Burdur - Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü

Kilitli
Kullanıcı avatarı
mıcırr
Moderatör

Burdur - Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü

Mesaj gönderen mıcırr » 19 Tem Sal, 0:16

T.C.
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ
EĞİTİM FAKÜLTESİ ÖZEL YETENEK SINAV ESASLARI İLANI
Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği ve Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalları ile Beden Eğitimi ve Spor Bölümü
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Anabilim Dalına 2011–2012 Eğitim-Öğretim Yılı için 2011-YGS puanı ve Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alınacaktır. Söz konusu
Anabilim Dallarına başvurularda 2011 yılı YGS sınavına girmiş olmak ve YGS puan türlerinden herhangi birinden en az 180 ham puan almış olmak şartı aranacaktır.

Müzik Öğretmenliği

Ön Kayıt... 1 - 5 Ağustos 2011

Sınavlar....24 - 25 - 26 Ağustos 2011

Kesin Kayıt---5 - 9 Eylül 2011

Kontenjan 30

Müzik Öğretmenliği programında ikinci öğretim yoktur..

Eğitim Fakültesi Anabilim Dallarında kesin kayıt tarihlerinde kontenjan dolmadığı takdirde 12 Eylül 2011 tarihinden itibaren 19 Eylül 2011 günü mesai bitimine kadar
açık kontenjanlar için 2’şer gün süre verilir. Yedekler, yedek sırasına göre verilen 2’şer günlük süreler içerisinde (12-13 Eylül, 14-15 Eylül, 16-19 Eylül 2011) kayıt
yaptırmadıkları takdirde kayıt haklarını yitirirler. Açık kontenjanlar için verilen süre bitiminde açık kontenjan kalsa dahi başka kayıt yapılmayacaktır. Cumartesi ve Pazar günleri
kayıt yapılmaz.
ÖNKAYIT
Ön kayıtlar, Eğitim Fakültesi önkayıt bürolarında yapılacaktır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve şartları uyan adaylar; Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Anabilim Dalı ile Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği ve Resim-İş Öğretmenliği Anabilim Dallarından birine ön kayıt
yaptırabilir. Aday, Müzik Öğretmenliği ve Resim-İş Öğretmenliği Anabilim Dalı I. öğretim ve Resim-İş Öğretmenliği Anabilim Dalı II. öğretim programları Özel Yetenek
Sınavlarından ancak birisine başvurarak önkaydını yaptırabilecektir. Her iki programa birden kayıt yapılmayacaktır. Sınav Uygulama Esasları önkayıt esnasında verilecektir.
BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
1- Başvuru dilekçesi (Form dilekçe önkayıt sırasında adaylara verilecektir).
2- 2011 Yılı YGS Sonuç Belgesinin Aslı ve 1 adet fotokopisi.
3- 4,5 x 6 cm ebadında iki adet fotoğraf (Adayın son altı aylık durumunu gösteren fotoğrafı)
4- Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi.
5- Lise Diploması ve fotokopisi. ( Diplomaları henüz hazırlanmamış veya tek ders sınavına kalmış olanlar, okullarından durumunu belirten ve hangi alandan mezun olduğunu
gösteren resmi yazılı bir belge getireceklerdir.)
5- Sınav giderleri için 175,00.-TL ön kayıt ücreti yatırıldığına dair dekont. (Burdur Halk Bankası –TR340001200931600016000102 Nolu Hesap)
6-Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Anabilim Dalı Özel Yetenek Sınavlarına girmek isteyen adayların sınavlara girmesinde her hangi bir sağlık ve fiziksel engelinin
bulunmadığına ilişkin Resmi Sağlık Kuruluşundan alınacak belge.
AYRINTILI BİLGİ İÇİN BAŞVURU ADRESLERİ
MAKÜ-Eğitim Fakültesi Dekanlığı-BURDUR
Tel: 0 (248) 213 40 00
Fax:0(248) 213 41 60
www.mehmetakif.edu.tr
NOT: Başvurular şahsen yapılacaktır. Ön kayıt esnasında fotokopisi istenen belgelerin, kesin kayıt esnasında aslı istenir. Bu belgelerin asıllarını getirmeyen adayların
kaydı yapılmayacağı gibi, belgelerle ilgili tutarsızlık veya sahtecilik olması durumunda, adayların hakkında kanuni işlem yapılacaktır
Kendisini idare edemeyen, başkasının emri altında yaşamaya mahkumdur...

Kullanıcı avatarı
mıcırr
Moderatör

Re: Burdur - Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Müzik Eğitimi Bö

Mesaj gönderen mıcırr » 19 Tem Sal, 0:59

Çok talep alan Üniversitelerden Mehmet Akif Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ve Balıkesir Üniversitesi sınavları aynı tarihlerdedir. Tercihlerin dikkatli yapılarak sınavlara gidilmesi tavsiye olunur. Yani birbirlerine uzak illere aynı gün içinde sınavlara gitmek yorucu olacağı için dikkatlice hareket edilmesi gereklidir. Başarılar..
Kendisini idare edemeyen, başkasının emri altında yaşamaya mahkumdur...

nida.altuntas

Mesaj gönderen nida.altuntas » 19 Tem Sal, 8:54

Sınav içeriği hakkında bilgisi olan ?

albeniz

Mesaj gönderen albeniz » 19 Tem Sal, 11:28

Geçmiş döneme ait bildiklerim..
iki ses
üç ses
dört ses
ezgi-ritim
deşifre solfej
dikte
şan
enstrüman...

bazı okulların sınav yönetmeliklerinde yer almaktadır...

Ugur Bach

Mesaj gönderen Ugur Bach » 20 Tem Çrş, 10:51

balıkesir çanakkale denizli burdur ve tokat sınav trihleri çakışıyor herkes ona göre bir tercih yapsın iyi karar verin en çok neresinin istiyorsanız ona göre tercihinizi yapın bence ....

Kilitli