müzik eğitimcisi olmak için,okulun dışında ne yapmalıyım?

Doğrudan müzikle ilgili olan konulara yer veriniz.
obisangel

müzik eğitimcisi olmak için,okulun dışında ne yapmalıyım?

Mesaj gönderen obisangel »

Ben bilkent müzik ve sahne sanatları fakültesinde son sınıftayım, orta 1. sınıftan itibaren yaklaşık 10 yıldır, profesyonel anlamda klasik batı müzik eğitimi alıyorum ve bu sene de üniversiteden mezun olacağm bununla birlikte yüksek lisansımı müzik öğretmenliği üstüne yapmak istiyorum fakat hangi üniversitede bu yükseklisans eğitim var, ya da bu eğitimi alınca müzik eğitimcisi olmam için önümde bir engel olup olmayacağını ne kadar araştırsam da tam olarak anlayabilmiş değilim çünkü bilirsiniz ki malesef Türkiye'de "müziği" ciddiye almıyorlar ve gerekli bilgilendirme de olmuyor..
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümlerinin Müzik EĞitimi Anabilim Dallarında müzik eğitimi üzerine yüksek lisans ya da doktora yapabilirsiniz. Okulların listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Başarılar.

http://www.muzikegitimcileri.net/univer ... m_fak.html
Kullanıcı avatarı
alpozeren
İletişim:

Müzik Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Mesaj gönderen alpozeren »

Merhabalar. Bildiğim kadarıyla; akademik müzik eğitimi almasına karşın, müzik öğretmenliği bölümü mezunu olmayıp resmi müzik öğretmeni olarak atanabilmek isteyenler için açılan "müzik öğretmenliği tezsiz yüksek lisans programları" bulunmaktadır. Bu konuda, yakın çevremde, Yeditepe Üniversitesi Müzik Öğretmenliği tezsiz yüksek lisans programını örnek olarak verebilirim. Eğer amacınız resmi müzik öğretmenliği ise; müzik öğretmenliği tezsiz yüksek lisans programını tamamlamak zorundasınız. Resmi öğretmen olarak atanmak hedefiniz yok ise; Bilkent diplomanız ile herhangi bir kurumda "müzik uzman öğreticisi" olarak da atanabilirsiniz. Hatta "müzik uzman öğreticisi" olarak resmen atanabilmeniz için 160 saatlik herhangi bir resmi ( halk eğitim merkezleri, özel kurslar, konservatuar yarı zamanlı vb. ) enstrüman ( keman, gitar vb. ) kursunu tamamlamış olmanız dahi yeterli olmaktadır. Kolay gelsin. Başarı dileklerimle ve saygılarımla.

Alp Özeren
obisangel

teşekkürler :)

Mesaj gönderen obisangel »

Bana yol gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim :) Ankara'da bulunduğum için Gazi Üniversitesi'nde tezsiz yüksek lisans programını tamamlayıp "Müzik eğitimcisi" olmak istiorumm :) çook saolun..