Kars-Kafkas Ü. Devlet Konservatuvarı Özel Yetenek Sınavı

Sınav duyurularına ve sınavlarla ilgili her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
by_cellist

Kars-Kafkas Ü. Devlet Konservatuvarı Özel Yetenek Sınavı

Mesaj gönderen by_cellist » 01 Ağu Çrş, 12:19

T.C
KAFKAS ÜNİVERSİTESİ
Devlet Konservatuarı
MÜZİK BÖLÜMÜ
1. PİYANO ANASANAT DALI
PİYANO SANAT DALı
- GİTAR SANAT DALI
2. YAYLI ÇALGILAR ANASANAT DALI
- KEMAN SANAT DALI
3. ÜFLEMELİ VE VURMALI ÇALGILAR ANASANAT DALI
- FLÜT SANAT DALI

2007-2008 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK SINAV KLAVUZU
KAFKAS ÜNİVERSİTESİ
Devlet Konservatuarı 2007-2008 Eğitim-Öğretim Yılı

ÖN KAYIT KURALLARI
Kafkas Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümüne 2007-2008 Eğitim-öğretim yılında Lisans düzeyinde;

1- Piyano Ana Sanat Dalı (Piyano - 7, Gitar-3 öğrenci olmak üzere toplam 10 öğrenci)
2- Yaylı Çalgılar Ana Sanat Dalı (Keman - 5 öğrenci)
3- Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Ana Sanat Dalı (Flüt - 5 öğrenci)
Sanat Dallarına özel yetenek sınavıyla toplam 20 öğrenci alınacaktır.
4- 2007 yılı ÖSS sınavında ÖSS-SÖZ-1, ÖSS-SAY-1, ÖSS-EA-1 veya ÖSS-DİL puan türlerinin herhangi birinden, güzel sanatlar liselerinin müzik bölümünden mezun olanlardan en az 160 puan, normal liselerden mezun olanlardan 185 puan almış olanlar ön kayıt yaptırabilirler (Konservatuarların lise devresi mezunlarında bu şart aranmaz)
5- Ön kayıt için gerekli belgeler;
a) Form Dilekçe (Konservatuardan temin edilecektir),
b) 4,5x6 cm ebadında son altı ay içinde (önden, baş ve boyun açık, sakalsız, renkli gözlük takılmamış şekilde) çekilmiş adayın kolaylıkla tanınacağı 2 adet fotoğraf,
c) ÖSS sonuç belgesinin onaylı fotokopisi (Devlet Konservatuarı Lise Devresi mezunları hariç),
d) Resimli ve onaylı nüfus cüzdan fotokopisi veya aslıyla birlikte okunaklı bir fotokopisi,
e) Adayın ön kayıt ücretini ödediğine dair banka dekontu,
f) Mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı fotokopisi,
g) Yarım kapak karton dosya

Ön kayıt ücreti 150 YTL’dir. Bu ücretin Kafkas Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün T.C. Ziraat Bankası Kars şubesi nezdindeki 26146825-5001 nolu hesabına yatırılması gerekmektedir.

6- Ön kayıt için adayın şahsen veya yasal olarak vekalet verdiği birisi tarafından müracaat etmesi gerekmektedir.
7- Kayıt ve Sınav Tarihleri:

ÖN KAYIT : 10-14 Eylül 2007
ÖN ELEME SINAVI : 17 Eylül 2007 Saat: 10:00
UYGULAMA SINAVI : 18-19 Eylül 2007 Saat: 09:00

8- Ön kayıtlar Kafkas Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürlüğü Öğrenci İşleri Bürosunda yapılacaktır.

Kilitli