Samsun - Ondokuz Mayıs Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü

Kilitli
Kullanıcı avatarı
mıcırr
Moderatör

Samsun - Ondokuz Mayıs Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü

Mesaj gönderen mıcırr » 22 Tem Cum, 9:10

T.C.
ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ
EĞİTİM FAKÜLTESİ DEKANLIĞI
RESİM-İŞ VE MÜZİK EĞİTİMİ ANABİLİM DALI ÖZEL YETENEK SINAVI UYGULAMA TAKVİMİ

2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü; Resim-İş Öğretmenliği (I. ve II.Öğretim) ve Müzik Öğretmenliği Programlarına Önkayıt - Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alınacaktır. Kontenjanlar, başvuru ve sınav tarihleri ile ilgili özel koşullar aşağıda belirtilmiştir.

Müzik Öğretmenliği Programı;
NOT: Samsun'un sınavlarında dikte ve deşifre yoktur!
Kontenjan ----- 30
Ön Kayıt ------- 08 - 19 Ağustos 2011
Sınavlar
İlk asama: 22 - 23 - 24 Ağustos 2011 saat - 09:00
ikinci asama : 25 - 26 Ağustos 2011 saat - 09:00

Eğitim Fakültesi Atakum Yerleşkesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü

ÖN KAYIT İÇİN GENEL ŞARTLAR VE İSTENEN BELGELER:

T.C vatandaşı olmak.
Başvuru dilekçesi (Kayıt esnasında verilecektir.)
İki adet renkli vesikalık fotoğraf. (Son altı ay içinde çekilmiş olmalıdır.)
Nüfus cüzdanı aslı ve 1 adet fotokopisi.
Başvuracak adayların;
Liseler, meslek liseleri, öğretmen liseleri ve güzel sanat liselerinin; Grafik, Grafik Sanatlar, Grafik Tasarım, Müzik, Resim, Uygulamalı Resim, Sanat (Müzik), Sanat (Resim), Seramik, Seramik Sanatı, Tasarım ve Teknolojisi alanlarından mezun olan adaylardan aynı alandaki eğitim programlarına başvuracakların 2011-YGS puan türlerinin herhangi birinden en az 140 puan almaları gerekir.
Liselerin (a) maddesinde belirtilen alanların dışında mezun olan adayların başvurabilmeleri için 2011-YGS puan türlerinin herhangi birinden en az 180 puan almaları gerekir.
2011 yılına ait YGS sonuç belgesi. (Kurumumuzca kayıt sırasında onaylanacaktır.)
Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının (Eğitim Fakültesi adına Özel Yetenek Sınav Ücreti olarak) T.C. Ziraat Bankası Üniversite Şubesi’ndeki TR78000100147909712388-5001 no’lu hesabına;
- Müzik Eğitimi Anabilim Dalı için 130 TL
- Resim-İş Öğretmenliği için (I. ve II. Öğretim dahil) 150 TL başvuru ücretini ödediklerine dair banka dekontu.

Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı ve 1 adet fotokopisi.
Başvuru belgelerinden herhangi birinin fotokopi ve asıllarının birbirine uymaması halinde belge sahibi sınavı kazanmış olsa dahi kaydı yapılmayacak ve hakkında yasal işlem yapılacaktır.
Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
Başvuru yeri: Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Giriş/Özel Yetenek Sınavının önkayıtları 08-22 Ağustos 2011 (mesai günleri içerisinde), Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Giriş/Özel Yetenek Sınavının önkayıtları 08-19 Ağustos 2011 (mesai günleri içerisinde) tarihleri arasında sabah 09.00-12.00, öğleden sonra ise, 13.00-17.00 saatlerinde Eğitim Fakültesi Atakum Yerleşkesinde bulunan Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümünde yapılacaktır.
Kendisini idare edemeyen, başkasının emri altında yaşamaya mahkumdur...

Kilitli