MEB Öğretmenlik Başvuruları Başlıyor...!

Doğrudan müzikle ilgili olan konulara yer veriniz.
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

MEB Öğretmenlik Başvuruları Başlıyor...!

Mesaj gönderen Admin »

MEB 2006-2 Atama Dönemi Takvimi

Başvuru Tarihleri: 07-18 Ağustos 2006

Atamaların Yapılması, Sonuçların Basın Ve İnternet Yoluyla Duyurulması: 23 Ağustos 2006
Atama Kararnamelerinin İl Millî Eğitim Müdürlüklerine Bilgisayar Ortamında Aktarılması: 25 Ağustos 2006
Ataması Yapılan Öğretmenlerin Görevlerine Başlamaları: 01 Eylül 2006

2006-2 Öğretmenlik İçin Başvuru Şartları

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinde yer alan şartları taşımak (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma şartı aranmaz),

b) Devlet memurluğundan veya öğretmenlik mesleğinden çıkarılmamış olmak (5525 sayılı Kanun kapsamına girenler hariç),

c) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 94 üncü maddesine göre Devlet memurluğundan çekilmiş ve çekilmiş sayılanlarda, aynı Kanunun 97 nci maddesinde belirtilen bekleme süresini son başvuru tarihi itibarıyla doldurmuş olmak,

d) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 92 nci maddesine göre Devlet memurluğundan en fazla iki defa çekilmiş veya çekilmiş sayılmak,

e) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 56 ve 57 nci maddelerine göre adaylık devresinde görevine son verilenlerde (sağlık nedenleri hariç) ilişiklerinin kesildiği tarihten itibaren bu atama dönemine ait son başvuru tarihine kadar en az 3 yıllık bekleme süresini doldurmuş olmak,

f) Öğretmenliğe daha önce ilk defa veya açıktan atama biçimiyle atandığı halde görevine başlamamış olanlarda, atandığı tarihten başvuruların son günü itibarıyla en az bir (1) yıllık bekleme süresini doldurmuş olmak,

g) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

h) Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmî ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

i) Atanacağı alana kaynak olan lisans düzeyindeki yüksek öğretim programlarından mezun olmak,

j) Yurtdışı üniversitelerinden mezun olanlarda lisans öğrenimine esas denklik belgesine sahip olmak (Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi ile Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi mezunlarında aranmaz),

k) Eğitim fakültesi mezunları, özel ve resmî okullarda öğretmenlikte adaylığı kaldırılmış olanlar ile üniversitelerde en az 2 yıl süreyle öğretim üyesi, öğretim görevlisi, okutman, uzman ve araştırma görevlisi olarak çalışmış olanlardan Kılavuzun 3.10. maddesinde belirtilen belgeler aranmaz,

l) Kılavuzun 3.10. maddesinde belirtilen belgelere sahip olmayan adaylarda, atanacağı alanın taban puanı ve üzerinde puan almış olmak şartıyla Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSSP10)'nda 75 ve daha yukarı puan almak,

m) İlk defa öğretmenliğe atanacaklarda; 2004 (4/3/2006 tarihli ve 26098 sayılı Resmî Gazete), 2005 ve 2006 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarından birine girmiş ve KPSSP10 puan türünden atanmak istediği alan için belirlenen taban puan ve üzeri puan almış olmak,

n) Sağlık durumunun Türkiye'nin her bölge ve iklim şartlarında öğretmenlik görevini yapmasına engel olmadığını tam teşekküllü hastanelerden başvuruların ilk günü itibarıyla son altı aylık süre içinde alacağı Sağlık Kurulu Raporu ile belgelendirilmek, bedensel engelli adaylar bakımından; bedensel engelinin öğretmenlik görevini yürütmesine engel olmadığına Bakanlıkta oluşturulacak Bedensel Engeli Değerlendirme Komisyonunca karar verilmiş olmak,

o) Askerlik yükümlüsü olanlar, bu durumunu elektronik başvuru formunda yer alan
- Askerlik hizmetimi yaptım,
- Askerlik hizmetimi yapmaktayım. En geç 31/12/2006 tarihine kadar terhis olacağım,
- Askerlik hizmetinden muafım,
- Askerlik hizmetim 30/11/2006 tarihine kadar tecil edilmiştir,
- Askerlik hizmetim askerî yargı kararıyla 30/11/2006 tarihine kadar tecil edilmiştir
seçeneklerden birini işaretleyerek beyan edeceklerdir. Atanması durumunda beyan ettiği seçeneği belgelendirmek,

p) İlk defa ve açıktan ilk atama biçimiyle öğretmenliğe atanacaklarda başvuruların ilk günü itibarıyla 40 yaşından gün almamış olmak (Daha önce öğretmenlik görevi yapmış ve açıktan atama biçimiyle başvuracaklarda 40 yaşından gün almamış olma şartı aranmaz),

r) Bakanlık kadrolarına ilk defa öğretmen olarak atananlardan öğrenimleri süresince en az üç kredilik bilgisayar eğitimi almış olmak (transkript ve benzeri) veya Bakanlık onaylı bilgisayar kullanım belgesine sahip olmak.

s) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli olmamak ( Açıktan ve Açıktan İlk Atama biçimleriyle başvuracaklardan; 31/12/1966 ve öncesi doğumlulardan T.C. Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur'dan emekli olmadığını belgelendirmek).

2006-2 Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuz Taslağı"nı bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız...