Kıbrıs - Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü

Kilitli
Kullanıcı avatarı
mıcırr
Moderatör

Kıbrıs - Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü

Mesaj gönderen mıcırr » 20 Tem Çrş, 11:38

2011 YILI SINAV TARİHLERİ

KKTC: 7-8 Haziran 2011, Saat 10:00

Yer: DAÜ Müzik Binası, Oda: MUS 30

**İSTANBUL: 3-4-5 Ağustos 2011, Saat 10:00

Yer: İTÜ Maçka Yerleşkesi, Türk Musikisi Devlet Konservatuarı, İstanbul.

**ANKARA: 7-8-9 Eylül 2011, Saat 10:00

Yer: Gazi Üniversitesi, Gazi Konser Salonu, Beşevler, Ankara.

BAŞVURU

1. 2010 ÖSYM Sınav Sonuç Belgesinin İnternet Çıktısı
2. Adayın son durumunu gösteren başı açık, sakalsız, önden, son altı ay içinde çekilmiş 2 adet fotoğrafı.
3. Sınav Harcının yatırıldığını gösteren banka dekontu. (50 TL)
Hesap No: 6820-182940 T.C. İş Bankası - Gazimağusa Şubesi.
4. DAÜ tanıtım ofislerinden veya internetten doldurulacak Özel Yetenek Sınavı Başvuru Formu. Basvuru Formu (.doc)
5. Nüfus cüzdanı (kimlik kartı) aslı ve fotokopisi.

Not: Başvurunuzu size en yakın DAÜ İrtibat Bürosuna veya elektronik olarak muzik@emu.edu.tr adresine yapabilirsiniz.

Giriş Yetenek Sınavı Soru İçeriği

A. MÜZİK TEORİSİ VE İŞİTME ALANINDA:

Ezgisel bellek: Piyano ile çalınacak 3 adet ezgiyi “a” veya “na” hecesi ile tekrarlayabilme (10 puan)

Ritmik bellek: Vurulacak 2 adet ritim cümlesini, aynen vurarak tekrar edebilme (10 puan)

Ritmik okuma: Verilecek bir parçanın ritimsel olarak konuşma tonunda okunması (10 puan)

Çok ses işitme: Piyano ile çalınacak 5 adet tek ses, 5 adet iki ses, 5 adet üç ses, 5 adet dört sesi “a” veya “na” hecesi ile tekrarlayabilme. (10 puan)

Temel Müzik Bilgileri: Verilecek bir parçanın ritimsel olarak konuşma tonunda okunması (10 puan)

B. SES ve/veya ÇALGI ALANINDA:

1. Adaydan hazırladığı bir şarkıyı (Okul Şarkısı, İstiklal Marşı, Halk Türküsü vb.) söylemesi istenecektir. Şarkının müzikal bir biçimde doğru ve ton içinde söylenmesi (Entonasyon). Sesin kapasitesi, sağlıklı, gelişmeye elverişli oluşu değerlendirmeye esas olacaktır.(25 Puan)

2. Adayın hazırladığı bir parçayı doğru ve müzikal çalması (Piyano, keman, viyola, viyolonsel, gitar, yanflüt, blok flüt, mandolin, halk çalgısı, org vb). Çaldığı çalgının tekniklerini kullanmadaki başarısı değerlendirmeye esas olacaktır. (25 puan)

C. MÜLAKAT

Müziğe olan kişisel özelliklere ilgili sorular ve müziğe olan ilgi eğitim edinilmiş tecrübeler söyleşmeleri. (20 puan)

NOT: Adayın mutlaka bir çalgı çalma zorunluluğu yoktur. Çalacak adaylar piyano dışındaki her türlü çalgı, nota vb. araç gereçleri kendileri getirmek zorundadırlar.

Daha geniş bilgi Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğititm Fakültesi Müzik Eğitim Anabilim Dalı’ndan öğrenilebilir.

Tel: +90 (392) 630 1467
Faks: +90 (392) 630 2542
E-posta: muzik@emu.edu.tr
Kendisini idare edemeyen, başkasının emri altında yaşamaya mahkumdur...

Kilitli