Elektronik Müzik Nasıl Yapılır

Cubase programı ile ilgili konular...
cevit

Elektronik Müzik Nasıl Yapılır

Mesaj gönderen cevit »

Kendi hazırladığım bir dökümandır. Giriş seviyesinde bilgisayarla müzik için neler gerekir, nelerin bilinmesi gerekir gibi bilgiler var. Umarım işinize yarar.

http://www.4shared.com/file/21755982/7e ... PILIR.html
hiçbir iyilik cezasız kalmaz
Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin »

Bir hatırlatma ve öneri: Dosyalarınızı eğer buraya yüklerseniz bir süre sonra kırık link sorunu yaşamayız. Bu nedenle 4shared.com yerine buraya yüklemenizi öneririm.

İyi çalışmalar.
cevit

Mesaj gönderen cevit »

4shared şimdilik bana güvenilir görünüyor hocam, hatırlatma için teşekkürler. Bundan sonraki paylaşımlarımı o şekilde yaparım. Bunlar zaten hazırdı :)
Amras Numenesse

Re: Elektronik Müzik Nasıl Yapılır

Mesaj gönderen Amras Numenesse »

Öncelikle yazınız için teşekkürler. Benim bir kayıt problemim var yeni bir bilgisayar aldım ses kartı Creative Sound Blaster 5.1 , harddiskim de 280 gb ve RAM 2GB fakat midi klavyem yada mixer im yok ama sandığım kadarıyla bu sistemlede en azından temiz sesli bir kayıt yapılabilir. Benim sorunum sürekli altta olan cızırtı sesi sanki topraklama yokmuşta elektrik sesi geliyomuş gibi ve bir türlü neden olduğunu anlamadım. Eğer yardım ederseniz sevinirim
cevit

Mesaj gönderen cevit »

Amras Numenesse yazdı:Öncelikle yazınız için teşekkürler. Benim bir kayıt problemim var yeni bir bilgisayar aldım ses kartı Creative Sound Blaster 5.1 , harddiskim de 280 gb ve RAM 2GB fakat midi klavyem yada mixer im yok ama sandığım kadarıyla bu sistemlede en azından temiz sesli bir kayıt yapılabilir. Benim sorunum sürekli altta olan cızırtı sesi sanki topraklama yokmuşta elektrik sesi geliyomuş gibi ve bir türlü neden olduğunu anlamadım. Eğer yardım ederseniz sevinirim
Topraklama genelde birçok evde yok zaten. Bence sizin bahsettiğiniz yükseklikte bir cızırtıya sebebiyet vermez. Ancak çalışma ortamınızda yine de ışıklandırma ile ses sisteminin elektriğini aynı prizden almayn derim. Mesela eskiden pek moda olan 500 Watt halojen lambaların kimi zaman orta düzeyde cızırtılara sebebiyet verdiğine tanık oldum.

Bilgisayarınız yeterli görünüyor ancak ses kartınızdan ya da kablolarınızdan kaynaklanan bir problemle karşı karşıyasınız sanırım. Sound Blaster kartları -özellikle eskiler- oyunculara yöneliktir. MIDI keyboard yok diyorsunuz fakat yine de yazmadan geçmeyeyim, cızırtıyı VST'lerden duyuyorsanız, sorun kesinlikle kartınızdandır diyebilirim çünkü eski SB kartlarda ASIO driver bulunmuyordu. ASIO, VST'ler için gereklidir.

Temiz kayıt için profesyonel ses kartlarına yönelmenizi öneririm. M-Audio markalı olanlar genelde giriş ve orta seviyede eterli görünürler ve bilgi için http://www.compel.com.tr adresine bakabilirsiniz. Alternatifler ESI, EMU, MOTU olabilir.
Amras Numenesse

Ya benim sorunum vst lerle ilgili değil sorun şu ki ben Ses denetimin den Mikrofonu açtığım andan itibaren mikrofon ses seviyesinin düzeyiyle birlikte birde cızırtı var mikrofon sesini arttırırsam daha da artıyo.
Amras Numenesse

Cubase için kullanım klavuzu olarak hazırlanmış olan pdf dosyasının içinde Device kısmında ki ayarların müim olduğunu okudum ve kendim cubase i açınca baktım ve bende sadece Asıo multimedia ve Asıo ...dublex gibi birşey var ama ses kartım creative sb pro 5 bunun anlamı cubase in ses kartımı görmediğimi oluyo acaba. Sorun belkide bundan dolayıdır ?
Kullanıcı avatarı
bisgen
İletişim:

Mesaj gönderen bisgen »

cevit yazdı:Kendi hazırladığım bir dökümandır. Giriş seviyesinde bilgisayarla müzik için neler gerekir, nelerin bilinmesi gerekir gibi bilgiler var. Umarım işinize yarar.

http://www.4shared.com/file/21755982/7e ... PILIR.html
sevgili bcevit, öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim
ancak verdiğiniz link şifre istiyor ve ben şifreyi bulamadım.
şimdiden teşekkürler

Resim
" OkuL için değiL hayat için öğreniyorum / öğretiyorum !"

http://bisgen.blogspot.com
cevit

Mesaj gönderen cevit »

Dosya için şifre : burakcevit
Kullanıcı avatarı
bisgen
İletişim:

Mesaj gönderen bisgen »

datayı indirdim ve çok da beğendim içeriğini
teşekkür ederim.
" OkuL için değiL hayat için öğreniyorum / öğretiyorum !"

http://bisgen.blogspot.com
Bumerang

Mesaj gönderen Bumerang »

Çok değerli bir paylaşım ve ne kadar teşekkür edilse azdır.. Elinize emeğinize sağlık..
İçimde kurulmayı bekleyen cümleler göz kapaklarımın bekçisi..
mervesita

Mesaj gönderen mervesita »

merhaba, şifre suan calısmıyor yani burakcevit degil . hala yararlanma sansım var mı sifre nedir.tesekkurler
suats

Mesaj gönderen suats »

sayın hocam emeğinize sağlık ancak verdiğiniz link girmek mümkün olmuyor başka bir biçimde başka bir link söz konusu olabilir mi teiekkürler