Hakkari'den Mektup Var...!

Doğrudan müzikle ilgili olan konulara yer veriniz.
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Hakkari'den Mektup Var...!

Mesaj gönderen Admin »

Hakkari Cumhuriyet Lisesi Md. Yard. Tarhan Şimsek yazdı:Sayın Yetkililer

Şark'ın son diyarı olan Hakkari'mizden size bir merhaba diyerek yazacaklarıma başlamak isterim.

Hakkari'de Cumhuriyet Lisesi adıyla 1100 öğrenci kapasiteli bir okulda müdür yardımcılığı yapmakta ve aynı zamanda da edebiyat derslerine girmekteyim. İlimizin gene kapsamda kültürel etkinliklerden mahrum olması üzerine okul kapsamında kendi çabamızla bir şeyler yapma uğraşı içerisindeyiz. Bu uğraşlarımızdan birini de okulumuz içinde kurduğumuz Nağme Müzik Kulübü oluşturmaktadır. Okulumuzda ne yazık ki bir müzik öğretmeni bulunmamaktadır. Buna rağmen ben kendi çabamla biraz da okuyarak hiç de aşina olmadığım bir alanda uğraş vermeye çalışıyorum. Bu uğraş çerçevesinde 10 kişilik bir enstrümantal ekibi (fakat ne yazık ki 6 tane enstrümantalimiz var) ve 15 kız 15 erkek öğrenciden oluşan 30 kişilik bir koro kurma imkanı bulabildim.

Koroda kullanabileceğimiz materyallere(müzik aletlerine) ihtiyaç duymaktayız. Kullanılmış dahi olsa en ufak materyali bizlere ulaştırma imkanınız varsa inanın çok mutlu oluruz.

Bu koroda söylenecek parçaları da belirledik fakat bunları çok da akademik bir çerçevede verme şansımız ne yazık ki yok. Bu yüzden özellikle kurumunuz bünyesinde bulunan korolarca söylenen parçaların içinde olduğu kaset ve cd lere ihtiyaç duymaktayız. Amacım en azından bu öğrencilere bunları dinleterek bir kulak aşinalığı kazandırmak.

İnanın ki bu konuda sizleri rahatsız etmek istemezdim; lakin bu kaset ve cd leri hiçbir yerden tedarik imkanı bulamadım. Bunun yanında müzik aleti alacak maddi imkanımız yoktur. Sizden ricam bu konuda beni yalnız bırakmamanızdır. Bu konuda pek çok yere yazmış olmama rağmen olumlu bir cevap alamadım.

İnanın buradaki genç yürekli insanlarda dışa vurmayı bekleyen bir müzik ruhu var bu ruhu ortaya çıkarmam için bana yardımcı olunuz.

Şimdiden olumlu veya olumsuz vereceğiniz her türden cevaba öğrencilerim adına teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Tarhan ŞİMŞEK ( Müd.Yard.)
Cumhuriyet Lisesi

Kıran Mah.
04382119134-2119138
HAKKARİ
E-mail: tarhansmsk@gmail.com