Çanakkale-ÇOMU Özel Yetenek Sınavları

Sınav duyurularına ve sınavlarla ilgili her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
burju

Çanakkale-ÇOMU Özel Yetenek Sınavları

Mesaj gönderen burju » 26 Haz Sal, 1:31

ÖZEL YETENEK SINAVLARI

Resim İş Eğitimi : 20 (*)
Müzik Eğitimi : 30 (*)
Beden Eğitimi ve Spor : 40 (20 kız + 20 erkek) (*)

( * ) 2007 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayınlandığında geçerli olacaktır.

2007 - 2008 Akademik Yılında Fakültemizin bazı Bölümlerine Ön Kayıt - Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alınacaktır. Konu ile ilgili program (açıklamalar/koşullar) aşağıya çıkarılmıştır.

AÇIKLAMALAR / KOŞULLAR

ORTAK HÜKÜMLER:

1. ÖN KAYITLA İLGİLİ BİLGİLER :
BAŞVURULAR

- Şahsen Başvuru :
Kayıtlar, Eğitim Fakültesi Anafartalar Yerleşkesi’nde “Ön Kayıt ve Özel Yetenek Sınavı Bürosu”nda 27 Ağustos – 07 Eylül 2007 tarihleri arasında (mesai günlerinde) 09.00 – 12.00 ve 13.30 – 17.00 saatleri arasında yapılacaktır.

- İnternetten Başvuru :
Özellikle şehir dışından başvuracak adayların kurumumuza geliş- gidişlerindeki sıkıntıyı giderebilmek için isteyen adaylar http://www.comu.edu.tr adresinden duyurular linkinden ön kayıt başvuru formunu eksiksiz doldurarak başvuru yapabileceklerdir. Başvurularının kesinleşebilmesi için istenen evrakların eksiksiz olarak kargo/iadeli taahhütlü posta yoluyla veya elden “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Anafartalar Kampüsü Eğitim Fakültesi ÇANAKKALE” adresindeki Özel Yetenek Sınavı Ön Kayıt Bürosuna 07 Eylül 2007 tarihi mesai bitimine kadar ulaştırılması gerekmektedir. Bu tarihe kadar belgeleri Dekanlığımıza ulaşmayan adayların (postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır) başvuruları kabul edilmeyecek ve adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır.

b) Başvuru Evrakları :

* Özel Yetenek Sınavı Başvuru Formu, (Şahsen Başvuru sırasında veya İnternet üzerinden temin edilebilir.)
* 2007 ÖSS Sınav Sonuç Belgesinin Resmi onaylı sureti,
* Resmi onaylı Nüfus Cüzdan sureti,
* Lise Diploması yada Mezuniyet Belgesinin Resmi onaylı fotokopisi,
* 3 (üç) adet vesikalık fotoğraf, (kıyafet yönetmeliğine uygun, cepheden çekilmiş, güneş gözlüksüz, son bir yıl içinde çekilmiş olmalıdır.)
* 150 YTL Başvuru ücretinin banka dekontu,
(Banka Hesap Numarası: Ziraat Bankası Çanakkale Kordon Şubesi - 45649587-5001)
* Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programı için sporcu özgeçmişi katkısından yararlanmak isteyen adaylar, durumlarını Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) veya ilgili federasyonların yetkili makamlarınca onaylatıp belgelendirmek zorundadır.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programının Özel Yetenek Sınavları için ön kayıt yaptıracak adayların “Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Özel Yetenek Sınavına Katılmasında ve Öğrenim Görmesinde Sağlık Açısından Bir Sakınca Yoktur” ifadeli Sağlık Raporu sunmaları zorunludur.

Başvuru evrakları tam olmayan veya yanlış beyanda bulunan adayların ön kayıt işlemi kesinlikle yapılmayacaktır. Sorumluluk tamamen adaylara aittir.

c) Aranan Koşullar :
Liseler, Meslek Liseleri, Öğretmen Liseleri ve Güzel Sanatlar Liselerinin, Müzik, Sanat (Müzik), Resim, Sanat, Sanat (Resim) ve Spor-Beden Alan/Kol/Bölümlerinden mezun olan adaylardan, aynı alanlardaki eğitim programlarına başvuracakların 2007 – ÖSS’de ÖSS-SÖZ – 1, ÖSS-SAY – 1 ve ÖSS-EA – 1 puan türlerinden birinde en az 160.000 veya daha fazla ÖSS puanı almış olması.

Yukarıda sözü edilen Alan/Kol/Bölümler dışındaki bir Alan/Kol/Bölümden başvuracak adayların 2007-ÖSS puan türlerinden en az birinden 185.000 veya daha fazla ÖSS puanı almaları zorunludur.

Özel eğitime muhtaç adaylar, birimimizde özel eğitim için program bulunmadığından sınava müracaat edemezler.

2. ÖZEL YETENEK SINAVI TARİHİ VE YERİ:

Resim İş Eğitimi (11 – 12 Eylül 2007)
Müzik Eğitimi (11 – 14 Eylül 2007)
Beden Eğitimi ve Spor (11 – 13 Eylül 2007)

Ön kayıt ve Özel Yetenek Sınavı Bürosundan alınan “Özel Yetenek Sınavı Giriş Belgesi” ile saat 08.30’da başlayarak, Eğitim Fakültesi Dekanlığı’nca belirtilen mekanlarda yapılacaktır.

3. KESİN KAYIT TARİHİ VE YERİ (17-18 Eylül 2007)

Asil listeden kazanan öğrencilerin Kesin Kayıtları, 17-18 Eylül 2007 tarihlerinde Fakültemiz Dekanlığı’nca yapılacaktır. Kontenjan açığı olduğu takdirde, Özel Yetenek Sınavına giren adayların 19-20 Eylül 2007 tarihlerinde şahsen dilekçe ile başvurularına göre en yüksek puandan aşağıya doğru sıralama yapılarak kontenjan açığı kadar öğrencinin kesin kayıtları 21 Eylül 2007 tarihinde yapılacaktır. 22 Eylül 2007 tarihinden sonra, kontenjan açığı olsa bile kayıt yapılmayacaktır.

İrtibat Telefonları : 0 (286) 217 13 03 – 217 19 93 – 217 47 63 – 213 55 63
Fax : 0 (286) 212 07 51
İnternet : http://www.comu.edu.tr/
"Bütün mesele iyi ve büyük görünmek değil, Gerçekten iyi ve büyük olmaktır."

bodylisten

çomu

Mesaj gönderen bodylisten » 19 Tem Prş, 22:35

sınavın içeriği hakkında bilginiz varsa acaba sınavda dramatizasyon varmıdır?? ne kadar doğrudur böyle bi bilgi..
causam aequat effectum...

Kullanıcı avatarı
burju

Mesaj gönderen burju » 20 Tem Cum, 0:39

üzgünüm girmediğim için yorum yapmam yanlış olur arkadasım..
bilgisi olanlardan yorum bekliyoruz arkadaslarr.... :?:

bodylisten

Mesaj gönderen bodylisten » 20 Tem Cum, 2:22

ilgin için teşekkür ederim...

Kullanıcı avatarı
fatihermete

Mesaj gönderen fatihermete » 20 Tem Cum, 11:09

Ben geçen sene sınava girdim, kısaca anlatmaya çalışacağım.

1. Aşama.

Birinci aşamada 3 tane sınava giriyoruz arkadaşlar. İlk önce yazılı bir algılama sınavı. Bu sınav topluca yapılıyor ve bize verilen kağıttaki yazılar önceden kaydedilmiş bir cd'den okunuyor. sorular şunun gibi ;4 adet arka arkaya ses basılıyor ve ''kaçıncı ses en incedir ?'' gibi sorular soruluyor oradaki a,b,c,d şıklarından birini işaretliyoruz. Bu arada bu sınavdan 50 almak sınava devam etmenin koşulu ama çok zor değil, geçen sene hemen herkes geçmişti.

Birinci aşamanın 2. sınavı 'Kulak Sınavı' bu sınav bilindiği üzere 2-3-4 ses, 2 adet ezgi, 2 adet ritim kalıbından oluşuyor.

Birinci aşamanın 3. sınavı ''Konuşma'' olarak geçiyor bir mülakat gibi, burda kendimizi hocalara tanıtıyoruz, bize sorular soruyorlar.

İkinci aşama'ya kalmanın koşulu bu 3 sınavın ortalamasının en az 60 olması. her sınav 100 üzerinden hesaplanıyor.

2. Aşama

İkinci aşamada'da 3 tane sınava giriyoruz. İlk sınav dikte, 2 adet dikte sorulmuştu. Birincisi Do majör. İkincisi La minördü. 4'er ölçülültü sanırım, ilk dikte 2/4 ikincisi 3/4'lük tü yanlış hatırlamıyorsam.

İkinci olarak solfej sınavına giriyoruz. Burda da 2 parça veriliyor bize, biri do majör , diğeri la minör olmak üzere, daha sonrada hazırladığımız şan parçasını seslendiriyoruz.

Son olarakta, enstruman icraası, burda hızrladığımız parçayı çalıyoruz ve bize verilen bir parçayı deşifre ediyoruz.

Dramatize etme olayı önceki sınavlarda varmış ama geçen sene yoktu, sanırım kaldırıldı bu sene ne olur bilmiyorum. Sınava girecek arkadaşlarıma başarılar..

Kullanıcı avatarı
nuurrr

Mesaj gönderen nuurrr » 20 Tem Cum, 13:28

:?: :?: :?: :?: :?: :?:
En son nuurrr tarafından 05 Ağu Pzr, 20:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
sefa

sanat tarıhı

Mesaj gönderen sefa » 20 Tem Cum, 16:19

nasıl sanat tarıhı arkadaslar bıraz acabılırmıyız acaba ne tur sorular mavcut olabılır acabılırmısınız tessekkur edrım sımdıden sınavı acıklayan arkadasıma da cok tessekkur edrım bızı aydınlattıgı ıcın herkeze basarılar dıleklerımle

bodylisten

Mesaj gönderen bodylisten » 21 Tem Cmt, 0:06

yardımcı olan herkese teşekkürler

Kullanıcı avatarı
nuurrr

Mesaj gönderen nuurrr » 21 Tem Cmt, 13:47

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
En son nuurrr tarafından 05 Ağu Pzr, 20:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
fatihermete

Mesaj gönderen fatihermete » 21 Tem Cmt, 20:26

Bugün Çanakkale'de oturan bir arkadaşım sınavda AGSL mezunları için sınavda piyano çalmalarının koşul olduğunu söyledi. Ben kitapçığı okumadım ama yinede AGSL mezunu arkadaşların hazırlıklı olmalarını öneririm.

Kullanıcı avatarı
burju

Mesaj gönderen burju » 21 Tem Cmt, 21:48

bu agsl mezunlarına piyano çaldırma zorunluluğu fikri gazi üni.den çıktı ve tum okullarda olmasını tavsiye edeceklerini söylemişlerdi..
gecen yıl gazi üni.de de uygulanmıştı..
giderek zorlaşıyor elinizi çabuk tutun........

Kullanıcı avatarı
badcat44

Mesaj gönderen badcat44 » 21 Tem Cmt, 22:46

agsl mezunlarına piyano zorunluluğu vanda bile vardı geçen sene. korkulacak bir şey değil. çok basit bir parça yeterli. mühim olan ana çalgı.
iyilik yap denize at demişler balık bilmezse Halik bilir....

Kullanıcı avatarı
extory_55

Mesaj gönderen extory_55 » 05 Eyl Çrş, 16:04

arkadaşlar en son kaç kişi müracaat etti
MÜZİK BİR DERYA ... BENDE RECEP

Kullanıcı avatarı
gulenyus

Mesaj gönderen gulenyus » 07 Eyl Cum, 22:36

ben 219 la bgün kayıt yaptırdım... :roll: :shock:

Kilitli