Malatya - İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuvarı

Kilitli
Kullanıcı avatarı
mıcırr
Moderatör

Malatya - İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuvarı

Mesaj gönderen mıcırr » 12 Haz Sal, 0:20

˙Inönü Üniversitesi - Devlet Konservatuvarı - Müzik Bölümü

2012 - 2013 / Eğitim Öğretim Yılı - Lisans Devresi - Özel Yetenek Sınavları Duyurusu

2012 - 2013 eğitim öğretim yılında ˙Inönü Üniversitesi Devlet Konservatuvarı - Müzik Bölümü’ne "Özel Yetenek Sınavı" yöntemiyle kabul edilecek olan; Yaylı Çalgılar Ana Sanat
Dalı, Piyano Ana Sanat Dalı ve Türk Halk Müzigi Ana Sanat Dallarında alınacak ögrencilerin Kontenjanları, basvuru ve sınav tarihleri ile ilgili özel kosullar asagıda belirtilmistir.

Yaylı Çalgılar Anasanat Dalı

Kontenjan...10
Başvurular.. 2-3-4 Temmuz 2012
Sınavlar..5 Temmuz 2012

Piyano Anasanat Dalı

Kontenjan...10
Başvurular...2-3-4 Temmuz 2012
Sınavlar...5 Temmuz 2012

Türk Halk Müziği Anasanat Dalı

Kontenjan...10
Başvurular....2-3-4 Temmuz 2012
Sınavlar...6 Temmuz 2012

Ön Kayıt Kabul Esasları ve Gerekli Belgeler

1. T.C. vatandası olmak,
2. ˙Iki adet vesikalık fotograf, (Son altı ay içinde çekilmis ve kılık kıyafet yönetmeligine uygun olacaktır.)
3. Nüfus cüzdanının aslı ve 1 adet fotokopisi,
4. Özel Yetenek Sınavı - Danısmanlık ve Yönlendirme Hizmeti Ücreti’nin bankaya yatırıldıgına dair dekont,
5. Lise veya dengi bir okul veya Konservatuvar Hazırlayıcı Lise Devresi mezunu oldugunu gösteren belgenin aslı ve fotokopisi,
6. Basvuracak adayların;
• Liseler, meslek liseleri, ögretmen liseleri, güzel sanatlar lisesleri ile güzel sanatlar ve spor liselerinin Müzik, Resim, Sanat, Sanat (Müzik), Sanat (Resim), Spor ile Uygulamalı
Resim alanlarından mezun olan adaylardan ve millî sproculardan, mezun oldukları alanlardaki egitim programlarına basvuracakların 2012 - YGS’de puan türüne
bakılmaksızın, en az 140 puan almıs olmaları gerektigi,
• Yukarıdaki maddede sözü edilenler dısındaki basvurularda puan türüne bakılmaksızın en az 180 puan almıs olmaları gerekmektedir.
7. 2012 yılına ait YGS Sonuç Belgesi ve 1 adet fotokopisi,
8. Basvurular ˙Inönü Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Ön Kayıt Masasına sahsen yapılacaktır. Özel Yetenek Sınavı’na posta ile basvuru kabul edilmeyecektir.
Kendisini idare edemeyen, başkasının emri altında yaşamaya mahkumdur...

Kilitli