Sivas - Cumhuriyet Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü

Kilitli
Kullanıcı avatarı
mıcırr
Moderatör

Sivas - Cumhuriyet Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü

Mesaj gönderen mıcırr » 12 Haz Sal, 0:30

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’ NDEN

2012–2013 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi
Bölümüne Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alınacaktır.

ÖĞRENCİ ALINACAK PROGRAMLAR VE KONTENJANLAR

Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Programı - 35
Eğitim Fakültesi Resim - İş Öğretmenliği Programı - 35

Müzik Öğretmenliği Programı
Başvuru Tarihleri: 16 - 30 Temmuz 2012
Sınav Tarihleri: 1-2-3 Ağustos 2012
Kesin Kayıt: 8-9-10 Ağustos 2012

Ön Kayıt Yeri: Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı Özel Yetenek Sınavı Kayıt Bürosu (Dekanlık katı Öğrenci İşleri Bürosu)

Sınav Yerleri: Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü (Müzik Öğretmenliği I. ve II. Aşama Sınavları Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda yapılacaktır)
(Resim-iş Öğretmenliği Sınavı C.Ü. Merkezi Kafeteryada yapılacaktır).

Kesin Kayıt Yeri: Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı Öğrenci İşleri Bürosu
Not: 21 - 22 Temmuz 2012 ve 28-29 Temmuz 2012 tarihlerinde hafta sonu tatili nedeniyle kayıt yapılmayacaktır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR VE BELGELER

a) Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
b) Başvuru Dilekçesi ( Ön Kayıt Dosyası’nda verilecektir.)
c) 2012 Yılı Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) Sonuç Belgesinin aslı ve tarafımızca onaylanmak üzere fotokopisi. Liseler, meslek liseleri, öğretmen liseleri ve güzel sanatlar liselerinin, Müzik, Sanat (Müzik), Resim, Sanat (Resim) alan/ kol/ bölümlerinden mezun olan adaylardan, aynı alanlardaki eğitim programlarına başvuracakların 2012 – YGS puan türlerinin birinden en az 140 puan almaları,
d)Yukarıda sözü edilen alan / kol/ bölümler dışındaki bir alan/ kol/ bölümden başvuracak adayların 2012 - YGS puan türlerinin birinden en az 180 YGS puanı almaları gerekir.
e) Nüfus Cüzdanının aslı ve tarafımızca onaylanmak üzere fotokopisi,
f) Diplomanın aslı veya onaylı fotokopisi,
g) İki adet renkli vesikalık fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş, Kılık-Kıyafet Yönetmenliği’ne uygun olması gerekmektedir).

h) Aday Kimlik ve Bilgi Formu ( Ön Kayıt Dosyası’nda verilecektir).
Adaylar katılmak istedikleri Anabilim Dalı’nı belirtecekler ve son altı ay içerisinde çektirmiş oldukları vesikalık fotoğraflarını yapıştıracaklardır.
ı) Adaylar Ön Kayıtlarını kendileri veya bir yakını tarafından yaptırabilirler. Posta ile yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.
i) Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) puanı ile herhangi bir Yükseköğretim Programına kesin kayıt hakkı kazanmış olan adaylar da bu programlara başvurabilirler.
j) Liseler, meslek liseleri, öğretmen liseleri ve güzel sanatlar liselerinin, Müzik, Sanat (Müzik), Resim, Sanat (Resim) alan/ kol/ bölümlerinden mezun olan adaylar için bir adet onaylı diploma fotokopisi gereklidir.
k) 2011 YGS’de Merkezi Sistemle veya Özel Yetenek Sınavı ile bir Yükseköğretim Programına yerleştirilmiş olan adaylar, 2011 YGS Sınav Sonuç Belgesinin onaylı fotokopisini getireceklerdir.
NOT: Fakülte tarafından belirtilen kesin kayıt tarihlerinde kayıtlarını yaptırmayan asıl adaylar ve boş kalan kontenjanlar için 13 Ağustos 2012 tarihinde dilekçe vermeyen yedek adaylar daha sonra kayıt hakkı talep edemezler.
İrtibat Telefonları: Santral: (0346) 2191010/ (Dâhili: 1880 – 2886)
Kendisini idare edemeyen, başkasının emri altında yaşamaya mahkumdur...

Kilitli