Afyon - Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı

Kilitli
Kullanıcı avatarı
mıcırr
Moderatör
Mesajlar: 278
Kayıt: 21 Tem Pzt, 21:40
Konum: Ankara

Afyon - Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı

Mesaj gönderen mıcırr » 25 Haz Pzt, 0:20

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ
DEVLET KONSERVATUVARI
2012-2013 AKADEMİK YILI ÖZEL YETENEK SINAVI


Ön Kayıt Bilgileri

1. Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü, Türk Sanat Müziği Bölümü ve Türk Halk Müziği Bölümlerine ön kayıtlar 01 – 17 Ağustos 2012 tarihleri arasında, hafta içi mesai saatleri içinde Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı binasında yapılacaktır. Sınavla ilgili ayrıntılı bilgiler ve Özel Yetenek Sınav kılavuzu, Üniversitemiz ve Yüksekokulumuz internet sitelerinde (www.aku.edu.tr ve www.konservatuvar.aku.edu.tr) ilan edilecektir.

2. Özel yetenek sınavları 04 Eylül 2012 – 07 Eylül 2012 tarihleri arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı binasında tek ve iki aşamalı olarak yapılacaktır.

3. Bölüm Kontenjanları

Müzik Bölümü:
Yaylı Çalgılar ASD 15
Piyano ASD 15
Nefesli Çalgılar ve Vurmalı Çalgılar ASD 5

Türk Sanat Müziği Bölümü:
Temel Bilimler ASD 15
Ses Eğitimi ASD 15

Türk Halk Müziği Bölümü:
Çalgı Eğitimi ASD 10
Ses Eğitimi ASD 10

4. Sınav Üst Kurulu ve Komisyonu gerektiği durumlarda, sınav tarihlerinde değişiklik yapmak ve sınav süresini uzatma hakkına sahiptir.


Ön Kayıt Koşulları

1. T.C. vatandaşı olmak.

2. Adaylar, “2012-(ÖSYS) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Kılavuzu’nda belirtilen taban puanlara göre müracaat edeceklerdir. Buna göre; YGS ham puan türlerinin en az birinden, Güzel Sanatlar ve Spor Liselerinin müzik bölümlerinden mezun olan adaylardan 140.000 ve daha yukarı, alan dışından başvuracak adaylardan 180.000 ve daha yukarı puan alanlar ve konservatuvarların lise kısımlarından mezun olanlar, müracaat edeceklerdir.

3. Başka bir Yükseköğretim Kurumundan disiplin cezası nedeniyle çıkarılmış bulunanlar ön kayıt yaptıramazlar.

4. Adaylar farklı bölümlere veya aynı bölümden en çok iki ana sanat dalı için kayıt yaptırabilirler.

5. Adaylardan sınava farklı günlerde girmek için dilekçe kabul edilmeyecektir.

6. Müracaatlar şahsen yapılacaktır.Ön kayıt için gerekli belgeler

1. Başvuru dilekçesi (Form dilekçe ön kayıt sırasında adaylara verilecektir).

2. 2012 YGS Sınav Sonuç Belgesi.

3. 4 adet vesikalık fotoğraf

4. Nüfus kimliğinin aslı ve fotokopisi(TC Kimlik numarası tespit edilerek, geri verilir).

5. Lise diplomasının aslı ve fotokopisi veya dengi yeni tarihli geçici mezuniyet belgesinin aslı (aday lise diplomasının aslını ön kayıt sırasında ibraz etmek zorundadır).

6. İki ana sanat dalına başvuracak adaylar yukarıdaki tüm belgelerden bir adet fazla getireceklerdir.

NOT: Ön kayıt esnasında fotokopisi istenen belgelerin, kesin kayıt esnasında aslı istenir. Bu belgelerin asıllarını getirmeyen adayların kesin kaydı yapılmayacağı gibi, belgelerle ilgili tutarsızlık veya sahtelik olması durumunda adayların haklarında kanuni işlem yapılır.
Kesin Kayıtlar

1. Tüm bölümlerin kesin kayıtları Devlet Konservatuvarı binasında yapılacaktır.

2. Devlet Konservatuvarı asil listesinde sınavı kazanan adayların kesin kayıtları 10 Eylül 2012 Pazartesi günü saat 08.30 da başlayacak ve 12 Eylül 2012 Çarşamba günü saat 17.30’da sona erecektir. Belirtilen tarihler arasında asil listede olup kaydını yaptırmayan adayların yerine alınmak üzere, 13 Eylül 2012 Perşembe günü mesai bitimine kadar yedek listede bulunup kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Devlet Konservatuvarı Müdürlüğüne dilekçe ile başvuracaklardır. Aynı gün mesai bitiminde Devlet Konservatuvarı Müdürlüğüne dilekçe ile başvuran yedek adaylar arasından, en yüksek puandan en düşük puana doğru kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan adaylar ilan edilecektir. Bu adaylar 14 Eylül 2012 Cuma günü mesai saatlerinde kayıt işlemlerini yaptıracaklardır.

3. Uygun aday bulunmadığı takdirde kontenjanların altında öğrenci alınabilecektir. Her bölüm yedek kontenjan sayısını, kendisi belirleme hakkına sahiptir.

4. Belirtilen tarihlerde başvuru veya kesin kayıt yaptırmayan adaylar, kayıt hakkından feragat etmiş sayılır ve hiçbir şekilde kayıt hakkı talep edemezler.


Kesin Kayıt İçin Gerekli Belgeler

1. 2012 YGS Sınav Sonuç Belgesi,

2. 8 adet (4,5x6 cm) boyutunda vesikalık fotoğraf,

3. Lise Diplomasının aslı,

4. Nüfus kimliğinin fotokopisi (aday nüfus cüzdanının aslını kayıt sırasında ibraz etmek zorundadır.)

5. Askerliğini tamamlamış olanların terhis belgesi, askerliği tecil olmuş veya muaf olanların ise gerekli belgeleri getirmeleri gerekmektedir.

6. Kesin kayıt formu (Konservatuvardan alınacaktır.)


7. Katkı Payı/Öğrenim ücreti yatırıldığına dair dekont.Genel Açıklamalar

1. Sınavlara ilan edilen gün, saat ve yerde girilmesi gerekmektedir.

2. Sınavlara girmeyen veya giremeyen adaylar sınav haklarını kaybederler.

3. Sınav sırasında sıralama takip edileceğinden sınav sırası gelen adayın, sınav yerinde bulunması şarttır. Haklı ve geçerli bir mazereti olup, bu mazeretin Sınav Komisyonu tarafından kabul edilmesi halinde aday için farklı bir sınav takvimi belirlenebilir.

4. Adaylara ön kayıt esnasında birer fotoğraflı sınava giriş kimliği hazırlanarak verilir. Adaylar bu belgeyi ve kendilerinin getirecekleri fotoğraflı özel kimlik belgelerini (Nüfus kimliği veya pasaport) tüm sınav boyunca yanlarında bulundurmak zorundadır. Soğuk damgası bulunmayan, belirli olmayan ve özelliğini kaybetmiş, fotoğrafsız ya da adaya benzemeyen fotoğraflı kimlikle gelen aday sınava alınmaz.

5. Asılların ibraz edilmesi gerekli olduğu bildirilen belgelerden herhangi birinin fotokopisi ve asıllarının birbirine uymaması halinde, bu belge sahibinin sınavı kazanmış olması durumunda dahi, kaydı yapılmayacak ve hakkında kanuni işlem yapılacaktır.


6. Sınav sonuçları Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı binasında ve birimin internet sitesinde duyurulur. Adaylara ayrıca ve şahsen bir duyuru yapılmaz. Kesin kayıt işlemleri Devlet Konservatuvarı öğrenci işleri bürosunda yapılır.Özel Yetenek Sınavları Değerlendirme Esasları

Öğrenci adaylarının yerleştirilmeleri; “2012–(ÖSYS) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Kılavuzu”nda yer alan “Özel Yetenek Gerektiren Yüksek Öğretim Programlarına Öğrenci alımıyla ilgili İşlemler ve Değerlendirme Esasları” dikkate alınarak gerçekleştirilecektir.
Değerlendirmeler; “2012-(ÖSYS) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Kılavuzu”nda yer alan “Özel Yetenek Gerektiren Eğitim Programlarıyla ilgili İşlemler Bölümü” dikkate alınarak gerçekleştirilecektir.


Bölümler ve sınav içeriği için üniversitenin internet sayfasındaki ilgili linke tıklayarak tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Başarılar
4. Sınav Üst Kurulu ve Komisyonu gerektiği durumlarda, sınav tarihlerinde değişiklik yapmak ve sınav süresini uzatma hakkına sahiptir.
Kendisini idare edemeyen, başkasının emri altında yaşamaya mahkumdur...

Kilitli