Edirne-Trakya Uni.Eğit. Fak. Ozel Yetenek Sınav Duyrusu

Sınav duyurularına ve sınavlarla ilgili her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Kilitli
ilkersezer

Edirne-Trakya Uni.Eğit. Fak. Ozel Yetenek Sınav Duyrusu

Mesaj gönderen ilkersezer » 29 Tem Pzr, 21:44

Eğitim Fakültesi

2007-2008 Akademik Yılında Fakültemizin Resim-İş Eğitimi Programı ve Müzik Eğitimi Programı Ön kayıt- Özel Yetenek Sınavlarına Katılmak İsteyen Öğrencilerin Başvuru Formunu Doldurduktan Sonra Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci İşlerinin trak.egit.og.is@gmail.com E-posta Adresine Göndermeleri Gerekmektedir. Sınavlarla İlgili Detaylı Bilgileri Aşağıda Bulabilirsiniz. (Linklere Sağ Tıklayıp Hedefi Farklı Kaydet Seçerek Başvuru Formunu İndirebilirsiniz...)

Başvuru Formu

ÖZEL YETENEK SINAVLARI

Resim-İş Eğitimi : 30

Müzik Eğitimi : 30

2007-2008 Akademik yılında Fakültemizin Resim-İş Eğitimi programı ve Müzik Eğitimi Programlarına Ön kayıt- Özel Yetenek Sınavları ile öğrenci alınacaktır. Konu ile ilgili program aşağıda çıkarılmıştır.

AÇIKLAMALAR/KOŞULLAR

ORTAK HÜKÜMLER

1.ÖN KAYITLA İLGİLİ BİLGİLER

a) BAŞVURULAR

-Şahsen Başvuru:

Kayıtlar, Eğitim Fakültesi İsmail Hakkı Tonguç Yerleşkesi Dekanlık binası öğrenci işleri bürosunda yapılacaktır.

Resim-İş Eğitimi Programı için: 27 Ağustos-3 Eylül 2007

Saat 09.00-17.00 saatleri arasında

Müzik Eğitimi Programı için: 27-31 Ağustos 2007

Saat 09.00-17.00 saatleri arasında

-İnternetten Başvuru:

Özellikle şehir dışından başvurarak adayların kurumumuza geliş ve gidişlerinde sıkıntıyı giderebilmek için isteyen adaylar http://egitimfak.trakya.edu.tr adresinden duyurular linkinden ön kayıt başvuru formunu eksiksiz doldurarak başvuru yapabileceklerdir. Başvuruların kesinleşebilmesi için istenen evrakların eksiksiz olarak kargo/iadeli taahhütlü posta yoluyla veya elden Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi İsmail Hakkı Tonguç Yerleşkesi Dekanlık binası öğrenci işleri bürosuna 27 Ağustos- 3 Eylül 2007 tarihi mesai saati bitimine kadar ulaştırması gerekmektedir.

Bu tarihe kadar belgeleri ulaşmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecek ve adaylar herhangi bir hak talebinde bulanamayacaklardır.

b) Başvuru Evrakları:

*Özel Yetenek Sınavı Başvuru Formu, (Şahsen Başvuru sırasında veya internet üzerinden temin edilebilir.)

*2007 ÖSS Sınav Sonuç Belgesinin Resmi Onaylı sureti,

*Resmi onaylı Nüfus Cüzdan sureti,

*Lise Diploması yada Mezuniyet Belgesinin Resmi onaylı fotokopisi,

*3 (üç) adet vesikalık fotoğraf (kıyafet yönetmeliğine uygun cepheden çekilmiş, güneş gözlüksüz, son bir yıl içinde çekilmiş olmalıdır.)

*100 YTL Başvuru ücretinin banka dekontu,

(Banka Hesap No: İş Bankası Merkez Şube: 632227)

*Başvuru evrakları tam olmayan veya yanlış beyanda bulunan adayların ön kayıt işlemi kesinlikle yapılmayacaktır. Sorumluluk tamamen adaylara aittir.

* Sınavda Kullanılacak Kağıt Boyları;

Eleme Sınavı İçin ; 50x70 cm

Seçme Sınavı İçin ; 35x50 cm

c) Resim-İş Eğitimi Programı ve Müzik Eğitimi Programı İçin Başvuran Adaylar:

Liseler, Meslek liseleri, Öğretmen Liseleri ve Güzel Sanatlar Liselerinin Resim, Sanat, sanat (Resim), Grafik alan/kol/bölümlerinden mezun olan adaylardan başvuracakların 2007 ÖSS’de puan türlerinden birinden 160.000 ve daha fazla ÖSS puanı alması gerekir.

Yukarıda sözü edilenler dışındaki alan/kol/bölümlerden başvuracak adaylar 2007 ÖSS puan türlerinden en az birinden 185.000 ve daha fazla ÖSS puanı almaları gerekir.

Müzik Eğitimi Programı için başvuran adaylar Liseler, Meslek Liseleri, Öğretmen Liseleri ve Güzel sanatlar Liselerinin Müzik bölümlerinden mezun adaylar 2007 ÖSS’den 160 veya daha fazla (ÖSS’de puan türlerinden birinden 160.000 ve daha fazla ÖSS puanı alması) puan alması gerekir.

Yukarıda sözü edilenler dışındaki alan/kol/bölümlerden başvuracak adaylar 2007 ÖSS puan türlerinden en az birinden 185.000 ve daha fazla ÖSS puanı almaları gerekir.

2.ÖZEL YETENEK SINAVI TARİHİ VE YERİ

Resim-İş Eğitimi:

Eleme Sınavı : 06 Eylül 2007 (Canlı modelden desen çalışması) Saat 09:00 - 13:00

Seçme Sınavı : 07 Eylül 2007 İki aşamalı olarak yapılacaktır. (Tek not verilecek) Saat 09:00 - 13:00

I.aşama : İmgesel Çalışma yaptırılacak %70

Saat :09.00 - 13.00

II.aşama: Mülakat (Kendilerini ifade etmeleri istenecek) %30

Saat : 13.00 - 17.00

Sınav Yeri: Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü İsmail Hakkı Tonguç Yerleşkesi 2. Eğitim Binası,

Ayşekadın - Edirne

Müzik Eğitimi:

Eleme Sınavı : 03-04 Eylül 2007

Saat : 09.30-17.00

Seçme Sınavı : 05-06-07 Eylül 2007

Saat : 09.30-17.00

Sınav Yeri: Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Güllapoğlu Yerleşkesi 22030 Edirne

Ön Kayıt ve Özel Yetenek Sınavı bürosundan alınan “Özel Yetenek Sınavı Giriş Belgesi” ile saat 09.00’da başlayarak Eğitim Fakültesi Dekanlığı’nın belirleyeceği mekanlarda sınavlar gerçekleştirilecektir.

3.KESİN KAYIT TARİHİ VE YERİ

Asil listeden kazanan öğrencilerin kesin kayıtları Dekanlık tarafından belirtilecek tarihlerde Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci İşleri’ne yapılacaktır. Kontenjan açığı olduğu takdirde Özel Yetenek Sınavına giren adayların dilekçe ve başvurularına göre en yüksek puandan aşağıya doğru sıralama yapılarak kontenjan açığı kadar öğrencinin kesin kayıtları belirlenecek tarihlerde yapılacaktır. Verilen tarihten sonra kontenjan açığı olsa bile kayıt yapılmayacaktır.

İrtibat Telefonları:2120808-1108

Faks:2146279

İnternet: http://egitimfak.trakya.edu.tr

Kullanıcı avatarı
kadir40

Mesaj gönderen kadir40 » 14 Ağu Sal, 16:55

sinav sistemi nasil acaba?
hepimiz kandırılmıs bırer yalancıyız;hepimiz sahte birer gercegiz ve gercekligimiz gecerliligimiz kadar...

ilkersezer

sınavla ilgili

Mesaj gönderen ilkersezer » 15 Ağu Çrş, 21:16

iyigunler arkadasım, soyledigin sey su an belli olmayan bi konu cunku trakya uni. bu sınavı ilk kez buyıl yapıcal yani ilk defa ogrenci alıcak.Oyuzden soruna yanıt veremiycem tahminimce ilkkez ogrenci alıcagı için sınav nispeten digerlerine gore daha kolay olucaktır diye dusunuyorum ancak yinede yavana atmamakta fayda vardır.Basarılar dilerim Hoscakal:)

Kullanıcı avatarı
kadir40

Mesaj gönderen kadir40 » 15 Ağu Çrş, 22:10

tskler...
hepimiz kandırılmıs bırer yalancıyız;hepimiz sahte birer gercegiz ve gercekligimiz gecerliligimiz kadar...

avangard

Mesaj gönderen avangard » 28 Ağu Sal, 9:10

okudum ben internetten sınav sistemini...
ilk aşamayı üç bölüme ayırmışlar..
birinci kısım yazılı sınav...
ikinci kısım performans sınavı...(iki ses üç ses dört ses ezgi tartım..)
üçüncü kısımda istiklal marşı'nın farklı tonlarda söylenmesi,ses özelliklerini saptamak için verilen egzersizlerin tekrarı özgeçmiş hakkında konuşma ve verilen metnin okutulması(diksiyona bakmak için..)
TNTTNT

avangard

Mesaj gönderen avangard » 29 Ağu Çrş, 12:19

ikinci aşama da dört bölümden oluşuo...
dikte
solfej
çalgı+deşifre
şan
TNTTNT

Kilitli