Tokat-Gaziosmanpaşa Ünv.Eğt.Fak. Özel Yetenek Sınavı

Sınav duyurularına ve sınavlarla ilgili her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
nilay

Tokat-Gaziosmanpaşa Ünv.Eğt.Fak. Özel Yetenek Sınavı

Mesaj gönderen nilay » 25 Tem Çrş, 18:31

T.C.

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ

EĞİTİM FAKÜLTESİ

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği ve Resim-İş Öğretmenliği Programlarına 2007–2008 Eğitim-Öğretim yılı için Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alınacaktır.

ÖZEL YETENEK SINAVLARININ BAŞVURU KOŞULLARI

1. Müzik Öğretmenliği ve Resim-İş Öğretmenliği Programlarına başvurabilmek için adayların 2007-ÖSS’ye girmiş olmaları zorunludur.

2. a) Müzik Öğretmenliği Programı için: Liseler, Meslek Liseleri, Öğretmen Liseleri ve Güzel Sanatlar Liselerinin Müzik, Sanat (Müzik) alan/kol/bölümlerinden mezun olan adayların 2007-ÖSS-SAY-1, ÖSS-SÖZ-1, ÖSS-EA-1, ÖSS-DİL puan türlerinin en az birinden en az 160 puan almış olmaları,

b) Resim-İş Öğretmenliği Programı için: Liseler, Meslek Liseleri, Öğretmen Liseleri ve Güzel Sanatlar Liselerinin Resim, Sanat (Resim), El Sanatları, Grafik, Grafik Tasarım, Nakış, Seramik alan/kol/bölümlerinden mezun olan adayların 2007-ÖSS-SAY-1, ÖSS-SÖZ-1, ÖSS-EA-1, ÖSS-DİL puan türlerinin en az birinden en az 160 puan almış olmaları,

c) (a) ve (b) Maddelerinde sözü edilenlerin dışındaki bir alan/kol/bölümden mezun olan adayların baş vurabilmeleri için: 2007-ÖSS-SAY-1, ÖSS-SÖZ-1, ÖSS-EA-1, ÖSS-DİL puan türlerinin en az birinden en az 185 puan almış olmaları gerekmektedir.

KONTENJAN

1. Müzik Öğretmenliği Programına yirmi beş (25) öğrenci alınacaktır.

2. Resim-İş Öğretmenliği Programına yirmi beş (25) öğrenci alınacaktır.

ÖN KAYIT İÇİN İSTENEN BELGELER

1. Başvuru Form Dilekçesi (Ön kayıt esnasında verilecektir),

2. 2007-ÖSS Sonuç Belgesinin aslı ve fotokopisi*,

3. Lise diplomasının veya mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi *,

4. Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi*,

5. 4 adet vesikalık fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş, kılık kıyafet yönetmeliğine ve adayın sınavdaki görünümüne uygun olacaktır.)

6. Ön kayıt ve diğer sınav giderleri için Gaziosmanpaşa Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü’nün T.C. Ziraat Bankası Tokat Şubesinde açılan 35215644–5010 no’lu hesabına 150 YTL yatırıldığını gösteren banka dekontu.

BAŞVURU TARİHİ VE YERİ

Başvurular 30 Temmuz–10 Ağustos 2007 tarihleri arasında, mesai saatlerinde (Cumartesi-Pazar günleri haricinde) Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yapılacaktır.

SINAV TARİHİ VE YERİ

Resim-İş Öğretmenliği Programı Özel Yetenek Sınavı, Eğitim Fakültesinde 15–16 Ağustos 2007 tarihinde yapılacaktır.

Müzik Öğretmenliği Programı Özel Yetenek Sınavı, Eğitim Fakültesinde, 20–24 Ağustos 2007 tarihinde yapılacaktır.

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

1. İlan edilen gün ve saatlerde mazereti nedeniyle de olsa sınava girmeyen adaylar sınav hakkını kaybederler.

2. Belgeleri tamam olması koşulu ile ön kayıt işlemleri adayın kendisi ya da bir yakını tarafından yaptırılabilir.

3. Posta ile yapılan başvurular dikkate alınmaz.

Bilgi İçin:

Gaziosmanpaşa Üniversitesi

Eğitim Fakültesi Dekanlığı Tel : 0356 252 15 36

Taşlıçiftlik Yerleşkesi –Tokat Faks : 0356 252 15 46

Web adresi: http://www.gop.edu.tr

--------------------------------------------------------------------------------

* Aslı ile birlikte getirilen belgelerin fotokopileri Fakültemizce onaylanacaktır.

Kullanıcı avatarı
violin melike

Mesaj gönderen violin melike » 25 Tem Çrş, 23:28

SINAVDA NELERDEN SORUMLU OLACAGIZ BUNUNLA İLGİLİ BİR AÇIKLAMA VAR MI
GECENİN EN KARANLIK OLDUGU AN SABAHIN EN ÇOK YAKLAŞTIGI ZAMANDIR...

Kullanıcı avatarı
nilay

GOP Müzik öğretmenliği sınav sistemi...

Mesaj gönderen nilay » 26 Tem Prş, 12:46

arkadaşım geçen yıl ki sınav sistemini söylüyorum,bu sene değişebilir ama.1.aşamada;tek ses,çift ses,üç ses,iki tane ritim tekrarı,iki tane ezgi tekrarı.(1.aşamadan 50 puanı aldığın taktirde 2.aşamaya geçebiliyosun.)2.aşama;ilk önce topluca dikte sınavına alınıyosunuz.dikte sınavı bitince yine teker teker içeri alınıyosunuz.ve küçük bir sözlü mülakat yapılıyor.ve yine iki ses,üç ses ve dört ses soruluyor.bunları takiben ritim ve ezgi tekrarları isteniyor.daha sonra onların verdiği bir solfeji okumanız isteniyor.sonra istiklal marşını farklı tonlardan okutturuyorlar.ve hazırladığınız bir eseri seslendirmeniz isteniyor.daha sonra çalacağınız bir eseri sunduktan sonra sınav sona eriyor.sınav değerlendirmesinin 2.bölümünde öss puanının payı büyük oluyor.ama gerçekten değerlendirme bakımından en sağlam yer diye düşünüyorum tokat.sınava girecek arkadaşlara başarılar diliyorum.eğitim ve ders çalışma olanakları bakımından,gaziosmanpaşa üniversitesi müzik öğretmenliği bölümünü tavsiye ediyorum...

Kullanıcı avatarı
aozpek
İletişim:

Mesaj gönderen aozpek » 26 Tem Prş, 16:48

teşekkürler arkadaşım.
S.Ü. Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı G.T.S.M. Bölümü / KONYA

Kullanıcı avatarı
E.KAPUSUZ

Mesaj gönderen E.KAPUSUZ » 03 Ağu Cum, 19:40

Konyayla cakismasaydi iyi idi gercekten :cry:
ERDEM KAPUSUZ

Kullanıcı avatarı
violin melike

Mesaj gönderen violin melike » 10 Ağu Cum, 18:46

hem konya hem niğde daha aklıma gelmeyen bi sürü yer :cry:
GECENİN EN KARANLIK OLDUGU AN SABAHIN EN ÇOK YAKLAŞTIGI ZAMANDIR...

Kullanıcı avatarı
badcat44

Mesaj gönderen badcat44 » 10 Ağu Cum, 21:49

ilanı buraya bırakmakta biraz gecikmişsiniz :lol: sanırım bugün kayıtlar bitti. :shock:
iyilik yap denize at demişler balık bilmezse Halik bilir....

Kullanıcı avatarı
nilay

Mesaj gönderen nilay » 14 Ağu Sal, 12:15

Arkadaşım msjın gönderilme tarihine bakarsan geç gönderilmediğini anlarsın.Seni,siteyi daha dikkatli takip etmeye çağırıyorum.hoşçakal...

cihan157

Mesaj gönderen cihan157 » 16 Ağu Prş, 10:13

nilay teşekkür edriz canım ... cicoşş :D

Kullanıcı avatarı
nilay

Mesaj gönderen nilay » 17 Ağu Cum, 12:13

rica ederim cihancım,ne demek.her zaman :D

Kullanıcı avatarı
tender_my

Mesaj gönderen tender_my » 18 Ağu Cmt, 14:12

konuşmak için konuşuyor badcat nasıl bi yaratıksın sen

Kullanıcı avatarı