Gaziantep Ünv. TMDK. Özel Yetenek Sınavı

Sınav duyurularına ve sınavlarla ilgili her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
by_cellist

Gaziantep Ünv. TMDK. Özel Yetenek Sınavı

Mesaj gönderen by_cellist » 01 Ağu Çrş, 12:08

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN
Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarına 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılı için, ön kayıt yetenek sınavı ile öğrenci alınacaktır.
Türk Musikisi Devlet Konservatuvarında öğrenim süresi hazırlık sınıfı hariç dört yıldır.
BÖLÜMLER VE KONTENJANLAR
Temel Bilimler Bölümü
Türk Sanat Müziği Anasanat Dalı 12
Türk Halk Müziği Anasanat Dalı 12
Ses Eğitimi Bölümü
Türk Sanat Müziği Anasanat Dalı 12
Türk Halk Müziği Anasanat Dalı 12
Türk Halk Oyunları Bölümü 24
• Ön kayıt için adayların T.C. vatandaşı olmaları, 2007-2008 Eğitim-öğretim yılında Konservatuvarımız özel yetenek sınavına başvuracak öğrenci adayların 2007 yılı ÖSS sınavına girmiş olmaları (sayısal-sözel ve eşit ağırlıklı puan türünün herhangi birinden) en az 160, puan almış olmaları gerekmektedir.
• Sınava herhangi bir Yükseköğretim Kurumuna kayıtlı bulunan ya da herhangi bir Yükseköğretim programını kazanmış adaylar veya diğer Üniversitelerin yaptığı özel yetenek sınavlarına katılan adaylarda başvurabilirler
• Konservatuvarımız bölümlerine ön kayıt yaptıracak öğrenci adaylarının, eğitim öğretimi olumsuz yönde etkiliyecek fiziksel bir engeli olmamalıdır.
• Adaylar en fazla iki bölüme ön kayıt yaptırabilirler.
• Posta ile ön kayıt yapılmaz.
• Ön kayıt başvuruları 13 Ağustos 2007 Pazartesi günü saat 08.30’da başlayacak ve 31 Ağustos 2007 Cuma günü saat 17.30’da sona erecektir. Adayların ön kayıt için aşağıdaki belgelerle birlikte Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müdürlüğüne belirtilen saatler içerisinde şahsen başvurmaları gerekmektedir
ÖNKAYIT İÇİN İSTENİLEN BELGELER
1. ÖSS Puan Kartı aslı ve bir adet fotokopisi
2. Nüfus Cüzdan Sureti
3. 2 adet Fotoğraf
4. Diploma Fotokopisi
5. Türk Halk Oyunları Bölümüne başvuracak öğrenci adaylarından herhangi bir sağlık kuruluşundan “Halk Oyunları oynamasında sağlık yönünden bir sakınca bulunmamaktadır” ibaresinin bulunduğu Sağlık Kurulu Raporu
6. Ön kayıt ücreti yatırıldığına dair banka ödendi belgesi
ÖN KAYIT ÜCRETLERİ
Bir Bölüm Seçenlerden Kayıt Ücreti : 60,00.- YTL
İki Bölüm Seçenlerden Kayıt Ücreti : 80,00.- YTL
Sınav Evrakı Ücreti : 10,00- YTL
( Sınav Evrakı ve Kayıt Ücreti Gaziantep Üniversitesi Döner Sermaye Saymanlık Müdürlüğünün “T.C. Ziraat Bankası Gaziantep Şubesindeki 39421455-5001- TRY” Banka hesabına yatırılacaktır.)
NOT: İki bölüm tercih eden adayların istenilen belgelerden 2’şer suret hazırlaması gerekmektedir.
YETENEK SINAVLARI
Birinci Basamak (Ön Eleme) Sınavı : 3-4-5 Eylül 2007
İkinci Basamak (Kesin Kabul) Sınavı : 6-7-8 Eylül 2007
Tarihlerinde Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müdürlüğünde yapılacaktır. Her iki sınavın başlama saati sabah saat 09.00’dır.
KAYIT TARİHLERİ
Sınavlar sonucu başarılı olan adayların kesin kayıtları 12-13 Eylül 2007 tarihlerinde mesai saatleri içerisinde Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında yapılacaktır.
Kesin Kayıt yaptırmayanlardan açık kalan kontenjanlara, sınavlar sonucu yedekte kazananların kesin kaydı 14 Eylül 2007 mesai bitimine kadar yapılacaktır.
Kesin kayıt için adaylardan ÖSYM kılavuzunda belirtilen belgeler istenir.
İLETİŞİM ADRESLERİ
e-mail : tmdk@gantep.edu.tr
Tlf : 3601026 - 3601200- 1635

emrah08

Mesaj gönderen emrah08 » 17 Ağu Cum, 0:50

arkadaşlar yaa hiç kimse girmicekmi bu gaziantepin sınavlarına?? kime sorsam cvp yok kimse yardımcı olmuyo.. sınav içeriği hakkında falan..
selamm

Kilitli