İzmir-Ege Ünv. TMDK. Özel Yetenek Sınavı

Sınav duyurularına ve sınavlarla ilgili her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
by_cellist

İzmir-Ege Ünv. TMDK. Özel Yetenek Sınavı

Mesaj gönderen by_cellist » 01 Ağu Çrş, 16:16

ÖN KAYIT KOŞULLARI

Özel yetenek sınavı ile öğrenci alan Ege Üniversitesi Devlet Türk Mûsikîsi Konservatuvarı ön kayıt koşulları aşağıdaki gibidir.

2007 ÖSYS kılavuzunda belirtildiği şekli ile;

Liseler, meslek liseleri, öğretmen liseleri ve güzel sanatlar liselerinin El Sanatları, Grafik, Grafik Tasarım, Müzik, Nakış, Resim, Sanat, Sanat (Müzik), Sanat (Resim), Seramik, Spor, Tasarım ve Teknolojisi alanlarından mezun olan adaylardan ve milli sporculardan, aynı alanlardaki eğitim programlarına başvuracakların 2007-ÖSS’de ÖSS-SÖZ-1, ÖSS-SAY-1, ÖSS-EA-1 ve ÖSS-DİL puan türlerinin herhangi birinden en az 160 puan almaları gerekir. Yukarıda sözü edilenler dışındaki alanlardan mezun olan adayların başvurabilmeleri için ise ÖSS-SÖZ-1, ÖSS-SAY-1, ÖSS-EA-1 ve ÖSS-DİL puan türlerinin herhangi birinden en az 185 puan almaları gerekir. (Bkz. ÖSYM 2007 Kılavuzu, Sayfa 15, Madde 5.2, Tablo 1B)

Yerleştirme puanı hesaplamasında ise aşağıdaki yöntem uygulanacaktır.

Aday’ın özel yetenek sınavından almış olduğu puanlar ile ağırlıklı ortaöğretim başarı puanlarının birinden oluşacak ağırlıklı puanlar göz önünde tutularak yerleştirme yapılacaktır (Bkz. ÖSYM 2007 Kılavuzu, Sayfa:18, Madde 9)

Kayıtlar adayın kendi başvurusu ile yapılacaktır. Adayın kendisi dışında ve posta ile yapılan başvurular kabul edilmez. 18 yaşından küçük adayların başvuruları velileri tarafından yaptırılır.

Adaylar en fazla iki bölüme kayıt yaptırabilirler.

Temel Bilimler bölümünde görme engelliler için ayrılan kontenjan dışında, tüm bölümler için, eğitimi sürdüremeyecek herhangi bir vücut bozukluğu olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Bütün sınavlar kamera ile tespit edilerek arşivlenmektedir.

2007 EĞİTİM DÖNEMİ ÖN KAYIT BİLGİLERİ

Konservatuvar giriş sınavı için yapılacak başvurular. 30 Temmuz 2007 Pazartesi saat 08:30 da başlar ve 31 Ağustos 2007 Cuma günü saat 17:00 de biter.

ÖN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

2007 ÖSS belgesinin aslı ve fotokopisi
İki adet vesikalık fotoğraf
Ön kayıt ücreti banka ödendi belgesi
Bir bölüme başvuran adaylar 175,00 YTL
İki bölüme başvuran adaylar 200,00 YTL

SINAV ÖNCESİ KURSLAR

Konservatuvar yönetimi 20–31 Ağustos 2007 tarihleri arasında sınava katılacak adayları sınav hakkında bilgilendirmek ve bu konuda ki bilgi ve becerilerini arttırmak amacıyla sınav öncesi eğitim düzenlemiştir. Bu eğitime katılmak öğrencilerin yararına olup isteğe bağlıdır.

YETENEK SINAVLARI

Yetenek sınavları 03 Eylül – 14 Eylül 2007 tarihleri arasında konservatuvar da yapılacaktır.

KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
Mezuniyet diploması aslı veya yeni tarihli mezuniyet belgesi
2007 ÖSS sınav sonuç belgesinin aslı
İkametgah belgesi ve nüfus cüzdanı belgesi
12 Adet Fotoğraf
Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge
Öğrenim harcının banka ödendi belgesi
Sağlık raporu

Kilitli