Türk Musikisi Devlet Konservatuarları

Doğrudan müzikle ilgili olan konulara yer veriniz.
shelpe

Mesaj gönderen shelpe »

badcat44 yazdı:çok iyi bir müzik eğitim almak müzik eğitimi veririm anlamına gelmez. herkes kendi kulvarında kendi haddinde bu işi yapıyor ve yapmak zorunda. ege konservtr gibi bir yeri bitirip öğretmen olmayı istemek hayret verici bir olay. yok ben illa öğretmen olmak istiyorum diyorsa kişi gidip eğitm fak. okusaydı , konservatuarda ne işin var derim. konservatuar mezunlarının öğretmen olması ziraat mühendislerinin öğretmen olmasından farksız. titre ve kendine gel türk genci :lol:
sana acıyarak gülüyorum ne olduğu belirsiz insan....sanki hepiniz mozart ınız aq. çok komiksiniz ya valla hadi gidinde çocuk şarkılarını çok sesli yapın...tek yapabildiğiniz bu .......
Kullanıcı avatarı
gulenyus

Mesaj gönderen gulenyus »

sana acıyarak gülüyorum ne olduğu belirsiz insan....sanki hepiniz mozart ınız aq. çok komiksiniz ya valla hadi gidinde çocuk şarkılarını çok sesli yapın...tek yapabildiğiniz bu .......
burda herkes kendi fikrini savunuyor!küfretmeden seviyeli bi şekilde fikrini söyle lütfen!
Kullanıcı avatarı
badcat44

Mesaj gönderen badcat44 »

shelp arkadaşımızın bayağı bi ağırına gitmiş.( bu arada kişilikte de bayağılık olunca haklı olarak bu tepkiyi vermiş ucuz karekter bunu gerektirmiş ve bunları oraya yazmış ) kusura bakma ama gerçekler birazcık acı :lol: sakin ol kader utansın diyorum :lol:
iyilik yap denize at demişler balık bilmezse Halik bilir....
shelpe

Mesaj gönderen shelpe »

badcat44 yazdı:shelp arkadaşımızın bayağı bi ağırına gitmiş.( bu arada kişilikte de bayağılık olunca haklı olarak bu tepkiyi vermiş ucuz karekter bunu gerektirmiş ve bunları oraya yazmış ) kusura bakma ama gerçekler birazcık acı :lol: sakin ol kader utansın diyorum :lol:
istersen seninle msn den halledelim halledilecek bişey varsa kim ne kadar bayağı o zaman anlaşılır..bayağı alacan sen gibime geliyo ....gerçi kökleyen ben olunca ....anladın sen onu ........

shelpe_60@hot..... başka eklemek isteyen batı müzikçi arkadaşlarımız varsa çekinmeden eklesinler...özellikle izmirde (9 eylülde olanlarda olabilir) hadi bakalım delikanlılar görelim neymiş öle herşeye atlamak bekliyoruz sizin acıdığınız DTMK lılar olarak....
Kullanıcı avatarı
Semra Fayez

'Doğu' da 'batı'da 'AŞK'ındır!

Mesaj gönderen Semra Fayez »

Başkentimiz Ankara'da hala bir 'Türk Müziği 'Konservatuarı yoktur. Türk müziğinin gelişimini düşünen biz müzik eğitimcileri bundan hiç rahatsızlık duymuyoruz nedense! Kendi müziğini bilmeyen bir toplum nasıl 'kendi'ni GERÇEKleştirebilir? Başkentimizde hem batı müziği hem Türk müziği konservatuarı olmalıdır. Kendinini bilmeyen başkasını da bilemez. Hem zaten 'Doğu'da 'Batı' da 'Aşk'ın değilmi? Bu nedenle lüzümsuz tartışmaların sona erdirilip 'Kendi Müziğimizi Gerçekleştirebilmek' için BİRLİK te 'OL'abilmemizi diliyorum..

Saygı sevgimle....
FAYEZ
kavalcan

Mesaj gönderen kavalcan »

Sayın Fayez duygularınızı paylaşıyorum ama artık çok geç..Cumhuriyetin sanat/müzik politikasında yaptığı en önemli hata konservaturları Türk-Batı diye ayırmasıydı. Yanlıştan yeni yeni dönmek üzereyiz.Bir konservatuar ve/veya müzik akademisi açarsın ve bunun içine geleneksel,klasik türk müziğinden klasik batı müziğine kadar geniş bir yelpazade sanat dalları oluşturursun.Böylece Türk müziği icra eden dünyadan;Batı müzik icra eden kendinden haberdar olur. Ama günümüzde durum sizlerin de bildiği gibi böyle değil!!Sonuç olarak Ankara'ya açılacak bir Türk Müziği Konservatuarı'nın şimdiki Hacettepe'den bir farkı olmaz, yazık olur!!
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Saygı ve terbiye sınırlarını aşanlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Bu tartışmanın kimseye yararı yoktur. Başlık kilitlenmiştir. Bu konuda açılan yeni başlıklar silinecektir.
Kilitli