grafik aramadan music instrument yazarsan birçoğunu bulursun. Ya da Yamaha'nın sitesine girerek oradan çalgı resimleri edinebilirsin. Son olarak "AGSL Orkestra Ders kitabında" hem resimle hem de yazılı olarak orkestra çalgılarının birçoğu tanıtılmakta.
Get Braindumps demos for http://www.e-six-sigma.com Our high quality itil prepares you well before appearing in the final berklee.edu and Palm Beach Atlantic University
Cevapla