Samsun-Ondokuz Mayıs Ünv. Eğt. Fak. Özel Yetenek Sınavı

Sınav duyurularına ve sınavlarla ilgili her türlü bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
by_cellist

Samsun-Ondokuz Mayıs Ünv. Eğt. Fak. Özel Yetenek Sınavı

Mesaj gönderen by_cellist » 02 Ağu Prş, 17:15

T.C. ONDOKUZMAYIS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ'NDEN

2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemizin aşağıdaki yükseköğretim programlarına Ön kayıt - Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alınacaktır. Öğrenci alınacak programların kontenjan ve koşulları aşağıda gösterilmiştir.

Fakulte/Yuksekokul Bölüm/Program /Kontenjan /Ön Kayıt Tarihi /Sınav Tarihi / Sınav Yeri

Eğitim Fakültesi /Resim-İş Öğretmenliği/ 60 kişi/ Önkayıt 13-24 Ağustos 2007 /Sınavlar 03-04 Eylül 2007 / Yer: Eğitim Fakültesi Atakum Yerleşkesi Resim-İş Binası

Resim-İş Öğretmenliği (İ.Ö) / 60 kişi / Önkayıt 13-24 Ağustos 2007 / Sınavlar 03-04 Eylül2007 / Yer: Eğitim Fakültesi Atakum Yerleşkesi Resim-İş Binası

Müzik Öğretmenliği / 30 Kişi / Önkayıt 13-24 Ağustos 2007 / Sınav 03-04-05-06-07 Eylül 2007 / Yer: Eğitim Fakültesi Atakum Yerleşkesi T-Binası

Yaşar Doğu BSYO Beden Eğt. Spor Öğretmenliği
Kontenjan 40+10 Milli / Başvuru 06 -17 Ağustos 2007 / Sınav 20-26 Ağustos 2007 / Yer: OMU Yaşar Doğu BESYO Tesisleri

Antrenörlük Eğitimi /30 kişi / Başvuru 06 -17 Ağustos 2007 / Sınav 20-26 Ağustos 2007 / Yer: OMU Yaşar Doğu BESYO Tesisleri

ÖN KAYIT İÇİN GENEL ŞARTLAR VE İSTENEN BELGELER:

1. Ön kayıt başvurusunda bulunacak adaylar, 2007 ÖSS’de herhangi bir puan türünden en az 185 ve üzerinde puan almış olmaları gerekmektedir.

2. Liseler, meslek liseleri, öğretmen liseleri ve güzel sanat liselerinin; Resim,Grafik, Grafik Tasarım, Sanat (Resim),Seramik, Tasarım ve Teknolojisi, Müzik, Sanat (Müzik),Spor alan/kol bölümlerinden mezun olan adaylardan, aynı alandaki eğitim programlarına başvuracakların 2007-ÖSS puanlarından herhangi birinden en az 160 puana sahip olmaları gerekmektedir.

3. Ön kayıt için adayın kendisi şahsen başvurmalıdır. Vekalet kabul edilmez. Eksik belge ve posta ile kayıt yapılmaz.

4. Adayların ön kayıt bürolarından alacakları form dilekçeyi doldurmaları, istenen belgeleri eklemeleri gerekmektedir.

5. 2007 Yılına ait ÖSS Sonuç Belgesinin aslı veya noter tasdikli örneği

6. 3 Adet 4.5x6 cm. boyutlarında yeni çekilmiş kılık, kıyafet mevzuatına uygun vesikalık fotoğraf.

7. 2006 ÖSYS Merkezi sistemle veya özel yetenek sınavı ile bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş adaylar (Açıköğretim Fakülteleri'nin Kontenjansız programları hariç) durumlarını ön kayıt sırasında bildirmeleri gerekmektedir.(Ön kayıt sırasında durumunu belgelendirmeyenlerin daha sonra saptanması halinde kaydı silinecektir.)
8. Nüfus cüzdanı örneği (T.C. kimlik no’lu) noter tasdikli

9. Kesin kayıt hakkı kazananların kayıtları, 03/102007 tarihleri arasında bağlı olduğu Fakülte/Yüksekokullarında yapılacaktır. Kontenjan açığı bulunduğu takdirde yedek öğrenciler için kesin kayıt tarihi sonra açıklanacaktır.

EĞİTİM FAKÜLTESİ MÜZİK VE RESİM-İŞ ÖĞRETMENLİĞİ,

a) Giriş/Özel Yetenek Hazırlık Kursu ve Sınav ücreti olarak Üniversitemiz, T.C Ziraat Bankası Üniversite Şubesi (Kurupelit) Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü (Eğitim Fakültesi adına) 9712395-5009 no’lu hesabına;
- Resim-İş Öğretmenliği için 140-YTL (I. ve II. Öğretim dahil)
- Müzik öğretmenliği için 120-YTL başvuru ücretini ödediklerine dair banka dekontu.

b) Ön kayıtlar Ondokuzmayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Atakum Yerleşkesi A Binasında yapılacaktır.

NOT:
Resim-İş ve Müzik Öğretmenliği Programlarına Giriş /Özel yetenek Sınavlarına hazırlık için ön kayıt yaptıran tüm öğrencilere ücretsiz 4 gün (20 saat ) sınav hazırlık kursu yapılacaktır. (Hazırlık Kursuna katılmak zorunlu değildir)

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENLİĞİ İLE ANTRENÖRLÜK BÖLÜMÜ

a)Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Yuksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü için Özel Yetenek sınavına gireceklerin sınav ve sınav öncesi açılacak kurs ücreti olarak , Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Yuksekokulu Döner Sermaye İşletmesinin T.C Ziraat Bankası Üniversite Şubesi 9725373-5001 no’lu hesabına 130 YTL (Kurs için ayrıca ücret alınmayacaktır.) başvuru ücretini ödediklerine dair banka dekontu

b)Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Yuksekokulu Antrenörlük Bölümü için Özel Yetenek sınavına gireceklerin sınav ve sınav öncesi açılacak kurs ücreti olarak , Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Yuksekokulu Döner Sermaye İşletmesinin T.C Ziraat Bankası Üniversite Şubesi 9725373-5001 no’lu hesabına 130 YTL (Kurs için ayrıca ücret alınmayacaktır.) başvuru ücretini ödediklerine dair banka dekontu.(Öğretmenlik ve Antrenörlük Bölümü iki tercihi birlikte yapanlar 200 YTL yatıracaklardır)

NOT:Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Yuksekokulu Antrenörlük Bölümüne girecek adaylar Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Yuksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü I. Aşama branş sınavlarına girmek zorundadırlar. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliğine başvuran adaylar için Antrenörlük Bölümüne girmek istedikleri takdirde ek kayıt süresi verilecektir.

c) Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Antrenörlük Eğitimi Bölümüne müracaat edecek adayların resmi sağlık kurumundan “Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Özel Yetenek Sınavına katılmasında sakınca yoktur” açıklamasını içeren sağlık raporu,

d)Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Antrenörlük Eğitimi Bölümüne müracaat edecek adaylar tercihlerini ön kayıt sırasında yapacaklardır.

e) Milli kontenjanla başvuracak adayların 2005 ve sonrası Milli Sporcu olduklarını gösteren belgelerinin aslını getireceklerdir.

f) Ön kayıtlar Ondokuzmayıs Üniversitesi, Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kurupelit Kampüsü’nde yapılacaktır.

AÇIKLAMA:
- Sınavlar sonunda sınavı kazanan öğrenciler ile yedek öğrenci listesi ilan edilecektir.
- Kesin kayıt işlemleri ve istenen belgeler Fakülte/Yüksekokulda duyurulacaktır.

26.07.2007

Kaynak:
http://oid.omu.edu.tr/ozelyetenek/2006/ ... etenek.htm

Kullanıcı avatarı
Admin
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin » 02 Ağu Prş, 17:34

Müzik Sınavı hakkında detaylı bilgiler aşağıdaki dosyada. Başarılar...
Dosya ekleri
OMU-2007 Müzik Yetenek Sınav Kılavuzu.doc
Samsun-OMU-2007 Müzik Yetenek Sınav Kılavuzu
(85 KiB) 496 kere indirildi

Kullanıcı avatarı
sefa

samsun üniversitesi

Mesaj gönderen sefa » 04 Ağu Cmt, 13:10

Öğretmenim merhabalar ben Samsun Üniversitesi'nin sınavına katılmak istiyorum yalnız kafamı karıştıran bir soru var yardım ederseniz sevinirim ön kayıt için gerekli belgeler içerisinde diploma hakkında bir sey göremedim acaba güzel sanatlar çıkışlı olan bizlerde diplomamızı yanımızda bulundurmayacakmıyız? fotoğraf, öss sonuç belgesi , nüfus belgelerimiz yeterlimi? şimdiden teşekkür ederim saygılar

Kullanıcı avatarı
extory_55

slm

Mesaj gönderen extory_55 » 26 Ağu Pzr, 19:56

arkadaşlar samsuna kaç kişi baş vurdu bilen var mı

Kullanıcı avatarı
extory_55

Mesaj gönderen extory_55 » 31 Ağu Cum, 10:45

samsunun kayıdından kimsenin haeri yok mu
MÜZİK BİR DERYA ... BENDE RECEP

depressive

Mesaj gönderen depressive » 01 Eyl Cmt, 20:56

kayıtlar biteli çok oldu kurslar bile bitti,pazartesi günü birinci aşama sınavı başlıyo ben giricem başarılar

q!23w

Mesaj gönderen q!23w » 02 Eyl Pzr, 15:20

243 kişi başvurdu herkese başarılar :)
q!23w

Kullanıcı avatarı
extory_55

Mesaj gönderen extory_55 » 04 Eyl Sal, 11:43

arkadaşlar samsunun sınavı girip çıkan var mı sınav formatı nasıl ??? :arrow:

depressive

Mesaj gönderen depressive » 04 Eyl Sal, 12:23

Kampüsü tırtıl kaynıyor.Ama ortamı çok iyi.

Sınava gelince tek ve çift sesler eğitimini aldığın gibi soruluyor.Kolaydı.Ezgi 2 tane biri tonal dı.Tonal olan zordu ben yapamadım.Ritmlerde aynı şekilde 2.si zordu.Artık birinci aşama sonuçlarını bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
extory_55

Mesaj gönderen extory_55 » 04 Eyl Sal, 18:05

bende bugün girdim
senin aday numaran kaç ?

depressive

Mesaj gönderen depressive » 07 Eyl Cum, 13:00

ben ilk aşamada elendim :D üç ay çalışınca böyle oluyor...Hepsi güzel sanatlar mezunuydu yada 2-3 senedir sınava giren deneyimliler...17 yaşında bir soprano için çok ağır bir yıkım oldu :roll:

Kilitli